Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazást, egyedüllétet jól...

Utazást, egyedüllétet jól tűrő, lakásban tartható, békés, csendes kutya fajták, nevelési tippek?

Figyelt kérdés

Külföldön élek egyedül, heti 5x8 órát dolgozom, egyéb szabadidős elfoglaltságom nagyon ritkán akad. Társállatként szeretnék egy kutyust, aki nem bosszantja fel a szomszédaimat, amíg dolgozom. Tudom, hogy elsősorban nevelés kérdése, de úgy gondolom, sok múlik a kutya egyéniségén is.

Zöldövezetben lakom, több park is rendelkezésre áll a környéken, úgyhogy tér van bőven, a probléma az, hogy napi 9-9.5 órát egyedül kellene lennie a kutyusnak.

Évente 3-4-szer utazom Magyarországra, természetesen vinném magammal. (Repülőn vagy vonaton)

Kinek van tapasztalata?


2013. ápr. 15. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Hát, ha a "csendes"-be még belefér a röfögés-horkolás, akkor szerintem mopsz lenne a megfelelő. Kicsi, ezért könnyebb vele utazni, lépcsőházban közlekedni, és elég nyugis fajta kis mozgásigénnyel.

Esetleg más nyomott pofájú fajta is jó, de velük nincs tapasztalatom.


A többi kistestű kutya szerintem túl izgága, ezért a fentieken kívül (ha nem kell sokat lépcsőznie), nagyobb testű fajtát ajánlanék.


Ha menhelyhez/fajtamentőkhöz mész, s egy felnőtt egyedet választasz, akkor ott már elvileg nagyobb bizonyossággal tudnak neked való kutyát ajánlani.

2013. ápr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Röfögés-horkolás-puki nem akadály. Mindenképp kis testűben gondolkodom, a szüleimnek törpe schnauzere van, imádom, de nem viselné el a bezártságot, nagyon izgága. Ismerősök Yorkshire-terrierjei, máltai-jai, csivavái nekem túl zajosnak és izgágának tűnnek, az én "barátom"-nak el kellene viselnie, hogy csak én vagyok neki, más nincs.

Mopszra én is gondoltam, esetleg angol/francia bulldogra.

2013. ápr. 15. 12:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Törpeuszkár.

Nekem is az van, pont az általad említett feltételeket tudom megadni neki én is, és pont az általad támasztott kritériumoknak kellett, hogy megfeleljen amikor választottam.

Amíg dolgozom egyedül van, napi 2-3 órát sétálok vele a közeli parkokban, mindenhova jön velem, utazást jól tűri. Kivételesen jó alkalmazkodó képességgel rendelkezik.

2013. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Törpeuszkàros kommentelö, ugatàssal hogy àlltok, nem sír, ha otthon hagyod?

(bocs az ékezet-problémàkért, nem magyar a billentyüzetem)

2013. ápr. 15. 12:21
 5/15 anonim ***** válasza:

A törpe uszkár nagyon kedves inteligens csak szerintem túl törékeny, legalábbis ránézésre.

Inkább a francia buldogot ajánlanám nagyon stram kiállású kutya. Ha jó tenyészetből veszed szerintem ideális társ lehet.

2013. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A francia bulldog egy fokkal hangosabb, akkor inkább szerintem boston terrier. Igen, én ezt a két fajtát ajánlanám: boston terrier vagy mopsz.
2013. ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... ismerősöm törpe uszkárkának elég nagy a mozgásigénye és sokat ugat, mikor nincs otthon, pedig sokat foglalkozik vele.
2013. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mindenképpen menhelyen szeretnék elöször körülnézni, ha ott semmi, akkor tenyésztönél. Szaporitokat nem tàmogatok. :)

"Törékenység" nem probléma, nem muszàj megtanulnia bowlingozni. :)

2013. ápr. 15. 12:24
 9/15 A kérdező kommentje:

Boston terriert még sosem làttam, de ràkerestem, képek-leiràsok alapjàn kedves kutyànak tünik :)

Viszont errefelé kevesen tenyésztik, de majd alaposabban kutatok, hàtha.

Egyébként sem màrol holnapra kell, hogy jöjjön a kutyus, elöbb meg kell csinàlnom egy kutyatarto-tanfolyamot, ugyanis ez itt kötelezö.

2013. ápr. 15. 12:32
 10/15 anonim ***** válasza:
:O De jó! Melyik országban laksz?
2013. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!