Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves anya nélkül is...

Törzskönyves anya nélkül is lehet fajtiszta az a kölyök kutya?

Figyelt kérdés
Elvileg, az apja törzskönyves, az anyja nem. Az anyjáról tudna nekem küldeni képet, az apjáról nem, mert nem náluk van a kutya. Félek, hogy nem fajtiszta lesz a kicsi, bár már 2 hónapos, tehát azon már látszódnia kell, hogy fajtiszta-e vagy nem, ugye?

2013. máj. 7. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Fajtiszta? Az tuti, mivel gondolom a kutyát nem teknőssel pároztatták.


FajTAtiszta? Az már kemény dió, mivel hivatalos fajtatisztaságot csak és kizárólag a tk igazol.

2013. máj. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
"Fajtiszta? Az tuti, mivel gondolom a kutyát nem teknőssel pároztatták." erről beszéltem többek közt, nem tudom miért kell bunkónak lenni , ez már egymástól nyalt duma gyikon...
2013. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Elmondta hogy mi a faj meg mi a fajta, nem tudom ezen mi a sablon?! Egyszerűen még mindig rengetegen nem tudják mi a különbség, ezért el kell nekik mondani nem ? Kössél bele..

Egyébként a kérdésre válaszolva, hivatalosan nem lesz fajtatiszta a kölyök, mivel az anyának nincs törzskönyve így ugye a kölyköknek sem lesz. A fajtatisztaságot pedig csak a törzskönyv tudja igazolni. 2 hónaposan még nem fogod látni rajta hogy fajtatiszta e. De nem ajánlom hogy szaporított kutyát vegyél. Azon felül hogy lutri hogy milyen is lesz felnőttnek a kutya, valószínűleg a szűréseik sincsenek meg, így minden esély megvan rá hogy egy beteges jobb esetben fajtajellegű kutyát veszel.

2013. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy nem fajtiszta, hanem fajtatiszta, akkor igen, mert szeretném, ha végre ezt már mindenki megtanulná, de magamtól is tudom, hogy ez több mint reménytelen vállalkozás.


Egyébként pedig úgy tudom, HIVATALOSAN akkor és csak akkor számít fajtatisztának egy kutya, ha mindkét szülője törzskönyvezett. Ha nincs törzskönyve az egyik szülőnek, vagy épp egyiknek sem, nyilván akkor a kölyök sem kaphat, hiába tartoznak genetikailag tisztán egyazon fajtába, fajtatisztának akkor sem számíthatnak. (Az egy másik kérdés, hogy hibátlan papírokkal rendelkező kutyákról is ki szokott derülni genetikai vizsgálattal, hogy bizony nem teljesen fajtatiszták, más fajtájú kutyák is kimutathatók akár a közeli felmenői között is, miközben ez külsőre nem látszik rajtuk. Azt tehát mindenképpen felejtsd el, hogy egy két hónapos kölykön egy ilyen laikus észreveszi a különbséget.)


Ha "elvileg" "fajtiszta", és nemhogy megmutatni nem tudják a szülőket, még kép sincs róluk, nyugodtan letehetsz a fajtatisztaságról máris. A kiskutya attól persze még lehet a világ legaranyosabbja.

2013. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
igen de azt nem muszáj flegmán elmagyarázni bakker. ha nehezére esik segíteni akkor ne tegye és ne csak magát fényeztetni járjon ide
2013. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Semmi flegma nem volt benne. De amúgy ez annyira alap kéne hogy legyen,főleg ha valaki kutyát akar venni, hogy még az is elmenne ha flegmán mondaná.
2013. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Rosszul tetted fel a kérdést. Helyesen úgy kellett volna:

Van egy XY fajtájú törzskönyves apa és egy YX fajtájú anya kutya, Vajon XY fajtájú lesz-e a kölyök? Így nem a fajtatisztaságról lesz szó.

Ha bizonytalan az apa, bizonytalan lesz a kölyök hovatartozása is.

2013. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

elvileg el lehet vinni "szakemberhez" aki felméri a kutya paramétereit,de nem vagyok benne biztos h így is ki lehet-e állítani törzskönyvet,bár pozitívum h az 1ik szülő az.2 hónaposan még nagyon sokat változHAT a kutyus.

minden esetre érdeklődj a MEOE-nél (Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete),ők tudnak pontos választ adni a kérdésedre.

2013. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a jó megfogalmazás:

"Ha bizonytalan az apa, bizonytalan lesz a kölyök hovatartozása is."

Illetve itt az anya nem törzskönyves. A lényeg, hogy semmi nem bizonyítja, hogy a korábbi generációk is fajtatiszták voltak.

Persze ránézésre azért meg lehet állapítani, hogy mennyire fog hasonlítani az adott fajtára.

2013. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért sok múlik a fajtajellegen is. Egy 2 hónapos magyar vizsla jellegű keveréket könnyű megkülönböztetni egy ugyan ilyen idős bernáthegyi jellegű keveréktől, de a bernáthegyi jellegűt már közel lehetetlen megkülönböztetni a moszkvai őrkutya jellegű keveréktől. És azért írtam ilyen kacifántosan, mert az oltási könyvbe is azt fogja beírni az állatorvos, hogy XY jellegű keverék, ugyanis törvény van rá, hogy a fajta meghatározást csak törzskönyv alapján írhatja be az állatorvos is. Olcsón akarsz venni egy bizonytalan eredetű kutyát, ne várj tőle túl sokat! Jó esetben valóban kutya lesz belőle, mire felnő.
2013. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!