Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után mennyi...

Ivartalanítás után mennyi ideig kell vigyázni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy meddig nem lehet pl. futni vele, vagy ugrálnia...stb.

Nemsokára ivartalanítjuk a szukánkat, az orvos nem veszi fel a telót, és jó volna tudni vmit.


2013. máj. 7. 15:09
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Amíg a varratok bent vannak. Utána gyakorlatilag bármit csinálhat.
2013. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 nap csak feküdjön, pláne mivel benne lesz az altató. Ne egyen, és ne is nagyon igyon, mert félrenyelhet, amíg az altató nem megy ki teljesen.

A következő 2-3 napban pár perces séták, amíg elintézi a dolgait. Utána már lehet hosszabb sétára menni vele, 20-30 perc, de ne rohangáljon, én is ugráljon a varratszedésig. Utána minden mehet úgy, mint régen.

Ne aggódj, és ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel :)

2013. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én is ugráljon a varratszedésig = és ne is ugráljon...

Ezt akartam írni :D

2013. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindig elfelejtem megkérdezni a fontos dolgokat.

Csak azért kérdeztem, mert járunk/járnánk agilityzni és a havi díjat kéne fizetni, de ezek szerint ez a hónap kimarad.

2013. máj. 7. 15:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Amennyit akar nyugodtan szaladgálhat. A kutyáknak nem olyat varratot csinálnak mint az embereknél. Általában 3 "rétegben" vannak összevarrva, úgyhogy attól nem nagyon kell félni, hogy felszakad. Persze agility-zni varratszedésig semmiképp.
2013. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én varrat szedés után vártam még 2 hetet.Biztos ami biztos alapon.
2013. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezen már gondolkodtam... Hogy van az, hogy a kutya hasát úgy összevarrják, hogy meg nem mondja senki, hogy fel volt nyitva, de ha az embert vágják, varrják, az egy életre látszik. Jó, biztos jobban regenerálódnak a kutyák, de szerintem jobban meg is van csinálva :) Esküszöm állatorvossal fogom plasztikáztatni magam :D
2013. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, ez kicsit off volt.

Hogy a kérdéshez is hozzászóljak: az első pár napban próbáld visszafogni, de mindegy mit csinálsz, a 4. naptól olyan lesz a kutya, mintha semmi sem történt volna - lehetetlenség lelőni :)

Mondjuk nekem elég aktív kutyám van.

2013. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!