Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik a szukák tüzelése?

Hogyan zajlik a szukák tüzelése?

Figyelt kérdés

Milyen szakaszai vannak?

Amit én tudok (de lehet rosszul):

Kb. 21 napig tart. Az első kb. egy hétben vérzenek csak és ekkor igazából nem is termékenyek vagy legalábbis nem akarnának párzani velük a kanok. Az ezutáni napokban a váladék színe átlátszóvá lesz. Ilyenkor a legtermékenyebbek.


A méhszájuk csak a véres váladék idején van nyitva mint a nőknél vagy utána is?



2013. máj. 10. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalataim:

1. Az én kutyáim szinte végig véreznek, és kb az első hét végétől mutatnak hajlandóságot a párosodásra

2. A kanok az első vércsepp megjelenésétől akarnak párzani velük, s még az egész befejezése után kb egy hétig nyomulnak


Olyat is hallottam már, hogy hat héttel az első vércsepp megjelenése után, mikor már mindenki azt hitte, hogy vége az egésznek, fedezte be a szukát egy kan. Szerencsére velünk ilyesmi nem történt még, és remélem, nem is fog. xD

2013. máj. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyám már két hete vérzik. Alig várom, hogy vége legyen. :D Úgyhogy szerintem nem csak az első héten van. Igaz, hogy nála ez még csak az első.
2013. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

alapból 48-36 óra az az időszak ami alatt a szuka termékeny de egy hétig is felveszi a kant.

Alapból kőbe semmi sincs vésve, nekem van szukám aki 26 napig tüzel, végig vérzik és a 21. nap körül lehet fedeztetni.


Általánosságban viszont elmondható, hogy a tüzelés 21-25 nap, az első egy hétben nem veszi fel a kant és alacsony a progeszteron szint is a vérében, ez folyamatosan emelkedik, a váladék feltisztulásával egyenesarányosan nő a progeszteron szint, általában a 9-13. nap között termékenyek (egyedenként eltérő, lehet ez korábban és később is)

2013. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!