Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik tartható inkább lakásban?

Melyik tartható inkább lakásban?

Figyelt kérdés
A Malinois vagy a Német juhász? Tudom hogy hasonló kutyák, de nekem még egyik se volt, viszont amennyit ismertem belőlük, iszonyú jófejek és okosak voltak. Szóval mozgás és kihívásigényben, lakáson belüli viselkedésben van-e különbség köztük?

2013. máj. 1. 21:39
 1/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Mindkettőnek nagy a mozgás igénye, mivel munkakutyák.

Lakáson belül nyugodtak, nem rohangálnak fel-alá.

Talán a Malinois egy kissé pörgősebb.

2013. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő mozgatás, tanítás, foglalkozás mellett akármelyik. Ahogy az első válaszoló írja, lakásban a jól nevelt kutyák nyugodtan viselkednek, nem zajonganak, rohangálnak.
2013. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nyilván ha sikerül jól nevelnem, mindkettő egyben hagyná a lakást, de azért minden kutyának van egy hőfoka. Gazdája még egyiknek sem voltam, ezért kérdezem, hogy alapból mi jönne belőlük, mert nem mindegy, hogy milyen erőt, pörgést kell visszafogni a neveléssel.

Német juhászból rengeteg elhízott, kényelmes kutyát látok, úgyhogy ők már biztos, hogy visszafoghatóak, (bár szerintem ők alapból olyan tunyák voltak, de ez meg már a másik véglet), a Malinak meg 1.5 éves koráig kemény kutyasuli volt, ő meg azért nem mérvadó.

2013. máj. 1. 23:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyedfüggő, egy mali alapból pörgősebb, mint egy nj, de az adott egyed vérmérséklete a döntő. Kifoghatsz te egy lustább malit is és egy nagyon pörgős nj-t is!
2013. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, h tudatosan kell kölyköt választani az alomból, ami az igényeidnek megfelel.
2013. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!