Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire vagytok kutya...

Ti mennyire vagytok kutya mániások?

Figyelt kérdés

Lehet hogy furi a kérdés, bocs. Tegnap este, mint minden nap az erdőben sétáltunk, a férjem, a fiam,a lányom, én, és a három kutyánk. Egy 71 éves néni a boxerével, meg egy 16 éves srác a németjuhászával. Egy idő után arra terelődött a szó hogy 80%-ban mindíg a kutyákról beszélünk, mit csináltak, vagy éppen mit nem, mit evet, mi volt a suliba, hogy halad a csibészelés. Persze ez minket egy cseppet sem zavar, néha többen néha kevesebben vagyunk, de a beszélgetések mégis mindig ugyanoda lyukadnak ki a kutyákhoz.:-)

Ez nállatok is így működik?


2013. ápr. 30. 15:42
 1/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
A fő téma a kutya, de azért van sok más téma is.
2013. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem kutyamánia, hanem közös pont.

Lehet, a "normál" életben sosem ismerkedtél volna össze a nénivel, vagy a fiúval, de a kutyáitok összehoztak.


Nekem is van ilyen ismerősöm. A csaj biztos nem lenne a barátnőm, most sem az, de jóban vagyunk és mivel a kutyáink imádják egymást, gyakran találkozunk.

Ilyenkor sokszor a kutyákról beszélünk, legfőképp azért, mert más közös témánk nem nagyon van.

2013. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van. Bármilyen téma is jöjjön fel a vége mindig a kutyám vagy a macskám. Lehet csak érintőlegesen jönnek szóba de mindig szóba jönnek. Nálam ilyen gyermekpótló szerepet töltenek be, biztos azért van .
2013. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy másképp nem ismertük volna meg egymást. Persze nállunk is van más téma, a srác tanulmányai, a néni unokálja, vagy pl egy fiatal pár akik bio lekvárokkal foglakoznak, velük üzlet, meg sok más. Nagyon sokat tudunk már egymásról, kb 15-en talákozunk kissebb nagyobb rendszerességgel. De a fő téma mindíg a kutya, ami jó mert kicsit kirántja az embert a mindennapokból.
2013. ápr. 30. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Először még csak a kutyákról szólt a beszélgetés, aztán szép lassan megismertük egymást, tudunk rengeteg dolgot a másik életéről, a múltjáról és a jelenéről. Van, hogy kutyák nélkül találkozunk. Vannak olyanok is akikkel csak a közös kutyázáskor találkozunk, de a többséggel valódi barátság alakult ki :) Viszont ha nincsenek a kutyák akkor elmegyünk egymás mellett az utcán és sosem ismerkedünk meg. Én nagy kutyás gyűjtögető vagyok, mert ha látok az utcán egy kutyát aki szimpi, tehát normálisan viselkedik vagy ha harci jellegű akkor pláne, mert ők eléggé elszigeteltek és a legtöbb gazdi bele van törődve, szegény kutyának meg nincsenek haverjai akkor megkérdezem őket, hogy van-e kedvük egyszer eljönni egy ilyen estére, megnézik, aztán ha tetszik akkor jöhetnek bármikor mindenki szívesen fogadja őket. Nagyon meglepődnek, megörülnek neki mert nem ezt szokták meg, szinte mindenki eljön és a 90%-uk rendszeres látogató lesz :) Néha 15-20 fős falka csapódik össze, az összlétszám 26, de olyan még nem volt, hogy mindenki egyszerre ott lett volna :D
2013. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Röviden: NAAAAAAAAAAGYON :)))))


Tudok kutyással beszélgeti nem-kutyákról és nem-kutyással kutyákról is :D

A kutyás bandákban is mindenről folyik az eszmecsere

2013. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Most mit mondjak? Hogy amíg nem volt kutyám, utólag nézve céltalan volt az életem. Felkeltem, tanultam, eljártam ide-oda, de nem igazán éreztem, hogy van miért felkelni. Ez aztán depresszióba torkollt, amiből a kiskutyám sikeresen kirángatott:) Annyi elfoglaltságot és bosszúságot okozott az elején, hogy nem volt időm magam sajnálni. Most meg már 3 kutyám van, úgyhogy főleg nincs:D


Kutyás társaságban mindenféléről szoktunk beszélni, nem csak a kutyákról.

2013. ápr. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó megértelek, ismerem az érzést amikor a depreszió elkezd eluralkodni az emberen, a kutyák bizony jót tesznek ilyenkor.

Köszi a válaszokat, mindekinek ment a zöld kéz:-)

2013. ápr. 30. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!