Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kankutyák kevésbé bújósak,...

A kankutyák kevésbé bújósak, mint a szukák?

Figyelt kérdés

Nekem világéletemben kan kutyám volt, de egyik sem volt bújós, soha. Viszont egy ismerősöm kankutyája annyira bújós, hogy sokszor mondjuk viccesen, hogy ebbe a kutyába macska is van :)

Szóval mitől függ hogy a kutya bújós-e vagy sem? Fajtától? Vagy nemtől? A ti kutyátok bújik? :)

Várom a válaszokat! :)


2013. febr. 4. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 szuka kutyánk és 1 kanunk volt eddig. Az egyik szuka már nem él sajnos. Mindhárom szuka borzasztóan bújós tündér, a kan meg olyan, hogyha megsimogatod, megszeretgeted, tökre örül neki, de ha nem simogatod tovább, akkor nem kéri, szépen megy a dolgára. Nem tudom, ez tényleg a nemekkel magyarázható-e.
2013. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az adott kutyától függ. Ismerek bújós kanokat, s nem bújós szukákat is.
2013. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy kanom, és egy szukám van.

mind a kettő nagyon bújós, pedig mind a kettő nagy testű, szóval még az sincs, hogy kistestűek, és azért.

sokszor, ha kiülök melléjük a földre, akkor egymást fellökve jönnek bújni, és a végén az egyik az egyik oldalamon, a másik a másikomon, és többnyire az ölembe hajtják a fejüket.

szóval, én nem érzek különbséget a nemek közt.

talán inkább az lehet az oka, hogy nagyon ragaszkodnak hozzám, mert nagyon sok időt töltünk együtt sporttal, tanulással, sétával játékkal, és most minden egoizmus nélkül, látszik rajtuk, hogy imádnak(és én is őket).

Én(és nehogy félre értsd, akinek nem inge ne vegye magára) szóval, én a kevésbé bújós kutyáknál, ahol ismerem a hátteret, ott tudom, hogy a gazdi igazából nem nagyon foglalkozik a kutyájával, eteti, néha játszanak, jobb esetben(ritkán) néha sétálnak, vagy tanulnak, de pl közös programok nem igazán szoktak lenni.

Baráti társaságom azon fele, akik ugyan úgy sokat foglalkoznak a kutyával, mint én, és sokszor együtt megyünk pl egy agility versenyre, és gyakran látom őket, róluk tudom, hogy az ő kutyáik is nagyon nagyon nagyon bújósak.

szóval, én ezzel magyarázom magamnak az okát, bár persze az én magyarázatom nem feltétlen helyes, ez csak az én véleményem.

2013. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem még szukám nem volt, így összehasonlítani nem tudom őket. Viszont a kan kutyám nagyon bújós jószág. :)
2013. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja igen, a testméretet elfelejtettem említeni, mert ugye általában a kisebbek bújósabbak (legalább is szerintem).

Én is nagyon sokat foglalkozok az enyémmel (nagytestű kan), de nála a "bújás" ott kimerül, hogy ha simogatom, akkor teljes testsúlyával nekidől a lábamnak.. :)

2013. febr. 4. 14:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagytestű menhelyi kutyám van..bolond kutyus volt..de nálam rendbe jött.. :D

Hihetetlenül tud bújni..nyáron mikor van időm és napoznék 1 picit mindíg szorosan mellém fekszik és csak nyalogatja az arcomat. :D


Eleinte féltem tőle de bizonyítani akartam magamnak, hogy igenis egy szelíd kutyát varázsolok belőle..tessék..sikerült.. :)

2013. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Én azt mondanám, hogy egy kan öntörvényűbb. A szuka kedvesebb, simulékonyabb. Az én kanomra ha rájön az ötperc, csapkodja fel a könyököm, hogy simogassam, ha meg olyanja van, elvonul, és akkor békén is hagyjuk. A szukák mindig kaphatóak egy kis kényeztetésre.
2013. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez kb olyan kérdés h kik tudnak jobban szeretni, a férfiak vagy a nők?

Ez nem függ a nemtől.

2013. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 4. 17:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Nkem egy 2 éves kan vizslám van és iszonyatosan bújó szinte még mozdulni sem lehet tőle néha.
2013. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!