Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék magamnak egy Bullter...

Szeretnék magamnak egy Bullterrier kutyát. Viszont amennyiért adják, (40-120 ezerig, ) annyi megtakarított pénzem nincs. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 30. 15:49
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Évi 200.000körül simán elköltök a meglévő kutyára is.. Az hogy plusz 1 10es félre rakok havonta nem oszt nem szoroz :/
2013. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor Diesel válaszát szorozzuk fel egy szukára és annak 4-5 kölykére. A kölykök csak 3-4 hónapot töltenek ott, de így is simán kijön, hogy a tenyésztő nem nyerészkedik rajtad, hanem csak igyekszik nem ráfizetéssel dolgozni.

Amúgy a kutya megvétele egy dolog, de ivartalanítás + chip + az összes kölyökkori oltás költségét is számold ki...

2013. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj örökbe egy kutyát. Olcsóbb is(bár, akinek az a lényeg, hogy ne drága legyen, az ne kutyát vegye, hanem plüssállatot, szerintem.), az ivartalanítással sem kell bajlódnod, és megmentheted a további szenvedéstől.
2013. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utána számoltam. több mint évi 200.. Kutya havi etetése 10.000 kutya iskola havi 10.000. +benzin pénz az nekem olyan havi 5000. Most tartok 300.000nél..


Ezen felül.


Plusz éves oltások legyen még egy 15.000. Alsóhangon legyen egy alap plusz állatorvosi ktg 20.000.

És a plusz egyszer megvett dolgokról nem beszélünk. Box, oltások, kutya vételára, nyakörv, hám, póráz stbstb. Ez ugye kb még 200.000 kutya árától függően...


Tehát első évben egy kutya kb félmillió, kutyaiskolától függően lehet vele spórolni talán 50-60ezret..


Nah kutyát így vegyél :D

2013. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Diesel egyébént ez érdekes, mert én most a kutyámra egy átlagos hónapban amikor csak kaját veszek kb. 9000 ft-ot költök, egy évben mindennel együtt kb. 130 ezret. A fizetésem nem változott, de mielőtt nem volt kutyám ez a pénz elment és nem tudtam félretenni, de most, hogy van kutya simán rá tudom költeni, mégis marad nekem is elég de most sem tudok félretenni. Szóval nem is lehet érzékelni és mégis elmegy a pénz. Úgy könnyű mondani, hogy ha már van kutya, mert meg van szokva, hogy igen ez az x összeg megy a kutyakajára, ez meg az oltásra, jó lenne egy új nyakörv vagy valami. Ha nincs kutya, meg van szokva, hogy ez az x összeg megy kajára, ez ruhára stb. Ha nekem ezt előadja valaki kutyavásárlás előtt, hogy mennyit költ évente a kutyájára, lehet azt mondom én is, hogy basszus én ezt nem tehetem meg,inkább hagyom az egészet.Nem tudom érted-e, vagy értitek-e, lehet tök hülyén fogalmaztam és nem jön le a lényeg...
2013. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Én értem :D arra gondolsz hogy ez olyan mint a cigi. Ha nem cigizem akkor nem leszek gazdagabb napi 500ftal. Viszont ha cigizem akkor ha nincs pénzem is tudtam venni ^^


Ettől függetlenül nem árt tisztába lenni nagyából az árakkal főleg ha valaki már a vételáron van kiakadva.. Persze nekem nagy kutyám van azért ennyi az annyi de nem sokkal olcsóbb egy kis kutya se.


Amikor kutyát akartam venni először akkor nagy lelkesen írtam csomó tenyésztőnek aztán lehervadt a mosolyom mikor azt mondták hogy 150.000 a kutya. Most már pont nem az érdekel mikor évente ilyen ktgekbe verem magam ^^ persze csak utólag okos az ember sajnos.

Bár nem sajnálom mert Diesel igaz kicsit beteges meg allergiás meg minden baja van. De egy elképesztően jó kutya lett. Másik ambullal esélyem nem lenne terápiázni, vele meg lehet pl.

2013. ápr. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Jajaja, ez nagyon jó példa :D És igen utólag okos az ember, mert akinek van kutyája az tudja csak igazán, hogy mennyibe kerül egy kutya, akinek nincs az meg ledöbben, pedig csak így első hallásra tűnik soknak, aztán már ha benne van akkor nem:) A tápokkal is így van és azt is sokan nem értik, egyszerre soknak tűnhet az ára, de elosztva kg-ra már nem és nagyon nem éri meg az olcsót venni és ez a kutyával is így van.
2013. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

külföldön az átlag kereset 1000- 1500 euró egy minőségi kölyök pedig 1000-2000 eurónál kezdődik szóval ugyanúgy egy havi jövedelem...

amúgy ha utána számolsz akkor a tenyésző se ezen fog meggazdagodni. Csak egy pl. Most volt nálam egy alom. Utaztunk majd 2000 km-ert a fedeztetésért ami volt kb 600 euró plusz 1400 euró fedeztetési díj és a szukára és alomra nem is írom mennyit költöttem... lett 4 kiskutya 1 hobby minőség 1 maradt nálam és kettőt eladtam, nos ebből nem gazdagodik meg az ember konkrétan számolás után volt 2000 euró mínuszom ezen az almon (ami röpke 6000 ezer forint) és ezek csak a közvetlen veszteségek nem számolva a szuka felnevelését, kiállítását, szűréseit stb

Jó persze nálam is született már 9 kiskutya de az max arra volt jó, hogy félig meddig feltornázta a veszteségeket.


Ja és szoc munkásként havi kemény 110 ezret kapok készhez... volt már, hogy kikapcsolták nálam az áramot de a kutyák prémium tápot kaptak és inkább ültem a sötétben mint, hogy hozzányúljak a kutyák vészhelyzet (baleset, betegség stb) pénzéhez... és sok tenyésztőt ismerek olyat is aki 4 hónapig élt olcsó konzerveken, hogy eltudjon menni fedeztetni. Ez mániákus szenvedély, kevesen csinálják haszonnal

2013. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
a kétezer euró mióta röpke 6000 ft? szépen is néznénk ki. 300 euró több mint 80.000 forint...
2013. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!