Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Május elsején is van állatorvos?

Május elsején is van állatorvos?

Figyelt kérdés

A kutyámnak kiskorába kivették a szemét. S most - 4 hónappal utána - van a varrás alatt egy kis pukli. Az orvos,- hogy ki tudjon folyni a váladék - nem varrta be teljesen a szemét, és most a szemsarkán keresztül váladékozik neki egy nagyon nagyon picit. Sajnos ma nem tudjuk már elvinni dokihoz, holnap meg május 1. Lesz állatorvos? Hova tudnám elvinni? (Győr közelében lakom)

Lehet, hogy be van gyulladva. Kamillateával át törölgethetem neki? Vagy ne nyúljak hozzá?



2013. ápr. 30. 18:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy kibírja csütörtökig?
2013. ápr. 30. 18:23
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Nincs ,de vidd ki Japánba Keletiből indul egy vonat holnap. Szalayka intercitys
2013. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosi ügyelet van, itt van a link: [link]


Nem tudom, mennyire súlyos a probléma, de lehet, hogy inkább megvárnám amíg rendel az eredeti orvosa. A kamillát hagyd, csak szárítja.

2013. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megvárjuk a csütörtököt. Ha holnap rosszabbodik akkor elrohanunk orvoshoz. Sajnos nincs annyira beleszólásom a dolgokba, mert még csak 16 vagyok.
2013. ápr. 30. 18:35
 6/12 A kérdező kommentje:
Mármint a szüleim döntik el, hogy mikor visszük (tudjuk vinni) dokihoz.
2013. ápr. 30. 18:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Állatorvos az van, csak éppen valószínűleg nem rendel. Szerintem olyankor nem szoktak bemenni a rendelőbe, aznapra nem adnak időpontot. Gondolom kitesznek a rendelőhöz egy papírt, hogy ha valaki mégis odatéved tudja miért van zárva. Talán a telefonszámát is kiírják. De a neten ez sokkal egyszerűbb, szóval szerintem próbáld előszedni a mobilszámát és hívd fel, hogy mi legyen. Ha nincs különösebb programja, akkor lehet bemegy ünnepnapon is és ellátja a kutyust.


Amúgy nem tudom, van-e nálatok állatkórház vagy hasonló, bár azokról nem sokat tudok, de szerintem azok csak nem zárnak be, valaki biztos van bent.


De szerintem ha a kutya amúgy jól van és nem váladékozik nagyon, akkor nem lesz baj, ha csak csütörtökön viszed állatorvoshoz.

Ugye maga az orvos is a váladék miatt hagyta ott a nyílást, tehát lényegében az történik, amire számítani lehetett. Igaz ennyi idő elteltével talán már nem kellene. Viszont mivel ha jól értem a kutyus szemét kivették, így a látásromlást kihúzhatjuk. Ha esetleg gyulladás van, akkor sem válik valószínűleg nagyon súlyossá egy nap alatt, csütörtökön pedig majd kitisztítják és kap antibiotikumot, ha szükséges.


Kamillateás vattával (olyannal, ami nem szöszölődik!) óvatosan megtisztíthatod pár alkalommal, de igazából a kamilla gyulladáscsökkentő és amúgy is enyhe antibakteriális hatása itt vajmi kevéssé érvényesül. Magyarán csak téged nyugtat meg, hogy mégsem csak langyos vízzel dolgozol...

Azért ha esetleg megszárad a váladék azt érdemes letörölni, hogy akadálytalanul ki tudjon ürülni.


Próbálj meg beszélni az orvosoddal, de szerintem nem túl nagy probléma, ha vársz csütörtökig. (Ha valóban csak picit váladékozik , mint írtad is.)

2013. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csak nagyon picit, mintha könnyes lenne.

Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 30. 18:42
 9/12 anonim ***** válasza:

18:38 vagyok

Ha esetleg belázasodna, vagy a másik szeme is váladékozna (nem értem teljesen, hogy mindkét szemét kivették-e, vagy csak az egyiket), vagy az orrából is távozna váladék akkor azonnal vidd orvoshoz. Az orr esetében arra gondolok, hogy ha bármennyi gennyes váladék ürülne, vagy ha megfázás szerűen váladékozna. Természetesen, ha néha picit nedvesebb az nem számít, normális dolog.

2013. ápr. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A műtét után elmúlt a duzzanat egy hónap után. Most pedig csak a varrás alatt van egykis pukli, a műtét után pedig az egész be volt neki dagadva.
2013. ápr. 30. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!