Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek azokról az emberekről akik harci kutyát tartanak pl staffi, pit, roti de csak azért, hogy nagyzoljanak, menők legyenek?

Figyelt kérdés
és akkor nem is foglalkoznak velük néha elviszik sétálni hogy feszengjenek , meg többnyire közösségi oldalra rakják fel hogy "jaj de szeretem" címen de aztán nem is foglalkoznak vele a kutya sík hülye :D ( többnyire fiatalok , de idősebb korosztályoknál is előfordul)
2013. máj. 7. 12:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmasak, de ez még nem érdekelne, az a baj velük hogy veszélyesek. Amikor elmegyünk a Duna partra, ahol olykor rajzanak a cigányok és viszik magukkal a szájkosaras "disznófejűt",(bocsi aki szereti ezeket a kutyákat, egyszerűen csak már unom leírni a fajtájukat, tudom hogy van különbség közöttük de szerintem nem sok, egy a lényeg hogy disznófeje van az összesnek, nagy állkapocs, otromba durung fej, apró fekete szemek) csak éppen látszik rajta hogy ő mutatni akarná hogy milyen kemény, mert a kutyája ha meglát egy másikat olyan hangokat ad ki amit én még kutyától nem hallottam, támadna de közben nyüszítve sír meg nem is tudom leírni de érződik a kutyán ezt agresszívan teszi, tehát nem érezel sajnálatot iránta mert nem olyan nyüszítés. Szóval ott vannak gyerek a parton, meg napozók, lábáztatók, erre ezek a vadállatok őrjöngve jönnének balhézni, még a gazdása sem tudta őket letiltani. Én egy nagy darab német juhásszal mentem, aki először szintén meglepődött hogy mit csinál az a másik, de szóltam neki és szépen mentünk tovább mellettük. Ránéztem a manuszra, csak csóváltam a fejem hogy azért ez így baromira nem normális, még szerencse valahol hogy van rajtuk szájkosár, meg ki voltak kötve egy fához.

Ezeknek érdekes senki sem szól be, se a fürdők részéről, se a hatóságok részéről. Mindig csak olyanoknak tudják az észt osztani a random ész osztók, aki még véletlen sem cigányok. Ránk még nem kellett szólniuk, de emiatt a kettős mérce miatt én pont olyan arcot vágok hogy még véletlen se szóljon be senki se, mert elküldöm a francba.

Már amikor elkellet mennünk mellettük eleve úgy mentem el hogy felraktam az úriember póker arcot, hogy tessék lássék így kéne egy kutyával közlekedni...

2013. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es, akinek nem inge, nem veszi magára! Ezek szerint neked inged...

Mert a kérdező úgy tette fel a kérdést, hogy azokról az emberekről, akik AZÉRT tartanak ilyen kutyákat, hogy menők legyenek...

Egyébként ez a téma már lerágott csont. Sajnos bele kell törődni, hogy egy újabb fajtát tesznek tönkre a divat miatt...

2013. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%

ez nekem ,általánosításnak hangzik,és azt nem szeretem.

ismerek sok kutyást, de ezek a nagyzolók soha nem lesznek kutyások . nekik csak kutyájuk van .

de ,vajon miért is baj,az ha valaki így viselkedik, vagy mennyivel nagyobb baj ez a fajta viselkedés, mint a kis ölebek felkapkodása az ölbe ??

mint már irtam, a kistestű kutyáikat néha sétáltató ,amúgy sík hü@e plázacicák, vagy dögös csajszik ,esetleg a jólfésült nagyfiúk is ugyanígy viselkednek :)

akkor mi is a különbség, ja igen, az ő kutyáik kisebbek!

2013. máj. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Annyival, ha egy csivava neked vagy a kutyádnak megy, még nem lesz különösebb bajod, de ha egy roti támad meg téged vagy a kutyádat, nem biztos, hogy élve kijössz a balhéból. Azért elég durva, hogy ezt el kell magyarázni-.-
2013. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kispalikee-nek igaza van!


egy neveletlen kistestű kutya azért nem tud akkora károkat okozni egy emberben vagy állatban mint egy neveletlen roti vagy egy pit!


azért megnézném,hogy ha kutyatámadásról lenne szó Kispalikee előtti válaszoló és az egyik hozzá tartozód érintett lenne akkor inkább kívántad volna,hogy egy csivava oda kapjon neki,mintsem elvesztené a karját egy pit bull támadásban..


láttam egy dokumentum film félét, a címe az volt,hogy túléltem és egy nő számolt be,hogy egy pit bull megtámadta és min ment keresztül csináltak rekonstruált videót hát elég durva volt..és ez egy neveletlen pit bull volt aki kiszökött és első embernek neki ment,és hiába próbáltak segíteni a nőnek,a kutya neki ment azoknak is...a nő karját amputálni kellett!! a kutyát lelőtték a rendőrők ,mert nem engedett oda senkit sem..


szóval ezek után inkább támadjon meg egy 2-3 csivava mint egy pitbull vagy roti!

2013. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

szó sem volt a kérdésben elengedett kutyákról,támadó viselkedésű kutyáról,ˇcsak sík hülye ˇkutyákról !illetve csak nagyobb ,morcosabb kinéző ,neveletlen és képzetlen kutyákkal pózoló emberekről :)

így joggal feltételezem,hogy ezek az emberek inkább pórázon tartják a kutyáikat,hogy pózolhassanak mellettük, mivel ,ha szabadon engednék ,egyből kiderülne a tehetségtelenségük, a kutyáik neveletlensége, és az ilyen típusú emberek nagyon kerülik a lebőgés - mások előtti leégés ( beégés ) minden lehetőségét!

ez pedig az én értelmezésemben ,nem jelenti ,a támadó szándékot a kutya részéről :)

( igaz a kutyámnál kevés ,nagyobb erősebb idegen kutya szokott póráz nélkül sétálni :) támadólag pedig egy-sem jött még szemben )

sokkal jobban tartok a kistestű kutyákat tartóktól ,pont a kutyáik kiszámíthatatlan viselkedése miatt . ugyanis ha egy megtámad ,a kutyámat nem fogja érdekelni a mérete . ezért is van sok eset amikor a kistestűeket nevelik meg a nagyobb kutyák, mert emberükre ( illetve kutyájukra találtak :)

a kisebb kutyák elindítják a támadást , és a szándékot látva ,minden jól nevelt kutya reagál rá , sokszor úgy ,hogy ledominálja ,és mivel sajnos a kicsi kutyák nem tanulták,meg ,hogy ilyen esetben hogyan is kell viselkedni :) jönnek a problémák!

és ezeket elkerülendő, emelik fel a gazdák a földről, és szorítják magukhoz kiskutyáikat . félnek az ellenreakciótól . szerintem .

2013. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Bazseee_ ***** válasza:
5 ös , rosszul tudod a roti harci kutya mivel régen csatában előszeretettel használták, ergo harci kutya :D
2013. máj. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!