Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb házőrző?

Melyik a jobb házőrző?

Figyelt kérdés
Természetesen a házőrzés csak 'másodfunkció' lenne,nem riasztó helyett venném.Elsősorban társnak szeretném.Vinném sétáltatni is mindennap (bár az egyik ismerősöm szerint,a túl jól szocializált kutya,nem védi a házat,mondjuk ém ebben nem igazán hiszek) Tehát melyik a 'legjobb'?:tibeti masztiff,németjuhász,közép-ázsiai juhász,kuvasz.Eddig a tibeti masztiff tetszik a legjobban közülük,de kiváncsi lennék a véleményekre.:)

2013. máj. 6. 16:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzá. Irigyellek, hogy van 200-250ezred egy kiskutyára. :-)


Miért néznének Rád ferde szemmel? Megfogják csodálni, ennyi.

2013. máj. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Már elég rég óta gyűjtögetek.:) mindenképpen jó helyről szerettem volna.
2013. máj. 7. 07:15
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a kangal tetszik, szerintem nézd meg azt is. Van egy kan németjuhász 9 hónapos és kb 70 cm a marmagassága és nagyon jó házörző. Ha mégis maradsz a tibetinél akkor a tenyésztőtől a legerősebbet hozd el, és nézd meg a szülőket.

Amúgy mire gondoltok, hogy jó helyről hozza? Fajtiszta kell és,

hogy ne legyenek örökletes betegségek a családjában, nem?

2013. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom mi ez a nagy németjuhász-ellenesség ebben a topicban.

Aki ócsárolja, azt felpontozzák, aki dícséri, az kapja a piros pacsikat...


Nem véletlenül a legnépszerűbb fajta, igazi mindenes kutya.


A 69%-os valószínűleg csak fényképről látott németjuhászt, azért ír ilyen sületlenségeket.


Igenis kiváló házőrző, benne van ösztön, erre nem is kell külön tanítani.

Nálunk az utcában minden szomszédhoz betörtek, egyedül hozzánk nem, gondolom a kutya miatt.

Egyik szomszédnál masztiff volt és háromszor gond nélkül bementek hozzájuk.

A németjuhász folyton éber, élénk, állandóan hegyezi a fülét, minden zajra felkapja a fejét. Nonstop házőrző olyan tulajdonságokkal, melyekkel nem rendelkeznek a fent említett fajták. Full extrás kutya.


Társnak szvsz a legjobb, elsőrangúan alkalmazkodik a környezetéhez.

2013. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam pontozgatni, csak ha nagyon rossz vagy nagyon jó hozzászólás jön. Szeretem a németjuhászt, volt is nekem régen.


Viszont Te kikéred magadnak, ha szidják, utána pedig ilyeneket írsz, amiben leszólod a többi fajtát:

"Nonstop házőrző olyan tulajdonságokkal, melyekkel nem rendelkeznek a fent említett fajták."


Terület és házőrzésben ha az átlagot nézzük, nincs párja a pásztorkutyáknak. Lehet, hogy vannak jó házőrző németjuhászok, az enyém is ilyen volt anno, de átlagban gyengébben teljesítenének, mint egy kuvasz vagy egy káj.

2013. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!