Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parancsszó váltás?

Parancsszó váltás?

Figyelt kérdés
Meg tud szokni a kutya egy mozdulathoz egy másik parancsszót? Pl. én hátrálok, a kutya velem szemben jön előre, közben ha mondom hogy fordulj, megfordul és hátrálva megy, de ez nem praktikus, mert ha álló helyzetben kérem hogy forduljon akkor tesz egy kört és elkezd tolatni, hiába vagyunk egyhelyben. Szóval átválthatok "hátra"-ra? Vagy már nem szokja meg, összezavarodik?

2013. máj. 3. 23:55
 1/7 Eboktató ***** válasza:
47%

Ha megtanítod neki a különbséget, menni fog. Csak fontos, hogy te se keverd, neked is meg kell szoknod.

Több évnyi használat után is képes átállni, csak újra kell tanítani.

2013. máj. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia. Én is átálltam egyik vezényszóról egy másikra, mert és régen az ugatásra azt használtam, hogy ugass, de nem tetszett, és átálltam arra, hogy hangot!

Első pár alkalommal először nem értette,de mivel én nekem van hozzá egy kézjel is, így a kézjelre ugatott, csak az ugat helyett a hangot mondtam neki, és kb 1-2 nap alatt már a hangot-ra is ugatott kézjel nélkül is.

2013. máj. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
*mert én
2013. máj. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Valamilyen szinten helyzettől is függ, ugyanaz a vezényszó. Mert pl. az én kutyám azt hogy 'másik' sok mindenre ismeri, vagy is tudja. Pl: ha kérek tőle pacsit, ad az egyik mancsával, mondom neki hogy másik, akkor a másikkal. Ha kinn vagyunk parkban, és elindul valamerre, mondom hogy másik, akkor az ellenkező irányba megy. Sétánál pórázon, ha a fa másik oldalán akar menni (így ugye a fa közte és köztem lenne, plusz a póráz) és szólok neki hogy másik, akkor az én oldalamon jön a fa mellett. Tehát biztosan egy vezényszó több mindenre használható, az adott szituációtól függően.

De ha vezényszót váltasz az sem lesz nagy probléma (pláne ha kézjel is van, hamarabb tudni fogja).

2013. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha van kézjel a trükkhöz, akkor egyszerűen mondod az új vezényszót és mutatod a kézjelet. Társítani fogja némi gyakorlás után csak az új vezényszóhoz is a feladatot.


Ha nincs kézjel, akkor csak mond ki a kiválasztott új szavat és utána azonnal a régi vezényszót. Egy kis idő után csak az újra is meg fogja csinálni a feladatot. A vezényszó csere nem nagy kunszt, semmi bonyolult nincs benne.

2013. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
2-es vagyok. Köszi a lepontozást, végül is a saját tapasztalatom mondtam el, ami bevált, és véleményem szerint hasznos...de aki lepontozgat, az írja már meg, hogy miért tette... illetve ha ennyire okos, ossza meg velünk a tudását...
2013. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

ui: én mindenkit felpontoztam!

2013. máj. 5. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!