Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy éjszakánként...

Mit tegyek, hogy éjszakánként ne tépjen szét dolgokat a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves és egy 1.5 éves német juhászom. A kicsi szokott éjszakánként randalírozni. Nem mindig,havonta 1 alkalommal, de ha pl. front jön, akkor neki szét kell tépni valamit: egy kint hagyott cipőt vagy párnát. Van, hogy a rózsa nem szimpatikus neki és le kell rágni a virágját. A barkafa folyton kötegszik vele.

Minden nap foglalkozunk vele és este megyünk sétálni is. Nem tudom mit kellene tennem.


2009. szept. 30. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
"rossz kutya...":) Nah szal komolyan. Meg kell nevelni. Egy másfél éves kutyát még meg lehet. Igazából rajta kellene kapnotok egy ilyen csíny közben és akkor lepirítani. Tanulna belőle lehet.
2009. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
este vidd el egy sétára lehet hogy csak túlteng benne az energia
2009. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy van annyi esze, hogy ne akkor csinálja a dolgokat, mikor mi is látjuk. Ha nem vagyunk itthon, vagy mikor alszunk. Amikor meg mi is észre vesszük, akkor meg már késő.

Kedves 2. Azt írtam, hogy minden nap megyünk sétálni.

Egyébként nemcsak úgy írtam, hogy frontérzékeny. Megérzi az esőt és akkor olyan, mint egy hiperaktív kisgyerek. Hisztizik mindenért.

2009. szept. 30. 15:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyszer kaptam rajta, akkor kikapott. Elfelejtettük bezárni a bejárati ajtót kulccsal. Ők meg megtanulták kinyitni. A drágám bejött, kihordta az összes cipőmet és tönkre is tette. Azzal bukott le, hogy az utolsó párnál nem tudott kimenni, mert belülről nem tudja kinyitni és elkezdett ugatni.
2009. szept. 30. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:

ismerős, egy rokona velünk él :)

neki a konyhaasztalon felejtett ujságok az ősellenségei,ezért néha megmutatja ki az úr,és cafatokra tépi őket. viszont csak akkor,ha valamiért otthon hagyjuk?

esetleg megkezdi a lambériát .

de csak havi 1× !!??

talán a farkasvér ???

telihold ,meg ilyenek ?

mint a rossz gyerek ,aki bosszút áll mert nem kapott nyalókát ???

és még a kutya nem bosszúálló :):)

2009. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a kutyára utólag is lehet tudtommal hatni. Mint a pisilésnél, hogy ha rossz helyre pisil a házban, akkor oda kell nyomni az orrát és úgy lecseszni. Itt is prbáljátok meg, h a papírcetlikehz nyomjátok a fejét, h azt lássa és közben lepirítani, akkor talán összeköti a tépkdést azzal, h akkor lecseszést kap cserébe.
2009. szept. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A lábtörlő rágásánál mindig kap a fejére. (Már nem is szögletes a lábtörlőnk. De a kis sunyi mihelyst látja, hogy valaki nyúl a lábtörlőért önkéntes száműzetésbe vonul a pincébe. Mikor kap, akkor meg még nagyobb a vágya, hogy az adott dolgot jól megrendszabályozza.

Ezért nem tudom mit tegyek. Amit tudok, már kipróbáltam:

1. le van fárasztva

2. van napi programja

3. büntetés van, ha rosszat csinál

Valami más van még valakinél?

2009. szept. 30. 16:48
 8/9 anonim ***** válasza:

16:30! Az utólagos pisibe fejnyomás egy nagyon elavult, rossz nevelési irányadó! A kutyák nem képesek ok-okozati összefüggések megállapítására olyan mértékben, mint az emberek. Ha 1-2 órával később rámutatsz a szétrágott cipőkre, akkor ő nem fogja tudni, hogy igen, én 2 órával ezelőtt szétrágtam a cipőket, és most ezért kapok szidást.


Nekem két ötletem van:

1) falkából való kizárás. Ha rosszat csinál, és észreveszitek reggel/munkából hazajövet, akkor pár napig, 1 hétig ne vegyetek tudomást róla. Persze etetni kell, lakásból kivinni pisilni-kakilni, de amúgy ne foglalkozzatok vele. Előfordulhat, hogy az első időkben még rosszabb lesz, mert megpróbálja felhívni magára figyelmet, de egy idő után elgondolkozik azon, hogy ezzel nem hogy figyelmet, de ellenállást és letojást vált ki a gazdikból, ezért kénytelen változtatni a viselkedésén. Ez a módszer nem 1-2 nap alatt hoz változást, időigényes.

2)Falkavezéri pozíció megerősítése. Gesztus-evés, kapun mögöttetek menjen ki, csak az utolsó falat az övé, stb. Nagyon sok kérdés foglalkozik ezzel a téma körrel, utána tudsz olvasni itt is, meg más kutyás könyvekben is. (Ha eddig ilyenek nálatok kimaradtak volna.)

2009. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem lakásban van tartva, hanem kertben. Szerintem egy nagytestű kutya megbolondul lakásban.

Már próbáltam, hogy kizárjuk a falkából, de ez mindig nála ellenkező képen csapódott le. Volt, hogy "börtönbe küldtük, mert olyan rosszat csinált, de nem vált be.

Könyvek pedig vannak a háztartásban, amik kutyanevelésről szólnak, de erre vonatkozólag nincs tanács.

Ha ezen az oldalon találtam volna hasonló kérdést ezt fel sem tettem volna, de nem lökött ki semmit.

2009. okt. 1. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!