Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám...

Hogy szoktassam le a kutyám arról, hogy a lakásban ugasson?

Figyelt kérdés
Állandóan ugat és iszonyat éles a hagyja. Most, hogy jó idő van és nyitva az ablak egész nap rosszabb a helyzet, minden járókelőt megugat. Még mielőtt azt mondanátok, hogy nem törődöm vele, ez nem igaz. Csak az a baj, hogy ez a kutya hiperaktív, nem lehet lefárasztani, hiába viszem hosszú sétákra, játszom vele otthon is, labdázom vele, mindenféle játékot kitalálok, mindig ugat.
2013. máj. 1. 19:56
 1/4 anonim válasza:

Vannak csendesebb és vannak nagyon ugatós fajták. neked ez utóbbiból sikerült választanod.

[link] oldalon számtalan megoldást találsz, csak az áruk igen borsos és az eredmény nem garantált. Nekem egy házikó alakú van a kennelhez letéve, az müxik, de egy nagy kertben semmit nem érne.

2013. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sippara ***** válasza:
91%
Igen, vehetsz rá ugatásgátló nyakörvet, meg ultrahangos ugatásgátlót, VAGY AKÁR nevelni is megpróbálhatnád - tudom, hogy iszonyúan elrugaszkodott ötlet, de állítólag működik.
2013. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Jack Russelem van. Na ő iszonyat aktív. Belőle kiindulva, nincs olyan hogy nem lehet lefárasztani egy kutyát, ha én letudom őt fárasztani akkor a tiédet is le lehet. Lakásban van ő is. Kiskorától következetesen lett nevelve, az ugatás résznél is. Néha puffog magában, ha olyat hall amit nem ismer, esetleg néha elvakkantja magát, de semmi extra (rászólunk, és abba is hagyja). Hosszú séták alkalmával ne csak pórázon legyen. Labdázzatok kinn, játsszon más kutyákkal, rohangáljon, póráz nélkül! Lakásban tanítsd, gyakoroljatok trükköket (amit lakásban is lehet). Ha a lakásban elkezd ugatni rá kell szólni. Ha abba hagyja, tehát nem ugat(legalább pár másodpercig) akkor dicsérd meg, jutalmazd. Ha megint rákezd, megint rászólsz. Gondolom ismeri azt hogy 'nem!'. De ez nem feltétlen fog menni két nap alatt. De biztosan lesz aki tud jobb tippet is. De ezt igazából kiskorától fogva kellett volna, folyamatosan, sokkal könnyebb lett volna, pláne így hogy lakásban van. De ha kellőképpen lefárasztod, nem hiszem hogy ugatni fog egész nap.
2013. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a séták és a játék még kevesek. Esetleg szellemileg is fáraszthatnád és nevelhetnéd is mellette.
2013. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!