Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyátok ivartalanításakor...

Szilvi & Argos kérdése:

Kan kutyátok ivartalanításakor voltak komplikációk, nehéz sebgyógyulás, stb?

Figyelt kérdés

Kutyámat múlt hétfőn ivartalanították, tehát holnap lesz pont két hete. A doki tucatszámra ivartalanít állatvédőknek, rutinos orvos. Herezacskót mindig fent szokta hagyni. Megkérdeztem, hogy vállalja-e a zacskó levágásával, mert hallottam, hogy gyakran begyűlik-begyullad, nehezen gyógyul. Azt mondta, hogy ha vállalom az esetleges tetanuszfertőzést, akkor úgyis csinálhatja, de a zacsi fent hagyásával sem szokott probléma lenni.

Altatás, műtét, ébredés tökéletes volt, se hányás, se bepisilés, se zavarodott sírás, SEMMI.

Kedden délután kezdett neki fájni, furcsán viselkedett a kutya, bedagadt a zacsi...kapott rimadylt kedden és szerdán is, a hét vége felé egyre csúnyább lett, de maga a seb szép volt. Aloe verával és betadinnal kezelgettem, tisztán tartottam a sebet és a zacskót is.

Ezen a héten a zacsi rohamos javulásnak indult, kb. a felére visszacsökkent már a mérete. Viszont a sebnél a varratok két oldalán az ép bőrnél 2-3 napja kis hólyag jelent meg, majd kifakadt és levedzett. Gallért természetesen állandóan viselt a kutya.

Ma délelőtt a szomszéd unszolására levettem, mert már a 13. napon akár a varratot is ki lehetne szedni...felszívódó varrat van benne.

Szóval pár percig hagytam gallér nélkül, nyalogatta, és egy helyen picit vérzett a seb, mintha kicsit szétnyílt volna...újra betadin és gallér.


Az állatvédők, akiknek a doki rendszeresen ivartalanít, azt mondják, hogy ők nem szoktak gallérozni, betadinozni, nem szokott gond lenni. Doki is ezt mondta.

Egyszerűen NEM ÉRTEM, miért ilyen lassú a gyógyulás...ezzel a módszerrel ismerősöm kutyája a műtét után két héttel már agility versenyen indult és semmi baja nem volt...


Ja, az első 1-2 napban vittem sétálni, aztán már nem akart...a kapu elé kivittem 2-3-szor dolgát végezni egy nap, körbe-körbe ügetett zavarodottan és nem volt hajlandó pisilni-kakilni, max. 1-szer pisilt-kakilt egész nap...e hét közepén már jónak tűnt, ismét sétáltunk, szaladgált kicsit, intézte dolgait rendesen...most este nem vittem ki már sétálni...holnap a saját dokinak megmutatom a kutyát.


Tehát a KÉRDÉSEM: Nektek is volt ilyen probléma ivartalanítás után? Pontosan mi volt a gond, mennyi idő alatt gyógyult, mivel kezelgettétek, mennyit-hogyan sétáltatok?


Köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 28. 19:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk volt komplikáció, a kutya a műtét után 1 nappal elpusztult, úgyhogy azóta nem vagyok híve az ivartalanításnak. :(
2013. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Akartam eddig is, de lóvét mindig másra költöttem :D

Most adódott egy soha vissza nem térő lehetőség, és belevágtunk :)

Igazából azt sem bántam volna, ha ivaros maradt volna: domináns, de nem agresszív, kézben tartható, úgyse hagytam volna fedezni, stb-stb.

2013. ápr. 29. 20:04
 13/15 A kérdező kommentje:

11-es válaszoló!

Sajnálom a kutyusodat :(((

Mi történt?? :O


Most jöttünk haza esti nagy sétából, megnézettem az itteni dokinkkal. Vagy kiesett egy felszívódó varrat, vagy tegnap Argos kiszedte...utóbbira tippelnék. Levedzik, a seb két oldalán van kis hólyag, az is levedzik.

A fonal vágja a bőrt, gondolom ahogy megdagadt a seb.

Holnap reggel kiszedi a mi dokink a varratokat...ma azért nem vállalta, mert nem volt asszisztense, és egy ember kevés lefogni Argit...meg van beszélve a műtő doki feleségével is :)

Kutya meg van buggyanva. Állandóan kapkodja a fejét bogarak-legyek után, a farkát nyalná-rágná a sebbel együtt, nem alszik semmit nappal...doki szerint a mozgáshiány, hogy nincs lemozgatva...ez kizárt sztem!!! Tuti, hogy a varratok, a seb és az egész cécó játszik közre...biztos vagyok benne, hogy a varratok nélkül, gyógyuló sebbel Argos ismét normális lesz :)

2013. ápr. 29. 20:07
 14/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én sem heréltettem volna ki, ha nem lett volna visszatérő prosztata gyulladása. Nekem is volt egy vissza nem térő alkalmam, mert nekem sem volt pénzem. A menhely számlájára ment.
2013. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az kellemetlen lehetett :(

Szintúgy, soha vissza nem térő alkalom ;)


Kiszedték a varratokat...az volt a probléma, hogy a megdagadt bőrt vágták már a fonalak :O most még betadin és gallér 2-3 napig, aztán várhatóan rohamosan javulni fog már :)

2013. ápr. 30. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!