Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a pitbull-mánia mostanság?

Mi ez a pitbull-mánia mostanság?

Figyelt kérdés
Szoktam látni, hogy egyre több fiatal (15-23) vesz pitbull kutyát, és teszi rá a fejét, meg direkt olyan képeket tölt fel facebookra, hogy a pitbullal pózol utána meg a kommentekbe írogatják, "jaajj de széép, én is venni fogok" meg "jaaaj az enyém már 1 éves".. Meg sok emberke azt is mondta, hogy ami nem pitbull az nem kutya..-.-" Okéé én is szeretem a kutyákat, de én nem vagyok leragadva egynél és nem gondolom, hogy a többi kutya nyomorult lenne.. Tudom, hogy a pitbull erős kutya, de nem értem, hogy jött most az embereknek, hogy ennyire "divat" lett szerencsétlen állatokból...?

2013. máj. 9. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom,hogy miért lett divat,de a következményt sajnos ismerem:az ország gyakorlatilag összes gyepijén,menhelyén van ilyen típusú kutya.Sokuk sosem talál gazdira.
2013. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos napjainkban egyre tobb idiota hiszi magat kemenynek avval, h 1 pitbull, amstaff, rottweiler, vagy egyeb ahogy ok nevezik "harci kutyakkal" feszitenek. Ez alapbol nem lenne akkora gond, ha a kutyara forditananak is eleg idot, es nevelnek, tanitanak, vagy egyaltalan foglalkoznanak vele, es szerencsetlen kutya nem egy 100 nm-s udvaron, illetve rosszabb esetbe lancra kotve elne le az eletet, es csak akk lenne setaltatva, amikor a "gazdi" dicsekedni akarna vele. Az meg termeszetes, h ilyen gondozassal a kutyak elobb utobb begolyoznak, es akk jonnek a kutya tamadasok, amik pl 1 pitbull eseteben eleg brutalisak lehetnek.
2013. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose tesz jót egy fajtának, ha divat lesz :( De hogy miért pont a pitbull, amikor nem egy tipikusan könnyen kezelhető kutya, azt nem tudom.
2013. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
hát elég kellemetlen. szerintem ennek a vége megint az lesz hogy be lesznek tiltva az ilyen típusú kutyák. nekem is pitem van de azért nem vagyok ilyen gusztustalan hogy kijelentsem a többi kutya már nem is kutya! eléggé nyomorult felfogása van az ilyennek aki így beszél. szerintem. én minden más kutyát szépnek találok. sőt még a keverékeket is. az nem is kérdés hogy mindegyik van annyira okos is. ez nem fajtafüggő dolog. nem mellesleg nem tudom hogy képes bárki is tükörbe nézni aki ilyen agyatlan h.lyegyerekeknek -már elnézést- lelkiismeretfurdalás nélkül képes eladni ilyen kutyát.
2013. máj. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Mert ha egy Ingram M10-essel, egy Smith & Wesson Model 29-cel, vagy ne adj' Isten, egy Franchi SPAS 12-vel pózolnának, lecsuknák őket.
2013. máj. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. Hát igen én is sajnálom őket, mert tényleg sokukkal nem is foglalkoznak. A barátomnak is pitje van, de ő nagyon szereti és foglalkozik is vele és egyáltalán nem teszi rá a fejét.. Annyira undorítóak, hogy állandóan a kutyájuk mögé bújnak.. De most komolyan ennyire szerethetik szerencsétlen állatokat, hogy inkább a kutya szenvedjen ne pedig ő ha szarba kerül? Az én kutyám se kisdarab, de ha olyan lenne akkor én előbb védeném meg, mint bújnék a háta mögé, nő létemre. Nekem meg jönnek az ilyen 16-17 éves kis páva korcsok, amikor visszaszólok nekik, hogy vigyázzak mert pitbulljuk van. Meg láttam egy csajt is sétáltatta a pitbullját.. Facebook képek alatt így szereti, úgy szereti drága kicsi szíve.. Amikor meg sétáltak a kutya tényleg szépen ment mellette, a csajnak meg valami épp nem tetszett azt elkezdte gyepálni szerencsétlent.. Meg volt o.társam is azon élvezkedett, hogy verte a pit kutyáját, és most meg olyan szinten eldurvult a kutya, hogy mások nyakának ugrik... És az ilyen idióta gyökerek miatt fogják elaltatni szerencsétlen állatokat, mert kezelhetetlenné és agresszívvá "nevelik" a kutyáikat..-.-" Komolyan annyira undorító, hogy még egy élőlényből is "divattárgyat" kreáltak..
2013. máj. 9. 23:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sajnos nagyon igazad van. A kutya nem testőr, nem szolga, nem játékszer, nem fegyver. Hanem társ.
2013. máj. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van már ilyen kérdés ezer, ott ki van ez a dolog vesézve.


Nekem ezelőtt a "divat" előtt is volt pitem, és miután lecseng, akkor is lesz.

2013. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ugy divat kutya lett a francia bulldog , a yorkee stb az mert nem zavar senkit? Es azokat aztan vegkepp nem neveli senki , ezen mert nem rökönyödtök meg? Egyebkent nagyon keves pit vagy staffot latsz , akinek az van es fajtatiszta biztos legyel benne foglalkozik vele , amikrol te irsz azok 10 e ft bull tipusu keverekek amiket menőzni vesznek a bohócok :-)
2013. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem is az zavar, hogy pitbullal ennyit foglalkoznak, mert akinek tényleg kell és foglalkozik vele, az vegye.. De olyan undorító, hogy hogy lehet ilyet egy állattal csinálni? Megvesszük tesszük az agyunkat, azt ha rájövünk, hogy lusták vagyunk foglalkozni vele, vagy esetleg nem olyan agresszív, mint gondoljuk akkor meg kitesszük az utcára? Komolyan ez itthon a szint? Lassan már nem csodálkozom, hogy külföldön utálják a magyarokat..
2013. máj. 10. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!