Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a német...

Mi a véleményetek a német juhászkutyákról?

Figyelt kérdés
milyen nehéz velük ? minden vélemény tapasztalat érdekel! Köszönöm !
2013. máj. 3. 17:28
 1/3 zsuzsabazsa ***** válasza:

Kivéve egyet szinte mindegyiket találtam ill befogadtam.

Ez attól is függ hány évesen kerül az emberhez.

Az egyik 4 éves volt mikor találtam, azzal volt a legnehezebb, és ő volt az első Németem.

Kimondott vezéregyéniség volt, rögzült rossz szokásokkal.A verekedés volt a mindene. Erről nagy vesződséggel sikerült leszoktatni.

Viszont a kutyasuli sokat segített abban, hogy a kutya önfegyelmet tanuljon.

Mivel ő volt az első,a többi Némettel már fele, sőt negyed annyi gondom sem volt.

Vagyis dehogynem, a szukám egy örökös hárpia volt. Beképzelt, öntelt, felvágós.A munkában a fegyelmező gyakorlatokat utálta. Jobban szerette azt ahol az agyát is kellett használnia.

2013. máj. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahány nj, szinte annyiféle természet. Vannak munkamániások, vannak hízelkedősök, vannak félénkek és vannak rámenősek. Nevelni meg pont úgy kell, mint más kutyát.
2013. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Eboktató ***** válasza:

A mienk (kan) egy nagy bohóc még 1,5 évesen is! :) Sosem bánom meg, hogy hazahoztuk törpeként.

8 hetes korától oktatom, kb. fél éves koráig mintakutya volt! Aztán jött egy kisebb mélypont, mikor az istenért sem óhajtott megcsinálni semmit. 1 éves korában kezdett el komolyodni, ekkor már élvezte a tanulást, és igen könnyen kezelhetővé vált. Mára semmi problémánk vele, az egyik legjobb kutyánk!


Volt viszont egy 8 hónapos tanítványom, akit az elején nagyon elcsesztek. Vele volt harcom bőven! 1 harapás, 1 majdnem ujjtörés, és 1 felszántott utca után sikerült letisztáznunk az erőviszonyokat. Ezzel ment el az első alkalom. A negyedikre láb mellett közlekedő nyugodt kutyát adhattam vissza. Megkedvelte a tanulást is, és a nyugdíjas pár végre kivihette sétálni.


Összegezve, tapasztalataim szerint a legtöbb nj munkakedvelő, értelmes kutya! Ha letisztáztátok a szabályokat és az erőviszonyokat, nem lesz gond. Csak az első másfél év kemény. ;)

2013. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!