Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatok nem szag alapján...

Az állatok nem szag alapján tájékozódnak? :O

Figyelt kérdés
Foxi kiskutyámnak hatalmas volt a szőre, már kezdett pulira hajazni, elvittük megnyíratni, pofás kis rövid szőrű kutyus lett belőle. A gáz, hogy nem ismerik meg sem a macskáink (magukat felfújva menekültek, amikor meglátták), sem a szomszéd kutyája. Az utóbbi akkorát morgott rá, hogy szegény kutyánk ijedtében beesett a medencénkbe, ami a kerítés közelében van. Ennyit számít kutyáknál a kinézet? Nem szagról ismerik meg egymást?

2013. máj. 6. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

lehet nem tetszik egyiknek sem az új frizurája:D



(amugy en is ugy tudom hogy szaglasrol,hallasrol.)

2013. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok, ugyanúgy, mint mi, több érzéküket is használják az azonosításhoz. Ha a látvány jut el először hozzájuk, akkor azt reagálják le, aztán ha a szag is odaér, akkor vagy észhez térnek, vagy összezavarodnak, ha nem passzol a kettő. A hang ugyanígy bejátszik, főleg emberekkel kapcsolatban, mert a kutyák ugye ritkán ugatnak rá egymásra, hogy "hé, ne hülyülj, csak én vagyok".

Gondolom meg is fürdették nyíráshoz a kutyát, a sampon szaga miatt kevésbé érvényesül a sajátja, ez is bekavarhat. Ha rossz irányból fúj a szél, és a szomszéd kutya nem érzi meg a szagát, simán betámadhatja, mint ahogy a saját kutyám is megijedt tőlem párszor, amikor először látott kapucniban. Aztán hozzászóltam, és felismert, de gyanakodott, amíg le nem vettem. Összetettebb állatok ám ők, az összes érzékszervüket használják.

2013. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nem is olyan rég volt a National Geon, hogy egy fiatal elefántnak aki elvesztette az anyját szereztek egy játszótársat egy birka személyében.

Nagyon jól elvoltak egymással, szerették egymást és játszottak is.


Nos ezt a birkát egy alkalommal elvitték birka nyírásra.

Mikor visszavitték, az elefánt támadólag lépett fel vele szemben. Egyszerűen nem ismerte fel. Eltelt egy bizonyos idő, néhány óra az elefánt elkezdte tapizni az ormányával a birka hátát és oldalát és lassan ráeszmélt,hogy mégis csak az ő barátja. Mert a szaga a régi volt ugyan csak a külleme változott meg.


Ez történt a te kutyáddal is.

2013. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mára helyreállt a világbéke az állataink között, bár a szomszéd kutyusnak elég nagy lett a mellénye. Korábban az én kutyám volt az "úr" kettejük közül (a szomszéd kölyökként tavaly került ide), most az enyém tart a szomszéd kutyától.
2013. máj. 7. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!