Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb tap a 3...

Melyik a legjobb tap a 3 honapos kutyamnak?

Figyelt kérdés

A 3 honapos goldimnak ugy latom nem igazan jon be a Bosch, amit most vettem neki, szval at szeretnek allni vmi masra.

Nem M.o.-n elek, de nalunk is van Zoofast, szetneztem es a kovetkezoket talaltam. A kerdes az, h melyik a legjobb ar/minosegben a kutyamnak? Amivel meg nem vagyok tisztaban, az lenne, h a goldiknak mar large breed(maxi) tap kell? Mert azt olvastam, h large breed atlalaban 25-30kg felett kezdodik, a goldik atlag sulya meg 25-30kg kozott szokott lenni.


Belcando Junior Maxi kb 12k ft/15kg

Best Choice Junior Large 10k ft/ 12,5kg

Bewi Dog Junior 11k ft/ 15kg

Brit Care Junior 10k ft/ 12kg

Fitmin Maxi Puppy 11k ft/ 15kg

Josera Kids 11k ft/ 15kg

Mera Dog High Premium Junior 17k ft/25kg

Nutra Nuggets Large Breed Puppy 10k ft/ 15kg

Purina Dog Chow Puppy Large Breed 11k ft/ 15kg

Purina Pro Plan Puppy 13k ft/18kg

Royal Canin Golden Retriever Junior 13k ft/ 12 kg

Taste Of The Wild 13k ft/ 13,5kg


2013. máj. 5. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Pro plant vagyél szerintem, árban kicsit magasabb, de többet is kapsz érte.
2013. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
A josera kids is jó lenne szerintem.
2013. máj. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi valaszokat, a brit care-rol mi a velemenyetek? Eddig eleg sokat hallottam rola es az ara sem rossz.
2013. máj. 5. 09:22
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Kutyaoktatással és mentéssel foglakozunk, emiatt sok kutyával volt dolgunk.


Ne dőlj be mindennek. Ez a fajta szerinti táp szelektálás nem több mint 5 éves, és semmi másról nem szól, csak hogy a zsebedből kihúzzák a pénzt.


Tapasztalatunk a prémium tápok tekintetében sajnos lehangoló.

Nagyon sok táp (pl Hills) tartósan hasmenést okozott.

Tudom, hogy kényelmes dolog a száraz táp, de ha a kutyádnak egész életében azt adsz, az olyan mintha egész életeben pörköltet kellene enned.

Nem hiszem, hogy te is tolerálnád.


Mi a vegyes étrendet javasoljuk, és nem a tápot. Nagyon sok kutyánknál már bevált, és egészségesebb is mint az ellenőrizhetetlen összetételű táp. Még a prémium tápok összetétele is változó, ezt már a szagukról is észre fogod venni.

Ráadásképp nagyon sok táp hosszútávon vesekárosító hatású. Sajna ez saját tapasztalatunk, és emiatt rengeteg pénzt hagytunk állatorvosoknál.


Egyébként ez a táp dolog kb. 20 éve nem igazán volt elterjedve.


Régen főztek a kutyának, és egészségesebbek is voltak.

Sokan egyszerűen nem adnak a kutyáknak csontot, pedíg az egészséges kemény széklethez kell. A bűzmirigy sem ürül, ha a széklet lágy. Gondold végig, hogy a kutya vadon mit eszik ? Próbáld inkább azt reprodukálni, mint a tápot nyomod bele.


Persze ez a mi véleményünk, amiben a saját tapasztalataink is megerősítenek.


Természetesen, ha ragaszkodsz a táphoz szíved joga, de azért fontold meg a fenn leírtakat.


Ha mindenképpen száraz tápot akarsz a kutyusnak, akkor a felsoroltak közül talán a Purina Dog Chow Puppy-t javasoljuk. Ez korábban nekünk egész jól bejött, de azért egyede válogatja. Ettől nem tapasztaltunk sohasem hasmenést sem rövid sem hosszútávon


Remélem tudtam segíteni...és sok örömet és hosszú együtt eltöltött éveket kívánunk...

2013. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Nállunk bevált a Brit Care, mimden rendben volt vele. Mondjuk én emellett főzök is nekik, meg időnként adok nyers húst is, meg zöldséget gyümölcsöt.
2013. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi, eddig ahany valasz, annyi javaslat, szval nem elsz konnyu donteni. Az enyem is szokott gyumolcsot es zoldseget kapni, az almat szereti, de a kedvence a banan...oszinten meg eletembe nem lattam kutyat banant enni rajta kivul :D Kaphat, vagy nem igazan tesz jot neki?
2013. máj. 5. 10:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is szeretik, nyugodtan kaphat de ne vidd túlzásba mert szorulást okozhat.
2013. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor vegul melyik lenne a legjobb tap neki?
2013. máj. 5. 15:54
 9/10 anonim ***** válasza:

5, 7 válaszokat adatam. Nekem a Brit Care vált be, de azt ne várd hogy mindenkinek ugyanaz lesz a véleménye. Én azért választorram ezt mert nagytermetű kutyát boxert etettem vele, ez pedig tartalmat izűletvédőt. Azonkívűl ne, alelgizál. Nagyszemű táp, a tapintásán is érezni lehet hogy nem gagyi. Szerencsére imádta is. Ide linkelem amit én adtam nézd meg az összetételét. Ráadásúl ár érték arányban is nagyon jó.

[link]

[link]

2013. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Goldinak a large breed vagy inkabb a sima jobb?

[link] vagy

[link]

2013. máj. 5. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!