Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatmenhelyről fogadjak...

Állatmenhelyről fogadjak örökbe egy kutyust vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát. Kertes házunk van szóval lenne bőven helye.

Gondolkoztam több fajtán pl: foxterrieren, corgin viszont rengeteg kutyus van a menhelyeken bár nem fajtiszták de az nem feltétlen probléma. Csak ott inkább idősebb kutyusok vannak azok elvileg nehezebben illeszkednek be. Főleg,hogy vannak cicáink azokat meg el kellene fogadnia a kutyának.

Eddig kis termetű keverék kutyusunk volt csak szegény már nagyon öreg volt és meghalt.

Szerintetek melyik opció lenne az ideálisabb?


2013. máj. 9. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök és egy év alatti is bőven van a menhelyeken, főleg így tavasszal, amikor sok kiskutya születik. szerintem érdeklődj, aztán ha megtetszik egy a menhelyen, megmentettél egy életet, az se rossz dolog :)
2013. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez is egy nézőpont :) viszont akkor ezzel kapcsolódóan azt mondta valaki,hogy egy jelképes összeget illik a menhelyen hagyni. Ez pontosan mit takar? Ez tényleg így lenne?
2013. máj. 9. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fogadj örökbe. Adj esélyt egy kis léleknek egy hosszú, boldog életre.

Mindig van egy csomó kölyök is a menhelyeken.

2013. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Nekem van egy fajtatiszta törzskönyves kutyám és egy menhelyes befogadott.A tk-s kutya 170ezer ft volt,és a kötelező oltásain kívül (+ivartalanítás) eddig egy ft-ba se fájt,a menhelyes kutyusért 10ezret fizettünk (chip+oltások+támogatás) 2 hónaposan hoztuk el,és az orvosi számla fél év alatt a 70ezer felé közelít.Ebbe nincs benne a kötelező oltás és az ivartalanítás.És még csak 9 hónapos lesz.


Lekopogom,anyagilag tudtuk fizetni,de ezt is kalkuláld bele.Nem vagyok a menhelyes kutyák ellen,mint ahogy a példám is mutatja,ugyanúgy szeretem,mint a másikat és ugyanolyan jó minőségű dolgokat kap ő is.De tény,hogy benne van a pakliban,hogy esetleg beteg a kutyus.


Jól készüljetek fel mindenre!

2013. máj. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit az utolso valayzolo ir az 100 bol 1 szer fordul elo hogy olyan menhelyes kutyat hozol el amelyik beteges.de az eloeleterol a menhelyen minden infot megkapsz.mi is menhelyes kutyut valasztottunk.elovettek a kartonjat es felhivtak ez elozo gazdit aki leadta.amelyiket az utcarol vittek be arrol sajnos kevesebb dolgot tudnak mondani.vannak fajta tisztak is a menhelyen.nezz korul a neten eleg sok kiskutya is fennt van.megerdemel meg egy eselyt minden kutya es elete vegeig halas lesz neked ha a tarsad lehet.


Mielott kivalasztod es hazaviszed menj be nehanyszor hozza.vidd el setalni,jatsz vele hogy megismerd egy kicsit.

Soha nem bantuk meg hogy ot valasztottuk es negy egy szazezres kennelkutyat...

2013. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vagyok.

Elfelejtettem odairni, hogy a kutyaert nem kell fizetni jelkepes osszeget.

Nekunk otezer forintot kellett fizetni de az a chip a fereghajto es a kombinalt oltas ara volt.

2013. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező jelképes összeg,de azért illik.Mi az oltás+chip ára mellé egy 5ezrest adtunk támogatásként.Sajnos a menhelyek igen szűkös keretből élnek.Minden pénz jól jön nekik,hogy a többi kutyán is segíteni tudjanak.
2013. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Majd nézelődök menhelyes weboldalakat :)

Még egyszer köszi mindenkinek :)

2013. máj. 10. 18:57
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

Áruljátok már el,miért kell lepontozni,hogy leírtam a saját példámat,hogy a menhelyes kutyánk beteg??


Mert ha még azt írtam volna,hogy nem kezeltetjük,meg inkább elaltatjuk.De nem is volt szó ilyenről,de igenis legyen tisztában a kérdező azzal,hogy beteg is lehet a kutya!Pont amiatt,mert szinte sose tudni honnan van.És több,mint valószínű,hogy a szülei sose voltak fedeztetés előtt szűrve,sőt,már annak lehet örülni,ha egyáltalán a kötelező oltásaik meg voltak.


Bírom az ilyen elvakult embereket,hogy le kell engem pontozni,mert le mertem írni,hogy a menhelyes kutya is lehet egészségtelen.

2013. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!