Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jan Fennell vagy valaki más? .

Jan Fennell vagy valaki más? .

Figyelt kérdés

Végigolvastam Jan Fennell mindkét könyvét, nézem a Póráz két végént Victoria Stilwell-lel, elolvastam a népszigeti kutyasuli könyvét...

Érdekes és gondolatébresztő a Fennell könyv, de számomra ennyi. Egyetlen alapja, hogy zárd ki a kutyát a falkából, ne kommunikálj vele órákig/napokig, és akkor a kutya majd vágyik a társaságodra és megcsinálja, amit mondasz.

Ezen kívül sok más módszer létezik még, pozitív, jutalmazó módszerek is, mostanában azonban divat a Fennell módszert isteníteni... miért? Ti melyik kutya tanítási módszerre esküsztök?...


2009. szept. 29. 10:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ja,még valami.Ez nem egyszeri megtanulom dolog,ezt a kutya élete végéig csinálni kell...

2009. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
13.53-as: én sem azt mondom, hogy állatkínzás, ha nem szól hozzájuk :) csak nekem jobban tetszik, egy akár pozitív, akár negatív, de tényleges kommunikáció a kutyával a tanulás közben, mint a falkából kizárás, és nem veszek róla tudomást... de ha más erre nem figyelt fel, akkor csak én vettem ezt észre?... na mindegy.... csak gondoltam, mások máshogy csinálják. Amúgy Fennell könyve sem olyan régi, a 90-es években írta, gondoltam, azelőtt is voltak jó kutyakiképzők, vagy kutyapszichológusok ;)
2009. szept. 29. 14:15
 13/17 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondtam, hogy szerinted állatkínzás, hanem máshol olvastam. De szerintem ettől nem lesz semmi baja a kutyának. Én mindig más módszer alkalmazok. Ha nem tud lenyugodni a kajánál akkor nem veszem észre. Ha viszont rohangál a másikkal és nem nyugszik meg akkor rászólok, mert olyanok úgysem azt lesi, hogy én ránéztem-e vagy nem...
2009. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg én voltam az akinek a tollából (vagy inkább billentyűzetéből) olvastad itt, hogy ez állatkínzás. Jó nem a szó szoros értelmében gondoltam, csak képletesen és örülök hogy más is egyet ért velem, hogy ez a módszer túlzás, nem is kicsit. A kegyetlen szó illik rá azt hiszem. Nálam kutyanevelés téren a befutó mindig is a sok dicséret és folyamatos kommunikáció módszere volt és lám bevált. A kutyám maximálisan tisztel, első szóra megtesz mindent, amire utasítom pedig egy pitről beszélünk.

Valószínűleg sok olyan embernek segített a könyv aki nem tudott máshogy tekintélyt szerezni magának a kutyája szemében de normál embernek akkor sem javasolnám a módszert!

2009. szept. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha leviszd wc-zi naponta 3X és csá, ennyi a kutyázás neked, akkor tényleg túlzás.

Persze, hogy nehéz a Fennel-módszert fölfogni! Az emberek többsége nem lát tovább az orránál... A kutya nem ember, és nem úgy gondolkozik, mint ti vagy én. És mivel mi vagyunk a "felsőbb rendűek" a mi kötelességünk, hogy megpróbáljuk megérteni őt, megvédeni, a fejével gondolkozni értelmezni a jeleit.

2009. szept. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

A Fennel módszeren nincs mit felfogni, egy módszer amivel eléred, hogy te legyél a falkavezér(nem tudom mit nem értenek a fanatikusok abban, hogy ezt máshogy is el lehet érni). Bumm, ez volt a nagy titok. Ha tévedek, szólj, nem olvastam egy könyvét sem, bővel elég volt a sok leírt idézet belőle!

Azt pedig nem tudom hogy mered feltételezni bárkiről is hogy 3X leviszi wc-zni a kutyáját és ennyi a törődés.

Itt mindenki abba a hibába esik hogy talál egy módszert, ami mellesleg valakinek üzlet(!) és elkezdi úgy ajánlani másoknak hogy közben az összes többit ok nélkül szidja!

2009. szept. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
18.43-as: szerintem félreérted, pontosan értjük a módszer lényegét, csak esetleg nem értünk vele egyet. Meg vannak más, bevált módszerek is, gondoltam, azokból is lehet ötletet meríteni...
2009. szept. 29. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!