Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom állandóan dörzsöli...

A kutyusom állandóan dörzsöli magát a kerítéshez, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Már többször is megnéztem, se tetűt, se kullancsot vagy egyéb parazitát nem találtam, de tisztára ki van vörösödve a fara, annyira dörzsöli. mi lehet a baja? doki adott neki vmi gyógyszert,de nem ért semmit.
2008. jún. 16. 15:11
 1/7 anonim válasza:
100%
valószinüleg viszket neki.lehetséges h bolhás.ha elviszed állatorvoshoz és őis asztmondja h bolhás akkor bolhanyakörv kell neki vagy az orvos lehet tud adni ampullát amit a nyakárára kell dörzsölni.ez kiüzi a bolháta
2008. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha bolhás, azt látod, hiszen a bolhák láthatók szabad szemmel is. Viszont ha atkás vagy bármilyen parazita van rajta, azt nem láthatod. Vidd el mégegyszer dokihoz, ha tehetd inkább egymásikhoz. Nálunk volt ilyesmi egyszer, valami fürdetőszert adtak rá.
2008. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy a bőrben van valami atka. Ha rühatka (én erre gondolok, mivel nagyon viszket neki) akkor az fertőző, akár te is elkaphatod. Ha szőrtüsző atka, és az esetleges felülferőződés miatt viszket, akkor az nem fertőz, de kiírtani sem egy egyszerű dolog. Szerintem érdemes lenne bőrkapatékot vetetni tőle, abból biztosan kiderülne és célirányosan lehetne kezelni. Esetleg a bűzmirigyet is megpróbálhatjátok kinyomatni, az is szokott furcsa dolgokat okozni.
2008. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bőrbetegség.A kutyámnál is volt ilyen.Még a szőrt is levakarta a fenekéről meg teli volt véresre vakart sebekkel.

Egyértelmű bőrbetegség.Kérjél rá az állatgyógyszertárból kenőlcsöt.

2008. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
fiú? lehet hogy ki kellene nyomni a bűzmirigyét. Vidd el dokihoz vele.
2008. jún. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akár az is lehet a baj hogy túl száraz a bőre, nem? A mi kutyunknak az volt a baja mikor vakarózott... De persze a többi hozzászóló véleménye is jó lehet. Csak tippeltem, nálunk ez volt a baj..
2008. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy bolhás vagy bőr adkás vagy rühes!!Vagy csak nő és viszket a bőre mert nyúlik neki.
2008. jún. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!