Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutyatartás szabályai...

Mik a kutyatartás szabályai jelenleg Magyarországon? Sztori lenn

Figyelt kérdés
Ma egy eléggé iluminált állapotban levő nő belém veszett és nagyon csúny, minősíthetetlen módon nekem esett, hogy fel fog engem jelenteni mert én a társasházunk előtt póráz nélkül tartom a kutyámat, aki egyébként 5 kiló és barátságos és a környék egyik kedvence. A nő nem itt lakik. Volt valóságalapja? Nem vagyok tisztában ezzel sajnos, tudom, hogy nemrég be akartak vagy már be is vezettek hasonló törvényt. Kérem, aki tudja írja már meg nekem. Amúgy megviselt az eset, de ma végre kiálltam egy szerettemért! KÖSZÖNÖM!
2013. máj. 8. 17:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
43%

Ugyan már, nem kell foglalkozni az ilyen idiótákkal.

Be volt baszva, már rég nem is emlékszik az egészre...

Amúgy jól írják, jegyzőnél bejelenthet, de fel nem jelenthet.

2013. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
46%

az önkormányzati rendeletek,és a többi ? ez a múlt :) jelen pillanatban az állatvédelmi törvény ami érvényben van ( a törvény a legmagasabb hatályú dolog,ezért ír felül minden rendeletet )

és az kimondja : .... keress rá :)

a lényeg ,ha az én nagy és erős kutyámat pórázon kell !!! kell !!! kell !! vinnem lakott területen belül , akkor a TE KIS BARÁTSÁGOS KUTYUSKÁDAT IS !!

nem miattad ,vagy a kutyások érdekében van a törvény, hanem az emberek védelmében !!!!!!!

és sok ember fél a kutyáktól,mindtől,a kis barátságosnak tűnőktől is !!

egy példa : sétálsz a kis kutyuskáddal, ő boldogan ugrabugrál körülötted ,élvezi a kis kutyák póráztalan szabadságát,és találkozol egy ,másik kutyással, akinek egy rosszul nevelt ,félreszocializált, vagy egy remekül nevelt jól szocializált DOMINÁNS kutyája van .

természetesen mindkettő esetben szigorúan pórázon !

a te kis kutyád egy ici-picit dominánsan lép fel a pórázon tartott kutyával szemben ( és ez nagyon sok kistestű kutyára érvényes !!),mit is tesz ilyenkor egy normális nevelésű kutya ?? és mit is tesz egy félrenevelt ??

majdnem ugyanazt ! válaszol a kihívásra ,lereagálja a szituációt és a nevelésétől függően agresszívan vagy finoman de egyértelműen megpróbálja ledominálni a te kis kutyusodat !!

mert kutyák,és mert csak egy lehet a főnök !

sokszor az ilyen kis szabadon lévő szelíd ,emberekkel ,állatokkal is barátságos kutyusok a probléma forrása, szerencsére ez a ritkább !!

de előfordulhat.persze ,tudom a legtöbb baj a hül@e gazdák FÉLRENEVELT KUTYÁI MIATT ALAKUL KI,LÉGYEN AZ NAGY ,VAGY LÉGYEN AZ KIS TESTŰ KUTYUS.

egyszóval a részeg hüly@ pi@ának igaza volt :)

tedd rá az a kur@a pórázt a kutyádra ,és kész !

remélhetőleg ,nemsokára módosítják a törvényt és talán-talán vizsgához, kötik a póráz nélküli sétát !

( bár szerintem ez ebben az évtizedben nem fog megvalósulni!)

feljelentés ?? nem hiszem, nincs bizonyíték!

( ha viszont elengeded , legalább a kezedben legyen a póráz,és legyél felkészült, a kutyád legyen jól szocializált,és jól nevelt, és kerüld a részegeket:)

2013. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!