Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitol lehet hasmenese a...

Mitol lehet hasmenese a kutyamnak?

Figyelt kérdés

Most 3 napja atvaltottunk Bosch-rol Dog Chow-ra (persze keverve adom meg neki), nagyon izlett neki. De ma reggel hasmenese volt 2x is. Jobban elgondolkodtam, h mitol lehet, es arra jutottam h csak 3 dologtol lehetet.

1. Az uj taptol, de furcsa, h csak 2 nap utan mutatkozott.

2.Most kicsit tobb mint 3 honapos, most kezdtunk el setalni, szval lehet h vmivel be volt fujva vhol a fu amerre szaglaszot.

3. A kutyam kb mindent megeszik amit megtalal, itthon persze nincs semmi ilyesmi, viszont amikor a nagyszuleimnel voltunk setalni, a nagypapam azt mondta h meg a tyukoknak szant "kevertbol" is evett.

Most etvagytalan, nem reggelizet, ebedelni ebedelt, viszont most nem akar vacsizni, maskor pedig mar kaja elott fel oraval ugralt mint az orult. Mit tehetek? Gondoltam ra, h fozok neki 1 kis rizst, jo otlet lenne? Am sztetek mitol volt? Hogyan tudnam letesztelni, h tenleg a kutyakajatol van-e anelkul h szegeny kutya igya meg a levet?


2013. máj. 10. 19:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Am az lemaradt, h azon kivul semmi baja, ugyan ugy jatszik, ugral, picit tobb vizet iszik mint altalaban, de ez sztem a melegre is foghato, az orra meg olyan nedves mint altalaban.
2013. máj. 10. 19:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább attól lehet hogy bekajált valamit. Diétáztasd 1-2 napig, de ha nem múllik, vagy rosszabodik akkor orvos. 2 nap múlva ismét add neki a tápot, de semmi mást, falatot nasit se. Ha a táptól van akkor ismét lesz hasmenés.
2013. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyi új dolog jött be hirtelen az életébe,szinte lehetetlen pontosan megmondani,hogy mitől volt.A tyúk kaja evés,nyilván nem tett jót,attól is lehetett.A táptól is kijöhetett,azért a 2 nap után,mert mostanra jutott annyi a szervezetébe,hogy megfelelően érzékelje.

(Én személy szerint utálom a Dog Chow-t teli van gabonával,ha ebben az árkategóriában választani kell,akkor 100000% Brit.re szavazok)

Szerintem 4-5 napi rizs+csirkemell megfőzve,ha utána minden rendben,akkor EHHEZ (rizs+csirke) keverd szépen az új tápot.Ha megint elkezd fosni,akkor a táp a baj.

Ha nem kezd el,akkor valamit összeevett.


Amúgy az oltásai megvannak?

2013. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az oltasai megvannak, a hasmenese elmult, mar csak a tapot kene vhogy letesztelni :) En is Josera, Brit, Belcando es Dog Chow kozott gondolkodtam, arban mindegyik kb ugyanott van, csak eleinte le akarom tesztelni kis mennyisegbe melyik h valik be, mert nem akarok zoofastrol 15kg-t rendelni, ameddig nem vagyok benne biztos, h be fog vallni.
2013. máj. 12. 09:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha egy táp már bevált,akkor maradj annál.Ne menj tovább,hogy hátha a másik még jobb lesz,mert a kutyus gyomra bánhatja.


Később,ha már idősebb lesz,akkor lehet még próbálkozni.

2013. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg Boschal etetek, a kutya kullemevel meg vagyok elegedve, de a kutyam olyan etvagytalanul eszi, olyan "megeszem h ne legyek ehes" alapon, a Dog Chow sokkal jobban izlett neki, mar csak arra kell rajojjek, h hasmenese lesz-e tole. Olyat szeretnek, amit a kutya is szeret, es a teste is jol reagalna ra. Am ez az elso tap valtasunk amiota nalunk van, jobban mondva a masodik, mert 2 honapos koraban royal canin starterrol (a tenyeszto adta, azt mondta 8 hetes koraban amikor vettem, h meg 2 hetig etessem avval) atalltunk a Boschra. Persze a tapvaltas lassan tortent, 1 het alatt (eleinte 1/4 uj 3/4 regi 2 napig, utana 2 napig fele-fele, meg 2 nap 3/4 uj 1/4 regi es vegul a 7. napon 100% az uj tap). Am a Josera a Brit Care es a Belcando kozul ti milyekit valasztanatok?
2013. máj. 12. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Én belcandot,vagy brit care-t.

Joserát semmiképp,nem szeretem.

2013. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kölyökként Brit Careval etettem mivel hipoalergén, most áltunk át a Brit Premiumra az átálással nem volt gond. Szerintem Brit Caret válaszd, sokkal jobb az összetétele mint a másik kettönek.
2013. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!