Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerettessem meg vele vizet?

Hogy szerettessem meg vele vizet?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyám van, hosszúszőrű.

kertes házban lakunk, virágok és vetemény is van, tehát ilyen időben már locsolni kell őket. mikor legelőször öntöztem este, a kutya odajött, picit futkosott a slag körül, de nem jött oda a vízhez. én ugy tettem mintha nem is látám őt, vigyáztam hogy véletlenül se locsoljak oda, tudom hogy az elijesztené.

eltelt majd 2 hét, minden este locsolni kell ilyen időben, a kutya mikor meglát, már megy az udvar másik felébe, néha meg is ugassa a slagot.

vettem neki egy kádszerűséget, amibe fürödhet, tettem vizet bele, beletettem a játékát. egyik lábát beleteszi, úgy kikapirgálja a játékot, véletlenül sem megy bele.


hogy tudnám megszoktatni vele, mivel hosszúszőrű nagyon melege lesz nyáron, már most is lihet folyton. ezt a kádszerűséget neki vettem, de nem ment még bele, csak iszik belőle.



2013. ápr. 28. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért ne locsolhatnád le?

Az én kiskutyám először véletlenül esett be a kerti tavacskába(azért tavacska, mert másfél méter hosszú csak), és mivel tudtam hogy nincs veszélyben, hagytam, hogy megoldja. Aztán már nem véletlenül esett bele, és most minden nap megfürdik párszor....ugye nagy melegben áldás ez neki.

Ha a kutyád megtapasztalná, hogy jó vizesnek lenni, mert hűsíti, nem félne. Nyugodtan tedd bele a kádba, esetleg tartsd benne, lötykölgesd a hasát vízzel, közben etessétek és beszéljetek hozzá kedvesen.

2013. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Majd rájön, hogy jó neki a víz. Én sosem erőszakoltam a kutyáimra a vizet, utálják is. Ha bedobnám a kedvenc labdát egy tóba, akkor is nekem kéne utána úsznom...

A slagot messziről kerülök, de forgó locsolónk van, amikor késő délután felé elindítjuk, simán figyelmen kívül hagyják és rohangálnak mellette/alatta, jól eláznak. :) Ezt élvezik, tudják, hogy nekik jó.


Egyébként mindig legyen friss vize legyen ott a kád is, hátha egyszer kedvet kap a csobbanáshoz, időnként abba is tegyél friss vizet!

Legyen árnyékos hely, ahova betud húzódni és ha nagyon meleg van, akkor minden mancsát mártogatni hideg vízbe, állítólag a kutyát lábon keresztül jól hűlnek. :) Én a fejüket is beszoktam lötykölni, amikor már olyan brutális idő van, hogy én is nehezen viselem.

Rendezhettek közös pacsálásokat is, magadat is locsolod, kicsit a kutyát is (nem erős sugárral, mert attól megijedhet), ha vannak gyerekek, akkor ők még kifejezetten élvezni is fogják. :)

2013. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Menjetek el vele tópartra játszani. Menjetek bele a vízbe.


Előbb utóbb bele fog menni ő is.

2013. ápr. 29. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!