Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiú vagy lány kutya?

Fiú vagy lány kutya?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam , hogy szuka vagy kan kutyát.Melyiket jobb házban tartani?

2013. máj. 7. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítod,akkor szerintem lényegtelen.

Viselkedésbeli tapasztalataim szerint a szukák bújósabbak és jobban keresik a fizikai kapcsolatot,talán valamivel nyugodtabbak is.Viszont,ha nem ivartalanítod,akkor én kant választanék.

Egy ivaros szuka,tüzelés alatt összevérezheti a padlót/szőnyeget/kanapét/stb. és a környékbeli összes kant megbolondítja.Valamint egy esetleges nem kívánt alom felnevelése is a te pénztárcádat nyomja,ami valljuk be nem kis összeg.A betegségekről nem is beszélve.


Ivaros kan lakásban: jelölget(het),esetleg meghághatja a plüssöket,vagy amit talál.Persze ez nevelés kérdése.Prosztatarák,prosztatagyulladás.Folyamatos kangörcs és szenvedés,ha érzi,hogy tüzelő szuka van a közelben.


Mindenképpen ivartalanított kutya a legmegfelelőbb a lakásba is és egészségügyi szempontból is.

2013. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki kell ivartalanítani és akkor mind a kettő!
2013. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy. Komolyan. Nem a nemét kell nézni, hanem a jellemét.

Mondjuk a kant olcsóbb ivartalaníttatni, talán ennyi különbséget tudok mondani :D

2013. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért nem tök mindegy. Attól függ milyen fajtát szeretnél, mire szeretnéd képezni, "használni". Te milyen karakter vagy...


Ha pl. társat szeretnél, egy simulékonyabb kutyust, akkor szukát, ha mondjuk őrző-védőzni szeretnél vele, akkor inkább kant. De ezen kívül még egy csomó minden van, ami befolyásolhatja a döntésedet.

Általánosságban véve a kanok szabadabbak, nem annyira bújósak, mint a szukák, de ez fajta,- és egyedfüggő is.

2013. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok!


Ivartalanítani meg egyiket se muszáj. Nekem van szuka is én kan is. A szuka soha nem bolondította még meg a környék kutyáit, nem olyan vészes az az évi kétszer 3 hét. De persze ez is függ a jellemétől is.


Nagyon sok minden csak nevelés kérdése. Az alap persze a jó tenyésztő!

2013. máj. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem csak azért kell ivartalanítani mert megbolondítja a környék kutyáit,hanem mert a kutyának is sokkal jobb. Nagyon sok betegségtől meg kíméled így a kutyát,a és persze a véletlen balesetektől is!
2013. máj. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van!

Lehet,hogy épp nálatok nincs gond tüzeléskor sem,de én sok embert ismerek,akiknek begőzöl a kanjuk egy tüzelő szukától.Meg hát ez a természetes reakció.

Másik oldalról meg,4-5-6 évesen és felette baromira megnő az esélye a daganatos megbetegedéseknek,mind a kannál,mind a szukánál.Szenved tőle az állat,kínlódik és a gyógyítása sem 2 Ft,illetve a gyógykezelés első lépése kapásból az ivartalanítás,szóval nem nagyon lehet kikerülni.

2013. máj. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kertész vagyok, kan kutya szóba sem jöhet.
2013. máj. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem szuka kutyám van, és valószínűleg a későbbiekben is "lányos anyuka" leszek :)

A kutyámat a 3. tüzelése után ivartalaníttattam, mert álvemhes lett, és a műtétnél kiderült, hogy kezdődő méhgyulladása van. Akkor megfogadtam, hogy a következő kutyámat már ivarérés előtt meg fogom műttetni. Soha nem bántam meg a műtétet, azóta a kutyám nyitottabb a többi kutya felé.

A fiú kutyák általában dominánsabbak, de megfelelő neveléssel és ivartalanítással azt kell mondjam, hogy tökmindegy milyen nemű.

2013. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kertes akkor szuka kutyus. Bár nekünk mind kettő van, de a fiú kutya az összes virágot, fát mindent amit talál, lepisil.. Ki is döglik minden szóval nem unatkozom mikor virágültetésről van szó :) ez egy örök harc és ha nem imádnám a kutyáimat, már ideg összeroppanást kaptam volna. :D Egyébként meg szerintem fajtától és nemtől függetlenül lehet bármilyen a kutya természete, minden a gazdától függ. Hogyan neveli, tanítja, fegyelmezi. A kan kutyánk olyan akár egy kis birka, nem érdekli ha a kutyák ugatják, nem balhés, és örök gyerek marad, szeret mindenkit az utolsó emberig pedig malamut. Jó, önfejű de azért a fajta jellemét igencsak megcsúfolja a viselkedésével :D
2013. máj. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!