Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon de nagyon szeretnék...

Nagyon de nagyon szeretnék egy kiskutyát de anyukám nem engedi mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én 12 éves vagyok 3-4 éve akarok egy kutyát a szüleim elváltak anyukámmal élek de ő nem akar kutyát egy 3 szobás panelban lakunk tehát szerintem egy szoba kutyának megfelelő hely lenne és én gondoznám is mit tegyek?:(((((

2013. máj. 2. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
ha nem akar nem akar, 12éves vagy... egy kutya nagy felelőség. 2-3-4 év múlva eléred a lázadó korszakot buli,pia stbstb.. kissebb gondod is nagyobb lesz mint hogy a kutyát napi 3szor sétáltasd. Ha ezen túl vagy 16évesen már kialakul az "életed" egy ideig. Akkor majd vállalhatsz kutyát. Elmehetsz dolgozni és fizetheted az etetést itatás állatorvosi ktg-et. Amíg ez anyukádat terhelné addig nem kéne erőltetni.
2013. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
12 évesen szerintem még ne akarj kutyát, mert 2 év múlva középiskolába mész és akkor a kutyázás nagy része anyukádra hárul, aki ezt nem szeretné és ha nem szeretné, nem is fogja csinálni. A kutyának tennél vele rosszat, amellett, hogy hallgathatnád mindig azt, hogy minek kellett a kutya ha nem foglalkozol vele (hozzáteszem jogosan). Majd ha már külön laksz és lesz időd meg pénzed is rá akkor jön el az az idő, hogy kutyát vegyél magadnak. A másik dolog, hogy 12 évesen bármennyire is szeretnéd a kutyát, nem vagy elég határozott a neveléséhez, egyik gyerek sem az. Gyereknek vagy gyerek mellé csak akkor való kutya, ha a szülő is szeretné és vele együtt megtanulja a kutyázást, a kutya nevelését, hogy hogyan kell bánni vele és ha a gyereknek éppen a kutyánál kisebb gondja is nagyobb vagy jobb elfoglaltságot talál akkor a szülő eteti, sétáltatja, foglalkozik vele mert ő is szereti csinálni és felelősséget érez iránta. Nem akartalak megbántani vagy kioktatni, csak a leendő kutya érdekében írtam le a véleményem.
2013. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Pénzed van?Nincs.Akkor annyit tehetsz,hogy beletörődsz,felnősz,elköltözöl,és annyi kutyát vehetsz,amennyit csak el tudsz tartani.Arról nem beszélve,ha az én gyerekem mondaná,hogy kutyát "akarok",biztos lehetne benne,hogy aranyhalat sem kap,nem hogy egy olyan állatot,ami után állandóan takarítani kell.Mert persze azt már a gyerekek nem szokták annyira szeretni...
2013. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most még jó buli egy kutya,de később hidd el,hogy más fontosabb lesz és ezt anyukád tudja így inkább nem engedi meg..


Napi 3x-4x séta,reggel korábban kell kelned ahogy haza érsz a suliból le kell vinni akármilyen fáradt vagy és este is,ha közép suliba jársz lesz 3-4 vagy akár 5 óra is mire haza érsz ki fogja levinni a kutyát?

vagy ha programod van akkor előtte meg utána is lekell vinni, fáradtan is leviszed majd?


Nálunk tesómmal van két kutyánk és mindig ha egyikünk úgy ér haza leviszi mind 2 kutyát, nincs gond,de anyumék is szívesen sétálnak a kutyákkal szeretik őket,bár ők kb fél évente 2x ha sétáltatják,mert mi válaltuk be, a kaját és az orvosi költségeket ők állják,de ha van úgy zsebpénzünk (szülinapi pénz,ünnepek stb) akkor kiegészítjük..

Szerencsére majd nyáron megyek dolgozni és mivel most érettségizek így lesz remélhetőleg munkahelyem és a kutyám teljes költésgét átveszem!

Gimibe járok 3-4-re értem haza,heti 1x meg 5-re(kb 1 hónapja már 2 kor itthon voltam laza volt a suli :D )


tesóm szerencsére 2 kor itthon van így leszalad a kutyákkal és este együtt megyünk egy nagy sétára..

de volt,hogy elmaradt az első órám akkor én vittem le őket,mivel eleve később keltem..

szóval mi megosztjuk hogy ki mikor a soros..


ha nincs tesód akkor még azt se tudod megoldani,hogy belesegítsen,anyud meg nem szeretne kutyát így nyilván nem is fog vele foglalkozni!


Mi azért kaphatunk 10 évesen kutyát,mert anyumék is akartak kutyát!

de már akkor mi hordtuk le őket sétálni..

2013. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!