Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozik a kutyám személyis...

Megváltozik a kutyám személyisége ha kikasztráltatom?

Figyelt kérdés
VAn egy más fél éves kan Bull Terrierem és jövőhéten fogjuk kasztráltatni. Imádom a kutyám jellemét ha nem lenne ki kéne találni :) Nem is agresszív szóval most jön az a kérdés ,hogy akkor miért is csinálom ezt szegénnyel?!1 hónap és megszületik a kislányom,és benti kutyáról beszélünk sajnos állandójelleggel csöpög a sperma a kukijából és minden össze van pecsételve a szőnyeg a kanapé az egész lakás jóformán és sajnos ez nem jó egy kisbabának mert majd szeretném lerakni amikor majd tanul mászni és szeretném ,hogy ne az legyen ,hogy MArley ne nyald meg a babát...Hiába takarítunk törüljük meg a kukiját pár perc és kezdődik újra. Beszéltem az orvossal ,hogy mit lehetne tenni azt mondta még ha folyamatos nemi élete is lenne akkor sem szüne meg a probléma mert a kan kutyák 70% nak van ilyen problémája és csak a kasztrálás segít. Akik kikasztráltatták a kutyájukat mennyiben változott meg a kutya jelleme? Játékos maradt, megmaradt az élet kedve? lehet hülye a kérdés csak szeretném tudni mire számíthatunk! a válaszokat köszönöm

2013. máj. 3. 11:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja ezt én is birom mikor elkezdenek egy benti kutyát sajnálni.

Először is az hogy benti kutya, ezzel az egy szóval csak kb tudhatod hogy házban van, látod a mindennapjait hogy telnek el? sztem nem.

Másodszor, a törpepincsereim is bentiek. Tudnád hogy ez mit takar? Ez például a mi esetünkben nyáron azt jelenti , hogy egésznap kint lehetnek az udvaron, de este bejönnek. Nem becibálom őket, bejönnek! És marha elégedetten alszanak el a puha fekhelyükön amit én varrtam. Séta is rendszeres. Télen kabátban mehetnek csak ki. Egyréteg nem túl sűrű szőrzetük van. Vannak duplaszőrzetű kutyák, azok bírják a telet is.

A másik azok a kutyák akik állandóan udvaron vannak, nincsenek kielégítve. Az is olyan mint egy nagy kennel! A kutya két okból fut! Játékból vagy ha kerget valamit. Csak azért nem fog neked futkosni a kertben hogy meglegyen a kilómétere. Hiába nagy udvar, séta nélkül marha unalom neki!

ÉS az az én tapasztalatom , hogy PONT emiatt van az, hogy a csak lakásokban tartott kutya többet sétálhat mint a többi kertes kutya!! Sokkal többet mozognak. Sokan azt gondolják hogy mert van nagy udvarunk akkor már boldog, és sajnálják a panelkutyákat, akik naponta kétszer is vándorolhatnak! IGEN, mivel a farkas ösztönök megvannak még mindig! Vándorlás! SÉTA!! Hiába van udvaron, az enyémek marha jókat napoznak kint, de az energiát nem tudják levezetni, sétálunk.

2013. máj. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit szeretnék hozzáfűzni az egészhez! Unom már hogy olyan tapintatlan fontoskodó emberek vannak a fórumokon, hogy az valami hihetetlen, az ilyen inkább ne írjon, sok a dolga és piszkálja a másikat. Mégha nem is ért egyet, akkor azt szépen is ki lehet ám fejezni, mert személyesen biztosan nem így reagálna, nagy a szája laptop mögül.

Mért kell olyat írni valakinek hogy sajnálod a kutyáját mert sivár élete van? Te bolond vagy? Honnan tudod hogy milyen élete van a kutyának?? Szerintem marha nagy szeretetben élhet, ha már a gazdája a kutyájáról kér fórumban tanácsot!! Hogy a lelki világa sérül e. Ez érdekli a kazdáját, nem érted?? Sokan tudod te hogy tartanak kutyát? Kivannak kötve, és csak maradékevők! Odavágják a kaját meg a vizet jobb esetben és ennyi! Kivágják őket az utcára,, stb. Azoknak akkor milyen életük van , ha neked már az sivár, ha a kutya igazi gondoskodást kap? Azoknak szerinted milyen? Nem kell az olyan kutyát sajnálni aki családtagként van tartva! Ez épp olyan mintha azt mondanám neked hogy jaj de rossz lehet a gyerekednek mert nem voltál hajlandó megvenni az új videójátékot! Akkor egy árvagyereknek szerinted milyen élete van? Gondolkozzatok már mielőtt írtok a másiknak bármit!

2013. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
És még egy gondolat! A lakásban tartott kutya természetellenes látvány? Akkor a kertben tartott kutya? Ha már a kertes gazdák ennyire fel vannak háborodva, emlékeztetném hogy az emberek háziasították a kutyákat!! Falkában kellene vándorolniuk,vadászniuk emberek nélkül, ez lenne az igazán természetes! De mind1
2013. máj. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nagyon Szépen köszönöm a válaszokat! És köszönöm mindazoknak akik a benti kutya dolog védelmében szóltak! Most így megnyugodtam mert ez a kutyus nagy bohóc :) és imádom! Örülök ,hogy pozitív tapasztalatokat írtatok a kasztrálásról! ( igen szerencsére nem volt sose agresszív de ha szembe jött velünk egy szuka kutya és ahogy megérezte a szagát ...:D szerintem mindenki érti)

Kedves 4-es én is szolnék hozzád Fogalmad sincs ,hogy élek milyen környéken lakok nem ismered a kutyám jellemét! képzeld ez a kutya sírva fut haza ha esik az eső pisil kakil és nem akar sétálni csak menni a meleg lakásba,biztos imádná ha kicsuknám az esőbe...és azt a dögmeleget oda kint amíg mi bent vagyunk a lakásban ő meg kint levegőt alig kap ... tudod a kutya egyedül kint sem játszik, ő nem tudja magának eldobni a labdát. nah mind1 valószínű te jobban tudod mert a te kutyádnak tökéletes az élete:) de szerintem ,ha azt írom ,hogy van jelleme a kutyámnak és egy bohóc akkor nincs elhanyagolva mert ez azt jelenti ,hogy van élet kedve! És ahogy már ezt elöttem szóvá tették nem tudod mennyit van kint a kutyám egy nap és persze azt sem tudhatod ,hogy séta közben pórázon van e vagy szabadon ;) És ha ismernéd a Bull Terriereket és beszéltél volna már tenyésztővel tudnád ,hogy még ők is kanapé kutyának hívják őket! Jah és ha nem futunk vele lent vagy nem botozunk,labdázunk ő csak sétikál mert egyedül uncsi de ezt biztos te is tudod mert te is kint vagy a kutyádnál napi 2-3 órát ,hogy játszon vele valaki mert amúgy csak fekszik! A többieknek köszönöm a válaszokat :) További Szép napot mindenkinek!

2013. máj. 3. 12:33
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es lesem írhattad volna jobban amit gondolok! Köszönöm! Igen a kikötött kutya akit bántanak csak kölyökként volt cuki most meg oda dobják neki a kaját...ezeket az embereket kell bántani nem a benti kutyásokat! Mennyünk már végig a falukon hány kutya van hatalmas kertben láncon vagy az utcán és még sorolhatnánk a borzalmas dolgokat aki inkább hagyja elpusztulni a kutyáját mert sajnálja rá a pénzt és még rengeteg szörnyű dolog! És hát igen a gép mögött nagy a szád! De amúgy tényleg miért kell ilyen írni ha még így is gondolod nem ez volt a kérdés vagy ha leakarod írni írd le kulturáltan.
2013. máj. 3. 12:42
 16/22 zsuzsabazsa ***** válasza:

A kutyád kukijából nem a sperma csöpög, hanem a tasakba piszok került és ez irritálja belül a szervet.ezért csöpögtet. Az állatorvos ilyenkor hipermangános vízzel átöblíti a tasakot és attól rendbe jön. Nem csöpög tovább.


Az enyémnek megmaradt a jelleme, csak éppen a többi kutyával már nincs játékkedve mint azelőtt.

2013. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16-os.


Nem az lehet, hogy azóta már felnőtt lett a kutyád és kinőtte a játékot?

2013. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Egy kutya nem attól szegény, hogy kint vagy bent él. Attól, ahogy bánnak vele. Lehet egy kinti kutyának is nagyon sivár, boldogtalan élete. Tévedés azt hinni, hogy attól, hogy a kutyát kicsapjuk a kertbe, mindjárt milyen jó lesz neki. Attól lesz neki jó, mindegy, hogy hol lakik, ha sokat foglalkoznak vele, ha viszik rendszeresen sétálni (valahol azt olvastam, a kutyának a séta olyan, mint az embernek az újság), más kutyák közé. És akkor telejsen mindegy, hogy a fekhelye kint vagy bent van-e.
2013. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

A herélés hatásairól majd ősszel kérdezze meg kb...2,5 hete lett kutyám TöketLenke :D


Az emberek mikor fogják már fel, hogy nem az a lényeg, hogy kert vagy lakás, hanem az, hogy a GAZDA MIT BIZTOSÍT a kutya számára!!!

Ismerek rengeteg kutyát, akit panelból jó esetben levisznek naponta 3-szor pórázon 15-45 percekre...EZ SEMMIT NEM ÉR. Ott a másik oldal, akik kertben tartják carul a kutyákat, jobb esetben szabadon, nem megkötve-bezárva, DE séta talán hétvégén van csupán...persze tavasztól őszig a kertben foglalkoznak az ebbel, mert jó idő van...aztán ősztől tavaszig hideg van, sötét van, suli van, nincs idő a sétára, játékra...ezek a szezonális kutyások :(

Ismerek olyat, aki csak kertben tartotta hosszú éveken át egy nagy kennelben a kutyáit, köztük egy rövid szőrű tacsikeveréket is, MÉGSEM FAGYOTT meg a kutya, mert vastag szőrt növesztett. A kutyák reggel fél-1 órát, este 2-3 órát sétáltak a pusztában, játék, tanulás, hétvégén kutyasuli, verseny, stb.

Ismerek olyan embert, aki 35 négyzetméteren él 2-3 kutyával, de naponta legalább 3 órát futhatnak szabadon...

Minden csak a gazdán múlik!!!

Van olyan ismerősöm, aki a lakása szomszédságában lévő telephelyen egy közepes kennelben tartja a rövid, de sűrű bundájú kutyáját, mert a lakásban már 2 kutya van és a család nem engedett harmadikat...De naponta min. 2 hosszú séta, játék, tanítás van...

Ezért is kevés az állatvédelmi törvény, hiszen mondjuk egy közepes testű kutyának 6 méteres láncot és 15 méteres kennelt írnak elő...Annak a kutyának, akit naponta 2-3-szor alaposan kimozgatnak, sétáltatnak, játszanak vele tanítják, elég egy 3 méteres lánc vagy egy 2*2-es kennel is...viszont lehet 10 méteres lánca és 50 négyzetméteres kennele, ha naponta 1-szer kap kaját és csá...

2013. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
16-os lehet igazad van ,de nekem ket kulonbozo Orvos mondta!azota van ez amiota ivarerett, es mi kulfoldon elunk es itt ezt mondta nekunk az Orvos majd otthon is ezt az infot kaptuk a Magyar orvostol!szoval nem tudom en csak azt mondom amit nekunk mondtak es tobbszor is mondtuk ,hogy valamit nem lehetne tenni mert nem szerettuk volna kasztralni de azt mondtak ez a megoldas.idaig vartunk vele mert feltunk ne hogy megvaltozon,de most mar nem halogathatjuk!de nagyon orulok ,hogy pozitiv dolgokat irtok eszel kapcs.
2013. máj. 3. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!