Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jan Fennell módszerben kicsit...

Jan Fennell módszerben kicsit elakadtam, tapasztalat/vélemény?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy pár napja olvastam a Kutyapszichológiát, és nagyon megtetszett a módszer, azóta igyekszem alkalmazni. A probléma, hogy albérletben lakom és van egy lakótársam, aki ezáltal beletartozik a falkába jelenleg. Nem tudom eldönteni, probléma-e, ha ő nem alkalmazza a módszert amikor hazaér. Ritkán van itthon és elég trehány meg figyelmetlen, szal egyszerűbb lenne az életem, ha nem kéne mindig lesben állnom, h mikor jön (megy) haza.

A kérdés, hogy ha ő nem alkalmazza a kutyussal a módszert, viszont más vendégek igen, akkor abból lesz-e hátrány, megzavarja-e a kutyust?


2010. jan. 25. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kutyát nevelünk, akkor a családban vagy a háztartásban mindenkinek következetesnek kell lennie. Nem lehet olyan, hogy valaki betartja a megbeszélteket, egy másik meg tojik rá. Ezzel megzavarja a kutyát is.


Olyan ez, mint a gyereknevelésnél.

2010. jan. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akrja alkalmazni akkor ne érintkezzen vele a kutya. Én is a szüleimmel lakom, de mivel nem szeretem ha beleszólnak ezért az elejétől úgy neveltem őket hogy ne foglalkozzanak a többi itteni emberrel, és persze a szüleim sem nagyon foglalkoznak velük. Így nincsenek is benne a falkában. Azt hiszen a Jan Fnnel azt írja hogy ha olyan ember jön aki nem alkalmazza akkor inkább zárjuk el a kutyát. De gondolom a te kutyád sem mászkálhat felügyelet nélkül ha nem vagy otthon, ha meg ott vagy akkor kontrolálod.
2010. jan. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jójó, de csak nem zárhatom be a kutyát mindig, mikor itt van a lakótársam. Kicsit idegörlő lenne. Megpróbálom őt is rávenni, hogy csinálja, ezért érdekelt, hogy ez tényleg ennyire fontos-e.

Köszi.

2010. jan. 25. 00:38
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezt a "felügyelet nélkült" nem értem am. Amikor nem vagyok itthon, akkor a két kisszoba tabu, nappali előszoba konyha szabad. És ugye ha a lakótársam hazaér, azt az előszobán keresztül teszi :S
2010. jan. 25. 00:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Pontosan mi az, amit a lakótársad figyelmen kívül hagy?
2010. jan. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Semmit nem alkalmaz :D. Mondjuk ez a sétáltatásnál nem gond, hiszen soha nem volt még a kutyával sétálni, de sokszor ott van etetésnél, én etetem a kutyám meg a macskáját, ő meg csak ott téblábol de nem "eszik" a kajából, és amikor hazaér is egyből leáll dögönyözni, pedig az elmúlt két napban 40szer mondtam el NE (egyelőre az alapoknál tartunk, de szeretnék 2-3 héten belül változást látni, mert hamarosan kezdődik az egyetem) félek, hogy a lakótársam csak ront a helyzeten
2010. jan. 25. 00:55
 7/13 A kérdező kommentje:
Jah, de azt elvárná, hogy a kutya szót fogadjon neki
2010. jan. 25. 00:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Te kutyád, én nem bírnám ha más nevelgetné, vagy más ember alá rendelné magát rajtam kívül... Nem neki kell hogy szótfogadjon... Sétálni úgyse viszi. Attól még téged jobban fog tisztelni ha ezt alkalmazod.
2010. jan. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Nos, szerintem tiltsd el a kutyától. Nem baj, ha nem "eszik" a tányérjából, ha nem akar. Nem baj, ha nem tesz meg valamit vagy akármit, ha nem akarja. Nem az ő kutyája. Viszont akkor ezzel az is jár, hogy azt se tehesse meg a kutyával, amit akar, te meg nem akarsz, hogy megtegye. Azaz ne dögönyözhesse, ne simogathassa, ne legyen vele kapcsolata. Jól írta az egyik előző válaszoló.
2010. jan. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj nem lesz abból, hogy nem alkalmazza ezeket a módszereket. Ennek az egésznek az a célja, hogy a kutya természetes ösztöneire hatva megértesd vele, hogy te vagy a falkavezér, ő meg csak egy huszonötöd rangú falkatag. Ha ez megvan, akkor a kutya mindentől függetlenül feltétel nélkül engedelmeskedni fog neked. Közben lehet, hogy a kutya a lakótársadat besorolja maga mögé harmincadrangúnak, lehet, hogy adott esetben lemorgja, biztos, hogy nem fog neki engedelmeskedni, de kit érdekel? Esetleg annyit még megtehetsz, hogy a lakótársaddal is felsőbbrendűként viselkedsz, így segítessz a kutyának megértetni, hogy a lakótársad is csak egy közönséges falkatag. Azt viszont ne hagyd, hogy a lakótársad domináljon feletted, mert akkor tényleg összezavarjátok a kutyát!
2010. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!