Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szájkosár hol kell?

Szájkosár hol kell?

Figyelt kérdés
Mert városban mikor kísértem barátnőmet a vasútállomásra bementem vele a váróba és ott lefeküdt a kutyi, nyugodt fajta szóval nem volt gond vele..csak nem tudom, hogy hol kell viselni, mert ha busszal akarok vele menni akkor ott kell azt tudom. de máshol hol kell?
2013. máj. 8. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy tömegközlekedéseken kell, egyébként csak abban az esetben, ha harapós a kutya.
2013. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
en is ugy tudom ahogy az elottem levo mondja:)
2013. máj. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. máj. 8. 08:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Már a váróban illetve az állomáson is kell a szájkosár, nem csak a járműn. Egyszer engem is kizavartak, mert ezt nem tudtam.
2013. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tömegközlekedési eszközökön kötelező, egyéb esetben csak az egyed jellemzően agresszív, harapós magatartása esetén, illetve ha veszélyessé van nyilvánítva.


Viszont pl. metró esetén már az aluljáróban a metró területére lépve is kötelező, ez biztos!


A MÁV oldalán nem találtam kitételt, hogy az állomáson/váróban már kötelező lenne a szájkosár:


[link]


"Kutya csak a 2. kocsiosztályú személykocsiba vihető be. Egy

utas legfeljebb 2 kutyát vihet magával. A 2. kocsiosztályú fülkés

kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A fülkés kocsi egy fülkéjébe legfeljebb 2

utas vihet be kutyát. 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a

személykocsi peronján szállítható. A háló- és fekvőhelyes kocsiba kutya csak akkor vihető be, ha a kutyával utazók az egész

fülkét igénybe veszik. A kutyát pórázzal és szájkosárral kell ellátni. A kutya tulajdonosa köteles az állat egy évnél nem régebbi

keletű, veszettség elleni oltási bizonyítványát magával vinni, és

azt kérésre felmutatni. A három hónapnál fiatalabb kölyök kutya

2 43

esetében nem kell igazolást felmutatni. Ha az utas a szükséges

igazolást nem tudja felmutatni, a vasúti társaság az utast és kutyáját kizárja az utazásból."

2013. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. máj. 8. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!