Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozik a kutyám személyis...

Megváltozik a kutyám személyisége ha kikasztráltatom?

Figyelt kérdés
VAn egy más fél éves kan Bull Terrierem és jövőhéten fogjuk kasztráltatni. Imádom a kutyám jellemét ha nem lenne ki kéne találni :) Nem is agresszív szóval most jön az a kérdés ,hogy akkor miért is csinálom ezt szegénnyel?!1 hónap és megszületik a kislányom,és benti kutyáról beszélünk sajnos állandójelleggel csöpög a sperma a kukijából és minden össze van pecsételve a szőnyeg a kanapé az egész lakás jóformán és sajnos ez nem jó egy kisbabának mert majd szeretném lerakni amikor majd tanul mászni és szeretném ,hogy ne az legyen ,hogy MArley ne nyald meg a babát...Hiába takarítunk törüljük meg a kukiját pár perc és kezdődik újra. Beszéltem az orvossal ,hogy mit lehetne tenni azt mondta még ha folyamatos nemi élete is lenne akkor sem szüne meg a probléma mert a kan kutyák 70% nak van ilyen problémája és csak a kasztrálás segít. Akik kikasztráltatták a kutyájukat mennyiben változott meg a kutya jelleme? Játékos maradt, megmaradt az élet kedve? lehet hülye a kérdés csak szeretném tudni mire számíthatunk! a válaszokat köszönöm

2013. máj. 3. 11:07
1 2 3
 1/22 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
mondjuk nekem szuka kutyám van, de csak pozitív változások voltak. Sokkal nyitottabb, és barátságosabb lett a többi kutyával.
2013. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mi egy éves korában kasztráltattuk egészségügyi ok miatt (nem szálltak le a heréi). Skót juhászról van szó. Az első 2 hét megviselte a műtét után, bár a ti esetetekben nem lesz annyira komplikált. Életkedvét visszanyerte, talán kicsit visszafogottabb lett. Sokan említik a hízást. Mi ezt nem figyeltük meg nála, bár a kajálásra is odafigyelünk. Szerintem a te kutyád is nyugodtabb lesz, nem dúlnak benne a hormonok, bár szerintem ez minden kutyánál eltérő viselkedést eredményez. A kisbaba miatt értetődő ez az óvintézkedés, lehet a gyermek mellett így még kiegyensúlyozottabb lesz a kutya. A műtét után foglalkozzatok vele sokat és minden a régi marad.
2013. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Szia.

Biztosan nem fog megváltozni a személyisége, a kis kellemetlenségetek is meg fog szűnni. Ami ilyenkor változik, szukák miatt már tuti nem fog megszökni így kisebb az esélye hogy eltünik, és kevésbé lesznek agresszívak, legalábbis tüzelő kutyák miatt nem, a többi kan kutyát jobban fogja tolerálni. Nem fog felesleges kutyákat gyártani a menhelyeknek! Ennyit tudok. Nekem szuka kutyám van , kettő törpepincser, kipakoltattam őket és nagyon nagyon jól tettem. A szomszéd kan kutya már nem őrül meg mivel nem tüzelnek! :) Nem tüzelnek így nem véreznek összevissza.Mellesleg többet nem lesznek álvemhesek, az egyiknek be is volt gyulladva a méhe, szóval ez életmentő volt. A kan kutyáknál ez egy kisebb műtét, nincs miért aggódnod. Ja és ez a két őrült kutyám semmiben sem változott meg! :D

2013. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sajnálom a kutyádat. Eddigi "élete" is nagyon .... lehetett melletted, most még olyanabb lesz. Persze, hogy megváltozik a hangulata, életkedve. Miért tart valaki olyan kutyát, ha nem biztositja a megfelelö körülményeket számára (benti kutya)?
2013. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
ja és az előttem szólónak igaza van, nem fog hízni sem. a kutya a kajától hízik. sokan lelkiismeretből ilyenkor több kaját ad a kutyának,csak azt felejtik el hogy a kutya ezt magasról le... hogy mit csináltak vele, neki ez csak ösztön, ami megszűnik a műtéttel, nem érzi magát majd kevesebbnek mint egy ember. oda kell figyelni, az én kutyám ha annyiszor adnék neki kaját, ahányszor tudna enni, már gurulna! :D
2013. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
ezt most kinek és miért írtad hogy sajnálod a kutyát? miért is?
2013. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Marad minden a régiben, erre szokták azt mondani, h nem agymosáson megy át, csak a golyóit veszíti el :)

Nekem is ivaralanított kanom van, ugyanolyan játékos bohóc, mint előtte volt :)

2013. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

4-es te miről beszélsz?

Nekem is ivartalanított kutyáim vannak, a kicsi pedig a jövőhéten lesz műtve. Nem változott a viselkedésűk, játékosak, jó fejek pedig már 9 évesek. Amire valóban oda kell figyelni az az elhízás, de rendszeres mozgás mellett nincs vele gond.

2013. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Te most komolyan azt gondolod, hogy egy benti kutyának sz.r az élete?? A kerti kutya szerinted boldogabb? Akkor is ha nem viszik sétálni? Akkor is amikor télen belefagy a házába, ti meg melegben vagytok bent? Akkor is amikor nyáron megrohad, ti meg hűsöltök a lakásban?
2013. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Utolsó alatt a 4-esre gondoltam.
2013. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!