Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli vagy komondor? Melyiket...

Puli vagy komondor? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Közeljövőben családi házba fogunk költözni. Szeretnék egy kutyátr ami jó házőrzésre , lehet tanítani, okos , szereti a gazdáját és egy bizoyos idő után nem hülyül meg.
2009. szept. 28. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
A puli nem házőrző, max: jelző kutya.
2009. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
szia! Én a Lengyel alföldi juhász kutyát ajánlanám,Ő a lengyel puli. Nekem ilyen kutyusom van, már 11 éves, imádom!!! nagyon jó házőrző, okos kutya! Én ebből a tenyészetből vásároltam, nézd meg érdemes! www.ponlap.hu
2009. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Komondor :D

A legjobb családi kutya: gyerekbarát,játékos de komoly kutya a kellő nyugodtsággal, félelmet nem ismerő házőrző, feleslegesen nem ugat.

Mi 2 éves korában hoztunk egy komondort és azóta a család szeme-fénye. Intelligens fajta, mert a mi kutyánk is hamar megszokott minket, és alkalmazkodott az új élethez, annak ellenére, hogy 2 éves koráig szinte nem is volt gazdája.

Házőrzésre a legjobb fajta,hangtalanul támad, ok nélkül senkit se bánt!Az áldozatát nem tépi szét, csak lefogja és vigyáz rá amig nem jön a gazda.

Mozgás: nálunk nincs olyan hatalmas udvarban, el szoktam vinni sétálni,de nem igényli a sok sétát, neki egy kör elég a parkban, ha elengedem és ő úgy gondolja hogy haza mehetünk akkor hazarohan,akkor nem tudom még pórázzal se tovább vinni.... :) szóval önnálló döntésre képes, de attól még tanitható:D

Ha ő mozgásra vágyik akkor a másik kutyával játszik,vagy mi játszunk vele és olyankor teljesen bepörög és olyan köröket levágtázik hogy hihetetlen!

1 éves kora után kezd összeállni a bundája,azután kell feltépkedni, de a tenyésztője biztos megfogja mutatni,hogy hogyan kell.

És nem hülyül meg egy idő után, ez egyrészt a nevelés kérdése, másrészt, hogy megfelelő helyről vegyél komondort, tenyésztőtől (de tényleg!!!) mert csak onnét kapsz egészséges kutyát.

Én magyar fajtánál úgy vagyok, hogy legyen törzskönyve, támogassuk a tenyésztőket, mert csak igy maradnak fenn a nemzeti értékeink. Másrészt, a komondorok nagy része törzskönyvezve volt, azaz alkalmasak a tenyésztésre. A most élő tk nélküli komondorok nagy része azoknak a leszármazottai akik nem voltak törzskönyvesek, azaz tenyésztésre se voltak megfelelőek ez legyen alkat, forma, tulajdonság, természet... meg a mostani "mezei"komondor állomány nem éppen a megfelelő.. sajnos..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__428328-komond.. tegnap nem tom te kérdezted-e, de én oda is válaszoltam (tegnap 12:36)

Nyugodtan kérdezz!

vagy nézz be ide és regisztrálj:

[link]

2009. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a pulit javaslom. Nagyon okos, családszerető. Tény, hogy jelzőkutya, de olyan hévvel csinálja a dolgát, hogy sokan megijednek tőle. Nagyon bátor.
2009. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a pulit!nekem is az van. Az tény hogy család szerető.Nagyon ragaszkodó.Egyszer nyáron kinn fürödtünk a medencében, aztán a tesóm viccből lenyomott a víz alá, a kutya pedig elkezdett nyüszíteni,és majdnem beleugrott a medencébe!Bár egy kissé sértődős is...Egyik nap zuhogott az eső, anyám behozta a kutyát az előszobába.Amikor elállt az eső kivitte, de a tyutyukám nem akart kimenni, is odakapott neki.Egyébként nem szokott rossz lenni.Nagyon vigyázz a kisgyerekekre is.Nagyon szeretet teljes kutya.
2010. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a pulit javasolom nagyon okos kutya (az én kutyám egy csomó trükköt tud karikán átugrás,pitizés stb.)A puli ugyan olyan jó házörző mint a komondor,csak a komndor nagyobb és ezért ijesztőbb is.És ha a puli megijed és oda kap kissebb a seb mint ha egy komondor csinálja.
2012. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
PULI
2012. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!