Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék magamnak egy Bullter...

Szeretnék magamnak egy Bullterrier kutyát. Viszont amennyiért adják, (40-120 ezerig, ) annyi megtakarított pénzem nincs. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 30. 15:49
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

azt írja hogy


(ami röpke 6000 ezer forint)

arra gondol hogy 600ezer azaz 600.000 forint. csak elírta egy 0val

2013. ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
neked még a 40 is sok lenne vételárnak, akkor mégis miből etetnéd/olttatnád..? gondolom, semmiből..és akkor még te beszélsz Magyarországról..hát hihetetlen.
2013. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
6%

Ez a duma halálosan unalmas,hogy ha valaki nem tud százezrekért kutyát venni,akkor eltartani sem tudja.Ez szemenszedett hazugság!

Én se vennék 100 ezrekért,inkább befogadok,és érdekes,el tudom látni őket mindennel.Van havi 3 ezerért biztosításunk,ez fedezi a felmerülő orvosi költségeket rájuk,ezzel nincs gond.

Rengeteg olyan embert ismerek,akik nem adnak pénzt kutyáért.A kutyájuk mégis jobban él,mint sok drága pénzen megvett társuk.

Dolgoztam pl.olyan tenyésztőnél,aki félmillió alatt nem ad el kölyköt,Magyarországra meg egyáltalán nem.Akkor 42 kutya volt,erre 2 gondozó.Padlófűtéses csempézett luxus kennelek meg amit el tudtok képzelni,kellett villogni a külföldi vevők előtt.

A kutyák élete annyi volt,hogy rohadtak a kennelben,napi 1-2 órára kimehettek a kicsi udvarra,meg az aktuális kiállításra,de ennyi.

Ennél sok ingyen kapott keveréknek is jobb élete van.

2013. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
utolsó: nekem semmi bajom azzal, ha valakinek nem törzskönyves kutyája van. most ennek semmi köze a vételárhoz. azt írja, már a 40ezret is sokallja, mert valami 30ezer forintnyi megtakarított pénze van. Az pedig kevésnek tűnik az első oltasokhoz + kajához. Nem azt írta, hogy nem hajlandó ennyit kiadni kutyáért, hanem azt, hogy ennyi pénze van és slussz.
2013. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Most ennyi.De ez nem jelenti azt,hogy később nem jut a kutyára.

Ismerek olyat,aki százezernél többért vette a kutyát,megszűnt a munkahelye,nem tudta tovább ellátni és elajándékozta.Tehát az ember anyagi helyzete mindkét irányba gyorsan változhat.

2013. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
68%
Így van. Változhat. Az viszont sehol sincs előírva, hogy kitalálok valamit és azonnal meg is kell vennem. Ahogy el tudná tartani, abból a pénzből gyűjteni is tud, ha akar. Csak rajta múlik. Ha pozitív irányba változik az anyagi helyzete, akkor hamarabb össze jön a pénz, ha negatívan akkor később, vagy esetleg át tudja gondolni, hogy valóban kell-e neki kutya. De ez a "minél olcsóbban szeretnék egészséges, fajtatiszta kutyát, lehetőleg most azonnal" hozzáállás nem vezet jóra.
2013. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

De miért törvényszerű,hogy csak a százakárhányezres fajtatiszta kutya jó?

Persze nem szaporítótól kell venni 40 ezerért,de biztos van középút.

2013. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
az a baj hogy nincs középút... lehet venni olcsóbb fajta kutyát.. A bullterierek jelenleg nagyon drágák. Az hogy mért drága egy kutya meg már ezerszer kiveséztük. Főleg egy olyan fajtánál aminél gyakori a süketség is pl.
2013. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Van középút, az a százakárhányezres kutya. Az az átlagos, egészséges fajtatiszta hobbi kutya. Abból lehet akár harapás hibás családi kutya de akár világgyőztes is. Aki viszont nem átlagos kutyát akar, mert mondjuk tenyésztésre szeretné, az ennek az összegnek a 2-5-szörösét is kifizeti érte.
2013. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Amúgy egyáltalán nem törvényszerű, hogy minden egészséges és szép fajtatiszta kutya nagyon drága, van ellenpélda is, pl. én. Nekem ingyen van egy sokszoros champion kutyám. Ettől még nem hitegetem azzal az érdeklődőket, hogy ilyen kutyát olcsón is lehet szerezni (főleg most azonnal és nem akar várni rá), mert ez nem törvényszerű, de néha előfordulhat. Mint ahogy a félmilliós kutya is lehet beteg. Az átlagos emberek átlagos kutyái egy átlagos vételár (100-150e) környékén mozognak.
2013. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!