Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány féle dolgogtól/betegségtő...

Hány féle dolgogtól/betegségtől hullhat a kutya szőre? Van e köztetek valaki akinek a kutyája csirkeallergis?

Figyelt kérdés

Szóval..van egy keverék pincsi/csivava/mopsz (?) féle keverék kutyusom.Mikor hozzám került csont és bőr volt,legyengült immunrendszerrel.A hátán konkrétan nem volt szőr.Akkor szörtüsző atkával kezeltük. Sikeresen,de ennek ellenére is megmaradt a vakarózása.Főképpen faroktőnél és kétoldalt rágja.Megmaradt nála egyfajta korpás bőr ott hátul,de akkor még a vakarózást a büzmirigyének tudtam be,merthogy büzmirigy gyulladása volt ,előtte meg férgesség (még felsorolni is sok:/ )

Szóval a doki már konkrétan széttárta a karját,így elvittem egy másikhoz.Egyébként amióta mindenből kikezeltük még mindig rágja magát és már kezd egy két helyen kikopni a szőre...most a másik doki nizorált irt fel így azt használjuk(idig 2x fürdettem+ gyógyszer)mintha nem vakarózna annyit..de ezt már lehet csak bemagyarzom magamnak.

SZóval érdekelnének tapasztalatok,hogy aki járt már ilyen cipőben mit használt vagy mi lett a diagnózis??

Ha esetleg csirkeallergiás azt hogyan lehet kezelni?stb

Bocs,h ilyen hosszú voltam


Üdv Edina



2013. máj. 2. 01:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%
A hipoallergén tápot ajánló vagyok.Látom,lepontoztak jól,pedig bevált módszer,s sikeres is lehet...Na mindegy,ez a magyar mentalitás...Könnyebb egy gombot nyomni,mint esetleg megcáfolni az általam írottat..A lényeg,hogy semmit,ABSZOLÚT SEMMIT ne kapjon a kutya a 6 hét alatt.Földről se egyen semmit fel,jutifalat is a táp legyen.Persze vizet kapjon :)És ami még fontos:a 6 hét lejárta után is csak egyenként az új kajával,2-3 napig pl.csirke,ha semmi negatív reakció,jöhet a következő.Hosszas,de biztos folyamat. Azért ajánlottam a Britt tápot,mert az úgy árban,mint minőségben nagyon megfelel.A Sensitiv tápok és a hipoallergén tápok között pedig ég-föld különbség :) És még egyszer leírom:lehet stressz faktor is a kiváltó ok a vakarózásra,kiütésekre,főleg egy gyengébb immunrendszernél!Hiperaktív kutyáknál ez inkább előfordul.
2013. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én egyetértek a 09:23-as válaszolóval, szerintem ez is egy jó lehetőség (a h.allergén táp). Így legalább biztosra tudható, hogy mi okozza a bajt, nem pedig csak próbálgatunk mindent a vakvilágba, hogy hátha jó lesz (aztán esetleg később kezdődik minden elölről, mert a valódi okra még mindig nem derült fény).

Szóval ezt a nagymértékű lepontozást én sem tudom hova tenni...

2013. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Uh,hát Én annyira nem vagyok jártas ezen az oldalon.nem is tudom hol kell nézni a pontozásokat...de Én abszolút ezt az ötletet tartom a legjobbnak (hipóállérgén táp). Ki is próbálom. Rendeltem is most egy hipóállérgén tápot,úgy hogy talán keddre már meg is érkezik. :)

Amúgy most hogy jobban megnéztem ,már eléggé sok helyen kikopott a szőre :( ,csak ne olyan feltűnő,mert félhosszúszőrű.

A korpásodás úgy tűnik megszűnt,csak azon a helyen száraz a bőre ahol nincs szőr. Tegnapelőtt már adtam neki olívaolajat is...

Tegnap viszont kapott csirkecombból falatokat és most határozottan úgy érzem,h jobban vakarózik...úgyhogy remélem most már meg lesz az oka a szőrhullásnak,mert megőszülök.Amióta nálam van (karácsony) azóta az állatorvoshoz haza járok..

2013. máj. 5. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!