Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Beagle kutyám és...

Lait kérdése:

Van egy Beagle kutyám és állandóan ás mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Ja meg a bokrokat rágja és még néha ki is ássa őket.
2013. máj. 3. 16:26
 1/9 anonim válasza:

Nekem is van kettő Beagle-m, így kevesebbszer találják ki, hogy ásniuk kell, mintha egyedül lennének. Egyébként jól ki kell fárasztani, vagy napi 1-1 hosszabb séta;)


De lehet itt is találsz választ:

[link]

2013. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyit foglalkozol vele naponta? Sétáltok rendszeresen? Foglalkoztatod a kis agyát is neki?
2013. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pupu55 ***** válasza:
0%
Nekünk is van egy kan beagle kutyánk és ha annyi pénzem lenne ahányszor elszökött milliomos lennék.A lényeg az,hogy fajtájából adódóan vadászkutya,imád ásni és felfedező típus ez a beagle.De a miénk mindig visszajön be lehet tanítani vagy a kerítéssel kell csinálni valamit.
2013. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igaz,hogy vadászkutya,ezért ásnia,szaglásznia kell,de ha megfelelően le van fárasztva agyilag is és szellemileg is,akkor nem csinál ilyet.

Napi több óra aktív foglalkozás a megoldás.

2013. máj. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.
2013. máj. 3. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos a legtöbben ész nélkül választják ezt a fajtát, anélkül, hogy utána néznének vagy végig gondolnák, mi kell egy ilyen kutyának. A beagle-ek isszák meg annak a levét, hogy a naiv, tapasztalatlan gazdák körében divatfajta lett. Ezért van annyi ilyen kutya menhelyen. Nem szökik és nem is rombol, ha a gazdája csak kicsit is tudatosan, felelősség teljesen foglalkozik vele. És még csak nem is kell mellé társ!

Kérdező, egy vadász kutyát választottál, akinek MINIMUM igénye a napi sok órás szabad, póráz nélküli séta, a rendszeres találkozás más kutyákkal, a komoly nevelés és a napi szellemi fárasztás.

Szóval mennyit szoktad póráz nélkül sétáltatni és mennyit tanítod, gyakorolsz vele?

2013. máj. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én biciklivel szoktam lefárasztani szabad nem nagyon merem enged mert elszalad és már sajnos jártam vele úgy.Megérez valami szagot vissza se lehet hívni.
2013. máj. 5. 09:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért szalad el tőled, mert rosszul neveled, nincs elég tekintélyed. Tessék elkezdeni normálisan is foglalkozni vele és nem fog elszökni! Az nem élet egy beagle-nek, hogy csak pórázon sétálhat, hát természetes, hogy szökni akar. Hidd el, el lehet érni még egy beagle-nél is, hogy mindig visszajöjjön a hívásra, mindig irányítható legyen!

És szellemileg hogy szoktad fárasztani, mennyit tanítod, gyakorolsz vele? Más kutyák között sem szoktad elengedni?

2013. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok kösz de nekem csak az a gondom hogy nyáron tudom mát csak tanítani .Szellemileg nem nagyon szoktam lefárasztani.Más kutyákhoz se engedem ki mert nincs a közelben olyan hely ahol sok a kutya.
2013. máj. 6. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!