Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyire szocializált...

Nektek mennyire szocializált a kutyátok? Mi az amit már nem tolerál? Mi az a szituáció amikor már érzitek, hogy inkább visszahívjátok vagy oda sem engeditek, hogy ne legyen balhé? Kan vagy szuka a kutya? Ivaros vagy ivartalan?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 17:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
azért annyira nem is nehéz a kutyák testbeszéde hogy ne lehessen már ennyiből átlátni a helyzetet. hacsak nem kölyökkutyákat nyalogat hidd el ez alárendeltség. egy domináns kutya nem kezdi el nyalogatni egy számára idegen kutyának a száját. jól megfigyelhető hogy ez főleg a kölyökkutyáknál nagy divat, amikor a fenőttek száját nyalogatják. illetve ha farkasoknál az omega szeretne egy kicsit jobb helyzetbe kerülni az alfánál mondjuk. akárhogy is, ez minden esetben az alárendelt kutya viselkedése. de te is írtad kispalikee hogy a te kutyád domináns. őszintén mikor láttad te valaha is a tiédet hogy egy idegenhez odaszalad és rögtön a száját kezdi nyaldosni levakarhatatlanul. ha valóban domináns volna akkor már az első figyelmeztető morgásnál kitörne a hepciáskodás és nem ugyanúgy nyaldosná a másik kutya száját.
2013. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
ezenfelül pedig az hogy nem áll le, lehet egy téves beidegződés is. ugyanis hidd el ha a gazdi ahelyett hogy elhívná hagyná hogy egy kutya jó alaposan helyre tegye (ez nem azt jelenti hogy verekedés) hidd el hamar leszokna erről és értelmezni is képes lenne azt amikor egy kutya jelzi neki hogy már elég. viszont ez a kutya nem tudta megtanulni, hiszen a gazda elhívta mielőtt megkapta volna az egyértelmű jelzést. már kölyökként meg kellett volna tanulnia annak a kutyának ha egy másik kutya morog akkor jobb leállni A "nyalizással" mert rossz vége lehet. namármost ezt ha a gazdi elhívja mielőtt a másik kutya nem teszi alaposan helyre soha nem is fogja megtanulni. persze engemmég mindig érdekelne mik azok a "jelek" ami alapján a gazdi azt gondolja hogy domináns a szóban forgó kutya.
2013. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Többször láttam, hogy ezt csinálja az én domináns kutyám is, volt hogy balhé is lett belőle. Az a baj, hogy alapvetően butaságokat írsz, túlzottan leegyszerűsíted az egészet, de rohadt fáradt vagyok, és semmi kedvem magyarázgatni.
2013. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Annyit azért leírok, hátha kicsit kiszélesíthetem a látásmódodat, hogy léteznek berögzült viselkedések. Na most ezek már elvesztették a jelentéstartalmukat, a kiváltó indok nincs meg, csupán a megjelenése, tehát a viselkedés. Ilyen lehet ez pl. morgás, folytonos megalázkodásra utaló lefekvés (jelenlegi ideiglenesemnél ez volt eleinte), vagy a száj nyalogatása is. Tisztában vagy te a domináns fogalmával? Vagy úgy gondolod, akkor az sosem fog semelyik kutyának behódolni? Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy van 'A domináns' kutya, és ő mindig ugyanazt a viselkedést produkálja. Más kutyák felé, más szituációkban egész máshogy viselkedhet. Pl. nálunk a suliban van egy elég domináns roti, aki lemorog más kutyákat, de egy német juhásznak folyton megadja magát, pedig a német juhász szinte az összes többi alatt helyezkedik el. Tessék itt egy weboldal, tudományos kutatásokat olvasgathatsz rajta, nem olyan szintűeket, hogy 'szájnyalogatás az csak behódolás lehet': [link]

Igaz kicsit bonyolultabb, mint egy félórás szízörmilán és rá kell szánni az időt, de megéri, mert sokkal mélyebb betekintést nyerhetsz a kutyák valódi személyiségébe.

2013. máj. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

kedves kispalikee!


szerintem ne menjünk megint bele a vitatkozásba akárcsak multkor amikor megszóltál hogy a kutyám engedély nélkül még pórázról elengedve sem szaladhat ki a világból tehát a komfortzónámon belül kell tartozkodnia tök mindegy milyen haverok vannak 50 méterre. majd miután jól körberöhögtél hogy ez nem neveltség meg tudom is én még mi egyebek. később kiderült hogy voltak gondok a kutyáddal ( még fingani is csak engedéllyel lehetett) illetve ma már az egyik kérdésnél ugyanazt írtad amit én is anno. nem engeded csak úgy el a kutyát... nah de ez most lényegtelen is. hidd el képben vagyok azzal hogy nem csak annyiból áll az egész hogy farokcsóva akkor barátságosság. hidd el van is fogalmam a dominanciáról sőt. arról is van fogalmam hogy egy domináns kutya nem minden kutyával szemben nyerhet, tehát van olyan kutya amelyiknek neki kell behódolnia. ugyanakkor nem értem hogy konkrétan te az állításodat (domináns a kutya) mire alapozod ha már olyan nagyon művelődtél, illetve azt sem hogy lényegében te miről beszélsz. azt írtad hogy láttál már domináns kutyát amelyik megadta magát eddig érthető is. de ha a szóban forgó kutya állandóan nyalogatja az idegenek száját akkor állandóan meg is adja magát nemde? meg úgy egyáltalán, kérlek írd már le nekem hogy a te meglátásod szerint a szóban forgó kutya miért domináns? abban igazad van hogy egy állat viselkedését látni kell ahhoz hogy valóban tudjad diagnosztizálni a helyzetet, de te pl. honnan vetted azt hogy a kutya domináns testartásban nyalogatja a másik képét? írta a kérdező?


tudod arról is van fogalmam hogy pl. a morgás nem mindig az agressziót jelenti, vagy a farokcsóva nem mindig a barátságosság jele. és még sorolhatnám ítéletnapig is az egészet. hidd el én alaposan utánnajártam a dolgoknak persze még bizonyosan így is van mit tanulnom. (jópap holtig tanul)



de ha már a kötekedésnél tartunk és az okoskodásnál. és ha már olyan csodálatosan megtanultad a kutyák testbeszédét, fel nem foghatom hogy lehetsz pl. te is az aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját ott ahol nem szabadna. a tetejébe pedig tojsz bele magasról hogy mik a szabályok. egy kutyáról tanulhatsz egy egész életen át akkor sem lesz mindig és mindenkor kiszámítható. magyarán bármikor történhet bármilyen baleset a póráz nélküli kutyáddal amikor ordíthatsz is utánna nem fogja érdekelni mert valami megijesztette mondjuk.


de szerintem maradjunk annyiban hogy megvárjuk a kérdező pontosítottabb válaszát a kutyával kapcsolatban és majd talán elválik hogy valóban domináns kutyával állunk e szemben. nem mondom hogy kizárt hogy igazad lenne. de az eddig leírtakból ordít hogy ez a kutya nem domináns egyáltalán. lehet még a száj nyaldosása bizonytalanságból, de ezzel megint oda lyukadunk ki hogy a kutya egyáltalán nem egy domináns jellem.

nem mellesleg a dominancia nem csak abból áll hogy végigizéljük a park összes kutyáját vagy (ok nélkül) csak állandóan lenyomkodja a másik kutyát. ...


az általad belinkelt publikációt pedig köszönöm, amint lesz időm bele is kukkantok.

2013. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Megint én voltam a hülye, hogy leálltam veled vitatkozni. A különbség köztünk, hogy te azt hiszed, hogy baromi jól ismered a kutyákat, én pedig folyton azzal szembesülök, hogy milyen bonyolult és összetett lények, és milyen keveset tudok még róluk. Ég és föld vagyunk, és semmi értelme egymást fárasztani, maradjunk ennyiben. Ha tudtam volna, hogy te vagy az, messziről elkerüllek, bár a 'háború és béke' méretű írásaidból emlékezhettem volna.
2013. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
szerintem ha te póráz nélkül vagy képes a kutyádat sétáltatni az nem éppen arról tanuskodik hogy ne gondolnád éppen te magadról azt hogy mennyire értesz a kutyákhoz. ezenfelül anno is pontosan ugyanilyen stílusban röhögtél engem ki hogy a kutyám tuti neveletlen és hogy egy jól nevelt kutya nyugodtan elrohanhat mellőled 50-100 méterre is akár hiszen tuti nem történik semmi, mindig és mindenkor behívható. éppen te vagy az aki mindig azt hiszi hogy marha jól tud mindent. én egyáltalán nem jelentettem ki hogy mindent tudnék a kutyákról. sőt nemhiába írtam hogy a jó pap holtig tanul. nem is jelentettem rólad ki soha hogy nem értesz pl. a kutyákhoz. ugyanakkor nem válaszoltál a kérdésre, hogy a jelenlegi információk alapján te miért gondolod azt hogy az a kutya domináns? én nagyon szívesen várom az elméleteidet, és bármilyen hihetetlen számodra nem azért hogy vitatkozzunk hanem pontosan azért hogy megvilágítsd tényekkel számomra hogy tévedek ezesetben pl. azt már leírtam hogy tökéletesen igazat adok abban hogy nem minden esetben fekete fehér a a szitu. de azért ha egy kutya állandó jelleggel szájnyalogatással fogadja a számára idegen kutyákat az azért nem egy eset ami speckó . abban is tökéletesen igazad van hogy egy egy bizonyos helyzetben másképp viselkedhet a kutya. de itt rendszerességről beszélünk. és ne mondja nekem senki se ha ez a kutya dominancia jelleggel nyaldossa a kutyák száját, meg rájuk van szállva nem keveredett volna már nagyobb bajba. a dominancia nem ott/ugy dől el hogy a kutyám zaklassa a másikat, nyaldossa a száját az meg rá mordul figyelmeztetés képpen a kutyám meg "nem kopik le".
2013. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

De ott is eldől a dominancia, ha rámorognak, és nem kopik le. De azt sehol nem írtam, hogy ez tuti dominancia, csak akár még az is lehet. Meg egy rossz beidegződés is, vagy a feszültség levezetése. Millió oka lehet, de minek írjak le bármit is, ha úgysem olvasod el figyelmesen, csak belémkötsz.

A 3 kutyámból pedig egyet sétáltatok póráz nélkül, mert benne bízok meg annyira, hogy megtegyem. Viszont ha veszélyes helyen vagyok vele (forgalmas út mellett/ vasúton/ pályaudvaron), akkor rá is ráteszem a pórázt, pont azért mert bárki megijesztheti hátúlról (pl. csak úgy poénból), és ne ugorjon a vonat/ autó elé. De mikor mellékutcákban sétálunk, oda nem teszek, és ez az én döntésem. Ha megbüntetnek, szintén az én bajom, vállalom a tetteimért a következményeket.

2013. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja, és még a kérdező is leírja, hogy 'ő inkább domináns, hajlamos lenyomni a többit'. Tehát szerintem itt eldőlt a dolog, ma is tanultál valamit, ergo talán nem írod végre minden kérdéshez ugyanazt a baromságot, hogy szájnyalogatás tuti megadás. Na részemről a vita lezárva, tanulj meg olvasni, értelmezni, és az írásodat tagolni.
2013. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!