Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyire szocializált...

Nektek mennyire szocializált a kutyátok? Mi az amit már nem tolerál? Mi az a szituáció amikor már érzitek, hogy inkább visszahívjátok vagy oda sem engeditek, hogy ne legyen balhé? Kan vagy szuka a kutya? Ivaros vagy ivartalan?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ivaros kan. Nagyon domináns. Ha a másik nem balhés akkor nem lesz verekedés akkor se ha nem adja meg magát. Van hogy elintézi játékba :)
2013. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ivartalan kan, jelleméből adódóan nagyon domináns, mikor kezdett kinyílni a csipája, én meg csak egy lúzer voltam, végigkúrta a parkban az összes kutyát:D Manapság szinte bármit eltűr, ha meg akarják hágni, akkor is max. rámorog a másik kutyára, várja, hogy elintézzem a helyzetet, mert tudja, hogy egyáltalán nem tűröm a balhét. Persze cserébe nem is kell tűrnie, mert vagy elhívatom a másik kutyát, vagy én küldöm arrébb. Sosem kell már őt semmiből visszahívnom, mert bízok benne, idegen kutyához is csak akkor megy, ha mondom, hogy mehet. Korábban rengeteg balhéja volt, főleg nagyobb kutyákkal emberkedett, meg szerintem valahol parázott is tőlük, de szerencsésen kikezeltem őt. Célom, hogy egyszer kutyaterápiás kutya legyen, mert baromi jól kommunikál.

Az ivaros szukám nem nagyon érdeklődik más kutyák iránt, max. kibicel egy kicsit, ha játék van, de más kapcsolatot nemigen ápol.

Az ideiglenesem pedig egy elképesztően jámbor lélek, szinte mindent eltűr más kutyáktól.

2013. ápr. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
szintén ivaros kan. nem tolerálja ha valamelyik kutya antiszoc. azt hiszem ez a legjobb kifejezés. ezekhez pedig értelemszerűen nem is engedném oda. a megadás jeleit értelmezi és ő is mutatja illetve mutatná ha megtalálná a "párját", eddig még nem volt ilyen. az sem zavarna ha egy rátermett kutya jól leteremtené, ne adj isten kicsit látványosan, nem hal bele nem cukorból van :) szóval az antiszociális kutyákat amikkel sem a kutyád sem pedig te nem túl sokat tudsz kezdeni leszámítva kevés olyan helyzet lenne ahol a gazdi is engedi és én ne engedném oda. maximálisan irányítható az enyém, egyetlen rossz nézést is tudok tiltani. egy normális de idegen kutyánál szintén tudsz némileg irányítani (minden kutya ugyanazt a nyelvet beszéli) ha ugy látod hogy túl tiszteletlen a tiéddel. pár napja volt hogy mentünk a partra a szokásos helyünkre és mit ad isten ott voltak egy kutyával. sajnos ők jól láthatóan nem szivesen vettek bennünket így evidens a kutyámat oda sem engedtem. sajna errefele több az elmaradott felfogású gazdi, akik azt hiszik a kutyájuknak csakis mellettük a jó.
2013. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

ivartalan kan, de elég domináns. úgy mint a 1. válaszoló kutyája. Ha a másik kutya nem balhézik, Ő nem kezdeményez, de így is úgy kihúzza magát, hogy néhány másik kutyát már az is kihoz a sodrából. Szóval egy nagy flegma. Amúgy tacskó. :"D De járunk kutyasuliba, és dolgozunk az ügyön.

ivartalan szuka. Azt nem tűri ha le akarják dominálni, durván odamordul, de egyáltalán nem bunyós. Más kutyákkal nincs olyan jóban, nem valami játékos, kölyök korában nem igen vittem más kutyák közé biztos azért. De jól elvan más kutyákkal.

2013. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az enyém egy ivaros szuka amstaff. Nagyon jámbor hálistennek. A verekedést kerüli, egy kutyának nagyon megadja magát, de egy vele egykorú amstaffot nem hagyja, kisebb morgások történnek. Amúgy nincsen vele gond. Azt nem szereti ha a másik kutya nagyon rámászik, harapdálja stb. Ha látom hogy baj lesz szétvesszük őket a másik gazdi is szól, és abbahagyják.
2013. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem egy 14 hónapos kistestű keverék szukám van, aki ivartalan. Az elején bután játszott, de kicsi korától hordom mindenféle kutyás társaságba, így ma már jól szocializált. Kissé domináns, de ha kell megadja magát. Nem mondom, hogy minden körülmények közt visszahívható, de a legtöbb esetben igen és a többin is folyamatosan dolgozunk. Kicsit hebrencs, így néha összevesznek, ha a másik is csipkelődik. De ha rászólok veszi a lapot és leáll azonnal. Imádom őt :-)
2013. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nekem két ivaros szukám van. A nagyobbik végtelenül türelmes, sosem fölényeskedik más kutyával, a többi szukával is ugyanúgy viselkedik mint a kanokkal, viszont nem hagyja magát ledominálni,de mégsem bántja a másikat, rájuk sem morog. Nem hinném, hogy domináns lenne, de nem is megadó viselkedés, ha létezik középút akkor ő stabilan ott van :D A kisebbik viszont hiába barátságos, túl tolakodó a kutyákkal.Egyfolytában nyalogatja a szájukat és megy utánuk szünet nélkül, nem hagyja nekik, hogy a többi kutyát megszagolják vagy bármerre egy lépést is tegyenek. Nem veszi észre magát vagy nem érdekli, de amikor már a másik kutyát idegesíti és morog rá vagy odakap azzal sem foglalkozik, mindig nekem kell rászólnom, hogy elég volt, mert nem hagyja abba magától. Nem tudom, hogy ezt a kényszeres szájnyalogatást mi váltja ki, de csak új kutyákkal csinálja, akiket már ismer azokat békén hagyja. Ő inkább domináns, hajlamos lenyomni a többi kutyát csak úgy poénból, le szoktam tiltani és egyre kevesebb ilyen történik, de új kutya szájnyalogatása az kötelező :/
2013. máj. 2. 09:04
 8/19 anonim ***** válasza:
ez furcsa. a másik kutya szájnyalogatásával legjobb tudomásom szerint pont az alárendeltségét fejezi ki... nem hinném hogy ez a kutya domináns volna. inkább csak idegesítően alárendelt. pontosan hogyan néz ki az ha lenyomja a másik kutyát? és csak ebből az egy dologból (lenyom másik kutyát poénból) gondolod azt hogy a kutyád domináns? az enyém domináns kan, de életben nem láttam hogy egy másik kutyának nekiálljon nyaldosni a száját. szerintem az itt válaszolók domináns kutyái sem csináltak ilyet még soha.
2013. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
az kimaradt hogy pont ezért csinálja az idegen kutyákkal ezt. előre jelzi hogy ő nem balhés, nem akar gondot. nem kívánkozik adott esetben dominanci harcba se bonyolódni.
2013. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez nem ennyire fekete fehér mint ahogy az utolsó írja. A kutyák kommunikációja sokkal összetettebb, mint gondolnánk, így a szájnyalogatás a kihúzott testtartással, morgás figyelmen kívül hagyásával nem megadó magatartás. Lehet hogy nem értelmezi vagy nem törődik a másik kutya által adott jelekkel, ennek is számos oka lehet.
2013. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!