Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet baja ilyen...

Kutyának lehet baja ilyen melegben a hirtelen hideg víztől?

Figyelt kérdés
Ebben a melegben séta közben mindig megállunk inni egy kútnál. Jéghideg víz folyik belőle. A kutyám mikor legutóbb ivott, ivás után hirtelen megszédült, mintha hátra akarna esni, a szemein is látszott, hogy valami kihagy... Nem tartott sokáig, 2-3 másodperc, aztán jól volt. Ez mitől lehetett? Szabad ilyen hideg vízzel itatni?

2013. máj. 1. 07:56
 1/8 anonim válasza:
Ha öreg, vagy szívbeteg szívleállás ami embernél is előfordulhat.
2013. máj. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Bocs nem olvastam végig. Azt hittem ha beugrik a vízbe.
2013. máj. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem adok nekik hideg vizet ebben a melegben, mert úgyanúgy hat rá mint az emberre torokgyulladást kaphat, vagy az általad említett szédülés is előfordúlhat a hirtelen hideg soktól.
2013. máj. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*sokktól
2013. máj. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bozsikrisz ***** válasza:

Szerintem sem kellene olyan hideg vizet adni neki, inkább vigyél egy kis flakonban. Nálam nyáron mindig van víz, mert ha bármi történik séta közben, tudok neki adni, és nem kell víz után rohangálni.

Egyszer már kapott hőgutát a kutyám, elég ijesztő volt. Ő is szédelgett, és elkezdett hányni. Szerencsére pont ott volt a sógornőm -állatorvosi asszisztens- mondta, hogy állítsuk hideg vízbe, mert a talppárnáin keresztül tudja leggyorsabban leadni a hőt.

Ez off volt, a lényeg, hogy szerintem ne adj jéghideg vizet neki, embernek sem jó, valószínűleg a kutyának sem. Hogy mitől szédülhetett meg, azt nem tudom.

2013. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Eboktató ***** válasza:

A hirtelen hidegtől a nyaki erek összehúzódtak, és nem kapott oxigént az agy. Reflexből légzésleállást is okozhat! Pont ez okból az arcába se spriccelj vizet!

Vigyél inkább magaddal flakonban vizet otthonról!


Embernél is így működik egyébként. Gerincvelő reflex, aggyal nem tudod kontrollálni.

2013. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
na szép... köszönöm a válaszokat! hosszabb sétákra mindig vittünk magunkkal vizet, de ez a kút rövid sétánál pont félúton volt. nem tudtam, hogy ilyen lehet. még jó, hogy nem lett baj. sosem olvastam erről :S
2013. máj. 2. 15:42
 8/8 anonim válasza:

Ma Edzésen nagyon kimelegedtünk, kb 25 perc alatt volt 2-3 fél perces pihi, mikor lehetett inni, én ez alatt összesen vagy 1 liter vizet megittam (a 1,5-ből amit vittem). A víz elég hideg volt, de jól esett.

Egyszer, azt kezdtem érezni, hogy bizsereg valami a fejemben, meg kezdtem rosszul érezni magam. Tipikusan az az érzés, amikor az ember sokáig áll pl a napon, és kezdi érezni, hogy lemegy a vérnyomás, és ha nem ül le , még ájulás lesz belőle... Nagyon fura volt...

De akkor jól gondoltam, hogy a hideg víz lehetett az oka. Legközelebb megpróbálok figyelni, erre is, még egyszer nem szeretnék ilyen kellemetlen helyzetbe kerülni.

2016. okt. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!