Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legrosszabb tápok?

Melyek a legrosszabb tápok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a Pedigree rossz-e? Vagy a Friskies? stb...
2009. szept. 29. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Drága kutyuskám amikor rákos lett, az állatorvos azt mondta általánosságban, hogy a házi kedvenceknek adott, boltban vásárolható tápok és állateledelek rákkeltőek!!!! Nem emelt ki Friskies-t, vagy bármilyen más márkájút, összességében értette, amit mondott!
2009. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még lefelejtettem, hogy akár Cibau( ismerősöm használja)
2009. szept. 29. 11:05
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudnám neked most felsorolni az összes borzalmas tápot de adok egy két jó táp tippet(ez főként száraz kajáknál)PurinaOne,Purina,Friskeis még törhető,sde inkább az is közép kategóriás(bár a purina gyártja)Pedigree.

Ami még ismertebb de még az állatorvos szerint is jobb elfelejteni az a Darling!

Az auchan és a tescos tápok meg egyenesen sz@rok.Bocsi:S de igy van.Az ország egyik legjobb dokijához hordom az állatkáimat ő mondta hogy az ilyen száraz tápok fele fürészpor!És a legjobb minőségü táp mellé is kell néha adni nem száraz tápot is.:)(akinek nem tetszik a válaszom lepontozhat,bár ne felejtse el hogy az ország legjobb állatorvosának a szavait idéztem):)

2009. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Szabad érdeklődni ki az ország egyik legjobb állatorvosa?
2009. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Már nem azért, de ennyi erővel az emberek tápláléka is mind rákkeltő, hiszen tele van a világ rákos emberekkel. Tehát hiába főz valaki a kutyájának, az is rákkeltő, mert semmivel sem jobb minőségű az alapanyag, mint amit ő maga is megeszik. Sőt, a levegő is rákkeltő, úgyhogy ne lélegezzünk! Mostanában szinte divattá vált "kelteni a rákot".
2009. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
örülnék ha nem vesznének itt egyesek össze, ha megkérhetném csak a kérdésre legyen koncentrálva...
2009. szept. 29. 11:46
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos a boltokban árult tápok nagy része, ha nem éppen mind, pocsék. Tesztelésen sokszor azt értik, megvizsgálták az azt elfogyasztó állat megmarad, vagy elpusztul. Ha megmarad, forgalomba hozható. Egyátalán nem nézik, hogy az összetétele megfeleljen a kutya szervezetének, bélrendszerének. Csak a reklámok jók ezek a tápok nem.
2009. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

hát, ami nagyon olcsó... nekem egy hentes egyszer azt mondta: ugye nem gondolom, hogy az emberi fogyazstásra szánt, 300 Ft/kg árú párizsi jó lehet? Mi fér bele kilónként 300 Ft-ba úgy, hogy még a haszon is rajta van?...

Szóval ha a kilónkénti ára nagyon alacsony, akkor tuti, hogy csak selejt, maradék anyagok vannak benne, és valódi tápanyagot sosem látott.. ez sajnos sok emberi fogyasztásra készült kajára is igaz...

2009. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem hiszem hogy örülne neki ha reklámoznám!Maradjunk annyiban hogy több-jobbnak mondott állatorvosi rendelőben is dolgozik,köztük az ország leghíresebb állatklinikáján a Péterhegyi úton is!Nem vitatkozni szeretnék utánam következő válaszoló csak elmondtam hogy mielött lepontozná valaki-ezt nem én találtam ki -hanem egy igen okos embertől hallottam aki ért is hozzá!Sokkal jobban mint itt a válaszolók között bárki!Bár itt ltok nagyon okos véleményeket-hozzászólásokat is:)
2009. szept. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy tápot az összetételéből lehet megítélni,ez nyilvánvaló.

Ha színezőanyag,ízfokozó,állati vagy növényi melléktermék,vágóhídi melléktermék van benne,felejtsétek el.Ezek a melléktermékek az állat számára alapból ehetetlenek,ezért kell színező és ízfokozó.

Fűrészpor,dióhéj,a legundorítóbb vágóhídi hulladék(pl.a forgács,amire kivéreztetéskor az állat vére megy),hosszú a sor.Ezek veszélyes hulladékok nagyrészt,a megsemmisítésük sokba kerülne,de a kutya/macskakajába jók.

Jó,ha nincs a tápban szója.A legtöbb táp,a legdrágább szuperprémium tápok nagy része is sok gabonafélét,elsősorban kukoricát tartalmaz.Ettől hízik az állat,szép a szőre,csak épp az a baj,hogy a kutya számára ilyen mennyiségben nem emészthető(ragadozóról lévénszó,nem csirkéről),a vércukorszintet emeli.

Sok szuperprémium táp nagyobb részben színezett,ízesített gabona,ez abból derül ki,hogy a HÚSTARTALOM mennyi,nem fehérjetartalom számít.

2009. szept. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!