Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy nem lehet minden...

Igaz, hogy nem lehet minden csontot a kutyának adni?

Figyelt kérdés
Sokan azt állítják, hogy csöves, nem csöves egyaránt mehet neki. Más pedig ragaszkodik ahhoz, hogy csöves csontot nem kaphat. Ti megválogatjátok a csontokat, amit nekik adtok?

2013. máj. 11. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Azért mondják, hogy nem lehet, mert van olyan csont, ami szilánkosra törik. Már pedig ha szilánkos a csont, a kutya lenyeli... Nos két lehetőség van:


1. megemészti gond nélkül

2. felsérti a gyomrát vagy a nyelőcsövét stb.


Ezen az elven nem ehet: csirke, pulyka, vadszárnyas csontokat.

2013. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hűha, akkor inkább nem kockáztatok, ezentúl megválogatom a csontjait! Köszönöm a válaszod! :)
2013. máj. 11. 13:25
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Nyersen elvileg minden mehet. Nem nyersen már más a helyzet.
2013. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

"Ezen az elven nem ehet: csirke, pulyka, vadszárnyas csontokat."


Egész pontosan a combcsontot nem eheti /csöves csont/.

2013. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ti megválogatjátok?
2013. máj. 11. 13:36
 6/8 anonim ***** válasza:
16%

Én úgy szoktam, hogy mielőtt adok neki bármit is... átnézem mindig BÁRMILYEN csont is az. Cicinál is megnézem. Mert pl. a csirkénél igen, a combcsontján van az a hosszú szálkás rész. Azt mindig le kell szedni.

De én nem szoktam kockáztatni... inkább velőt vagy ilyesmit adok a kutyának. :) Csirkénél is a porcot adom oda max. A hosszúkás csont részeket nem szoktam.

2013. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Szárnyas csontot én sem adok az enyémnek. 3 éves még soha nem kapott, de sertést és marhát már sokat rágott.
2013. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért kell minket (engem és az utánam való válaszolót) lepontozni. Inkább legyen az ember elővigyázatos, minthogy minden kakival etetve legyen szerencsétlen jószág!
2013. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!