Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ne érdekeljen, hogy bunkónak...

Ne érdekeljen, hogy bunkónak tűnök?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves németjuhászom. Kan. És eléggé agresszív más kutyákkal szemben. (Domináns) Pórázon keresztül kannal, szukával egyaránt agresszív módon viselkedik.

Vannak kutya barátai, ők természetesen egytől egyig szukák. Tud velük játszani szabadon mindenféle agresszív megnyilvánulás nélkül.


Hogy miket próbáltam ki eddig, hogy megváltoztassam:

1, kutyaiskola! annyit elértem, hogy kutyaiskolában már ment a közömbösítés. nagyon jól! viszont ezt soha nem tudtam séta alatt alkalmazni, pedig mindent ugyanúgy csináltam mint a kutyaiskolában.


2, láb mellé parancsoltam ha másik kutya jött. a póráz természetesen laza, mert nem akarom feszélyezni a kutyát. de így is ugrik.


3, jutalomfalat/kedvenc játék, hiába dugom az orra elé, amikor épp megenni készül a másik kutyát, rá se bagózik! sőt kikerüli a fejével, hogy lássa a másik kutyát!

ugyanígy kipróbáltam csörgős dolgokat is, amik elvennék a figyelmét, de ez se működik. annyira átadja magát a dühnek...


4, természetesen mindig hangos NEM-mel ráparancsolok, mikor kikel magából. ez se használ semmit...


Már vagy 1 éve hámmal sétáltatom, mert nem szerettem, ahogy hörgött séta közben amikor neki akart menni más kutyáknak. + hámmal könnyebben vissza tudom tartani, mert a tömegközéppontját fogja meg a kutyának. Így legalább nem fulladozik, és könnyedén vissza lehet tartani.


Viszont szarul esik, hogy pl. amikor találkozunk a szomszéd kutyával, aki szinte 24/24 kennelben van és hetente 1x viszik sétálni, akkor a két kutya közül olyan, mintha én tartanám bezárva állandóan a kutyámat, és nagy ritkán vinném ki sétálni. Pedig egy nap 2x minimum meg van sétáltatva, de ha időm engedi, akkor 3x-4x is elviszem. Szoktam Vele biciklizni, hogy lemozogja a fölös energiáit. Szoktam uszatni ha jó idő van.


Már meguntam hogy ilyen kezelhetetlen, ezért már azt csinálom ha találkozok más kutyásokkal hogy csendben megállok, megfogom a kutyámat, és nem szólok rá mikor acsarkodik. Mert nem akarok minél több ember előtt sz*r gazdának tűnni, hogy ott van mellettem a kutya, hiába szólok rá, fittyet se hány rám.

Akkor már inkább bunkónak tűnjek, mint ekkora szerencsétlennek.


Szerintetek? Ti mit csinálnátok?


u.i.: gondosan sétáltatom a kutyámat, még SOHA semmilyen kutyát nem bántott! és amilyen agresszív más kutyákkal, annyira barátságos az emberekkel! (nyilván mert itthon az egész család kényezteti, ezért simogatáshoz szokott) úgyhogy embert még akkor se támadna meg ha megütné... hála Istennek!


2013. máj. 12. 08:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Az ivartalanítás segíthet a dolgon.
2013. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Én tükör suliba vinném a helyedben...
2013. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Milyen suliba jártatok? Hagyományos v esetleg tükörsuli?

Nekem 2 kutya terápiázásában van némi tapasztalatom, igaz csak olyan szinten, h az én kutyám volt az egyik "eszköz" a terápián. Egy rottit és egy pit-staff-boxer keverék kutyust terápiázunk oktatói felügyelettel.

Nem tudtok olyan suliba menni, ahol a kutya-gazda viszonyt rakják helyre és első körben terápiázzák a kutyusod?

2013. máj. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
22%

Ivartalanítás még ronthat is a helyzeten!

Ha megszűnik a kan szag, a domináns kanok még inkább rá fognak menni és még nagyobb lehet a gond...

2013. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

... "5, megtanultam végre a kutyám vezérének lenni. így van tekintélyem és le is tudom bármikor tiltani bármiről, hiszen én vagyok a főnök és én mondom meg ki barát ki ellenség."


sajnos amíg tekintélyed nulla -ami egyértelműen kikövetkeztethető- addig nem fogsz jutni egyről a kettőre mert a kutya magyarán tojik arra hogy te mit mondasz mit akarsz stb stb. attól mert domináns még nemjelenti azt hogy -és főleg így- legénykedhet mindenfele amerre lát. ami nem mellesleg szintén egyértelmű bizonyítéka hogy sajnos a tekintélyed sehol nincsen a kutya szemében.


namost ezt vagy veled nem tudták megértetni (sajnos ilyen is van) vagy olyan suliban próbálkoztál ahol erre a nagyon fontos dologra nem fektettek hangsúlyt. a legjobb ha rossz sulit választottál, mert így még mindig van lehetőséget elmenni egy megfelelőbe ahol "hamar" rendbe is szednek titeket.


könnyítésnek javaslom továbbá az ilyen [link] póráz szigorúan megfelelő használatát. (közvetlen fül mögött elhelyezni) ha megfelelően használod a kutya nem fog fulladni ugyanakkor leírhatatlanul könnyen kezelhető és egyben vissza is fogható a kutya kellemetlenebb esetekben. az enyém sem volt mindig tünemény én sem voltam mindig vezér és bizony ez a póráz nagyon sokban segített (főleg hogy vékony nő vagyok egy pittel). viszont ez nem helyettesíti a lényeget: tehát hogy te legyél a vezér. ugyanis akkor hidd el a kutyád nyugodt lesz és nem kell majd állandóan visszafogni meg tartani mert folyton balhézni akar. ráadásul a vezéri pozició betöltekkor simán vissza is térhetsz a hámra, vagy akármire, mert már nem azt a funkciót (kutyát visszatartani) fogja betölteni úgysem.

2013. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mi az a tükörsuli?


Szerintem hagyományosba voltam.

2013. máj. 12. 08:40
 7/20 anonim válasza:
0%

Szia!


Nekem is volt egy kutyusom,aki nagyon fura volt.Ha póráz volt rajta,meg tudta volna ölni a többi kutyát,ha viszont leszedtük róla a pórázt,minden kutyussal barátságosan viselkedett.


Amúgy szerintem a hám jó ötlet,de vegyél a kutyádnak szájkosarat.A rendőrkutyáknak is az van,mert azon keresztül nem tud harapni,de levegőt venni tud.

2013. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Merre laksz?

2013. máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

a póráz amit belinkeltél lényegében egy fojtónyakörv.


falkavezérség: amikor rosszalkodik a kertben vagy a szabadban. pl. nyúl után fut vagy ilyesmi, akkor mindig összehúzza magát mikor ráordítok. és egy egy ilyen eset után képes póráz nélkül a láb mellett menni. sőt ha messze vannak más kutyák, akkor akár póráz nélkül is arrébb lehet sétálni. csak ehhez mindig le kéne szidnom mint a bokrot....

tehát valamennyire tisztában lehet azzal, hogy hol a helye.

2013. máj. 12. 08:43
 10/20 A kérdező kommentje:

Alexandra: megnéztem a linket. Csepeli vagyok, és sajnos nincs autóm, amivel szállítani tudnám.


Viszont érdekes elgondolkozni. Verekedős gyerek voltam, és sajnos a mai napig is hamar elszakad a cérna... ezért vittek le anno küzdősportozni. akkor miattam lett ilyen a kutyám?

2013. máj. 12. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!