Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Atka elleni védekezés?! (kutya)

Atka elleni védekezés?! (kutya)

Figyelt kérdés
A kutyám 4 éves, és kiskora óta küszködik a bőre alatt élősködő atkákkal. Használtunk port, cseppentettünk a nyakára atka-és kullancs elleni cseppet, védőoltásban is részesült, de semmi nem vált be. Tudtok valami biztos módszert ez ügyben?! Nagyon szeretem őt, és sajnálom, hogy ennyit szenved. :( ( Eőre is köszönöm! :)

2013. máj. 4. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Orvos látta?
2013. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Az atkák elszaporodása az immunrendszer meggyengülésének a jele.

Volt bőrkaparék vizsgálat? valóban atkás a kutya?

2013. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem volt, de állatorvos látta és kapott "szurit" is, de a helyzet változatlan.://
2013. máj. 4. 21:08
 4/15 anonim válasza:
87%

Mindenképpen konzultálj az orvosoddal, mert nem normális h nem tud kigyógyulni. Immunovetet adnék a kutyusnak egyébként.

leírom az én esetemet, sajnos elég tudatlan voltam: svájci juhász 3hónapos kölyöknél nem tudta a helyi állatkórház beazonosítani, 3 hétig jártunk, a kutya még mindig vakarózott, végül már csak viszketés elleni gyógyszert akartak adni.

elvittem egy másik városba, a következő kezelés egy hét! után már eredményt hozott: kapott szurit, heti háromszori lemosás Taktik -kal (ez méreg, óvatosan kell vele bánni, nagyon betartani az előírást,kis mennyiségben (5ml/liter) viszont ez megöli a szőrtüszőatkát), vitamin, a kutyakajához adtunk naponta egy kiskanál tökmagolajat, naponta ötször kentünk a beteg bőrt aloe vera növénnyel. két hét után már nem kellett a lemosás, a második héten már szuri sem. ezen a kutyán már nem jött többé elő. lett egy bullterrierem, azok hajlamosabbak is rá, ahogy előjött azonnal vittük dokihoz, és ugyanúgy a taktikos lemosás jött be. Azóta kapja Immunovetet, és minden oké. Mindenképpen konzultálj az állatorvosoddal.

egyéként nekünk ez a taktik az egyetlen szer, ami bejött kullancsok ellen is. egy nagy fürdetés tavasszal, utána csak havonta permetezni, és a kullancs mire a bőrbe befúrná magát, elszárad. évek óta használjuk, a kutyáknak semmi baja tőle

2013. máj. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha a "szuritól" nem változik, mintát kell venni a bőrből, és annak az eredménye alapján folytatni a kezelést.
2013. máj. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

aki rendszeresen , a leírás szerint használja a megfelelő spot-onokat, vagy a jobb minőségű nyakörveket , a bolhák elpusztulnak, és a bolha peték, illetve atkák is !! a legtöbb esetben 100 % -os a siker. de ze rendszeres kezelést jelent , azaz 4 hetente spot-on !!

a biztos módszer ez . legalább is van vagy egymillió bizonyíték erre . lsd: más emberek kutyái ,aki rendszeres !! védekezésben részesülnek !

bocs, de ez az igazság, ha csak évente 5 X cseppentesz rá ,az semmi, ha 10 x az már megoldás , ha 13 x az pedig 1 évig megoldás . nyakörveknél 5-6-7-8 hónap a védelem, de ez függ , a vízben fűrdetések,úsztatások idejétől ( gyakran úsztatott kutyánál, a bolha elleni védelem 2-3 hónappal is rövidülhet ) de persze lehet ,hogy a kullancs elleni , már régen olvastam el a leírást :)

2013. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 sameths ***** válasza:
Azokra hallgass, akik bőrkaparék vizsgálatot kérnek, mert valóban immunbetegség is állhat a háttérben, és akkor hiába kezeled a tüneteket.
2013. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Hát előszőr is kedves előző: a bőrkaparékkal megállapítják,hogy ez egyáltalán szörtűszőatka, vagy gomba, vagy mifene...az immunprobléma nem bőrkaparékból megállapítható dolog! Csak figyelmes fogalmazás végett!


Nyilván az immunrendszer gyengülése vezetett odáig, hogy az egyébként normális körülmények közöt is elforduló szőrtűszőatka problémát okozott!


Orvoshoz elmenni, és KÉRNI a bőrkaparék mintát. Egyébiránt minden mezei orvosi rendelő rendelkezik mikrószkóppal, ugyanis ha élősködő van a kutyán ezt ott és akkor rögtön látja! Ha kétséges akkor tovább küldheti egy felszerelt laborba, ahol megnézik alaposan és ha gomba - mert még az is lehet! - akkor már az eredménykor azt is feltüntetik, hogy mely fajta és milyen gyógyszeres kezelés jöhet szóba!


Mindezek maximálisan 1 hét leforgása alatt beazonosíthatók, vizsgálattal, elküldéssel, eredménnyel stb.


Aztán elkezdi a doki a gyógyszeres kezelést, mert bizony a fenti Tic-Tac-os eset nem húzható rá minden ilyen problémára!


Nálunk a következő eset állt fönn: folyt.

2013. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Folyt. előző leírom az én esetemet:


"Most bemásoltam ide egy márciusban feltett kérdésre a válaszom:


Az bizonyos, hogy ez a probléma innumgyengeségre visszavezethető, de tényleges okát nem tudta a doki néni én meg nem akartam már tovább kínozni, mindenféle vizsgálatokkal, mert ez a gond egy évig állt fönn.

Először gomba, aztán az atka.

Ivomec ami nálunk hatott......2 és fél hónapig minden szent napon a súlyától függő folyékony adagban kapta és közben 2 hetente nézte mikroszkóppal az orvos a kapakrékot.

Azt mondta, hogy csakis akkor lehet abbahagyni, amikor már "halott" atka sincs benne!

Ettől se nem volt bágyadt sem egyéb más problémája nem volt.


Jelenleg:

Utána immunerősítőnek Plerasan szirupot kapot 2 hónapig, illetve novemberben megint adtam neki és most lett vége.


Most 2,8 éves a kutyám és bizony nyár óta se korpa se semmi, úgy tünik kinőtte a problémát"


Helyesbítés végett most volt 11-én 3 éves és minden rendben továbbra is!!

2013. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát, rengeteget segítettetek, és külön köszönöm, hogy időt szántatok a kérdésemre, és ilyen részletesen leírtátok (akár) saját tapasztalataitokat is!

További szép napot! :)

14/L

2013. máj. 15. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!