Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik TOTW tápot ajánlanátok...

Melyik TOTW tápot ajánlanátok egy 10 hónapos 28-29kg-os amstaff kutyának?

Figyelt kérdés

A halasat vagy a bölényeset a halas 26-27% minimum nyersfehérjét tartalmaz a bölényes meg minimum 32%-ot, többszöri ellentmondásba keveredtem, mert az egyik oldalt azt mondják hogy a magas fehérje tartalom nem jó, másik oldalt azt mondják hgoy nem az a hibás hanem az energiabevitel (ami nem sokban különbözik a két tápnál a halas 3600 a bivalyos 3719kcal/kg), kölyök tápot már nem gondolom hogy kapnia kellene, de totw-ból nem is lehet itt kölyök tápot kapni, igaz azoknak meg szintén 25 ill. 28% a fehérjetartalma.


Az egyes leírásoknál is a halas jobban ki van fejtve mint a bölényes, viszont ha ennyire rossz a magas fehérje akkor hogy érte el a bölényes a legmagasabb osztályzatot? vagy ezeknél a teszteknél nem veszik figyelembe hogy kis termetű vagy nagyobb termetű kutyáról van szó?


Eddig jóval gyengébb táppal volt etetve.



2013. ápr. 29. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
felnőtt vagy növendék kutyának nem baj a magasabb fehérje. Kölyöknél kell vigyázni vele. Ezért ért el magas pontot.
2013. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod hogy olyan 9 hónapig, amíg gyors növésben van addig kell csak vigyázni a fehérjével?

Mostmár ~1-1,5 hónapja stagnál ~28kg körül, de ezt betudtam a melegebb időszaknak.

Mondjuk ki szeretném próbálni mindkettőt ha beválik, csak a kérdés hogy most még ilyen korban melyik lenne a jobb neki?


Elolvastam a TOTW honlapján a faq-ot nem sok mit írnak erről, a lazacnál írták kérdésnek hogy problémás-e, mert valami parazita szokott lenni a lazachúsban, erre meg azt válaszolták hogy nem gáz mert megfőzik előtte meg Alaszkából hozzák a halat ott meg kicsi rá az esély... (mondjuk vannak fenntartásaim azért hogy kutyakaja miatt ennyit pepecselnek)


I HEARD SALMON IS BAD FOR DOGS. WHY DO YOU USE IT IN YOUR FOODS?

There is a parasite that lives in the bodies of some salmon, mostly in the Northwestern United States. Dogs that eat raw salmon can become extremely ill if exposed to this parasite. The salmon that we use is safe for two reasons: the first is that it comes from Alaska, where the parasite is less likely to be found. The second, and more important, reason is that our pet foods are cooked. Cooking destroys the parasite and protects your dog from this serious illness.

2013. ápr. 29. 13:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nagytestűm van, de nálunk először 8 hónaposan, majd kb. 1 évesen, majd még később okozott problémát 3 alkalommal a magasabb fehérjetartalom.

Én azt mondanám, ha eddig gyengébb táppal volt etetve, először az alacsonyabb fehérjetartamúval kezdd, aztán meglátod :)

2013. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben és melyiket ajánlod az alacsonyabb fehérjetartalmú tápok közül? (vagy a halasra gondoltál?)
2013. ápr. 30. 08:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, a halas szerintem jó lesz :)
2013. ápr. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
jah igen bocsi én is a halasra gondoltam :)
2013. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek :)

Kicsit felpiszkálta az agyamat ez a parazitás dolog de annyian etetnek ilyen táppal már biztos kibukott volna ha lenne vele valami gebasz.

2013. máj. 2. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp táppal szeretnél etetni?
2013. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én is megetettem velük vagy 30kilót.. nem lesz baj. Egy ekkora cég nem engedhetené meg magának :)
2013. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát most az elmúlt időszakban olvastam itt a BARF-ról nagyon felpiszkálta a fantáziámat, de nem tudom egyenlőre megprobálkozok a totw-al mert már elégé meg van állva a fejlődésben és nem is nagyon akar enni bár ez talán a meleg miatt van meg a szöre is fakó szerintem nagyon kevés neki az a táp amit most kap.
2013. máj. 6. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!