Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik el? Tapasztalatok?

Miért szökik el? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
mostanában a kutyám (lány) mindig elszökik, de nem tudom miért! nagyon jó körülmények között van, szerintem szeret is velünk lakni nagyon, de az utóbbi egy hétben már kétszer is elszökött, amikor azelőtt soha! ivartalanítva van, és két éves, de arra gondoltam, hogy hátha még benne maradtak kicsit a párzási ösztönei, és azért kószált el ("párt" keresni). valakinek vannak tapasztalatai?
2013. máj. 12. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan mikor lett ivartalanítva? Mert ha nem olyan rég, akkor az mindent megmagyarázna.
2013. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
régen, egyszer sem tüzelt... de attól még lehetséges, hogy az ösztönök oka? örülnék neki :'D
2013. máj. 12. 13:39
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Én nem tartom valószínűnek, hogy az az oka, hiszen akkor eddig is szökött volna.


Foglalkoztok vele eleget?

2013. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

A szökés leggyakoribb oka, hogy nem kötődik hozzátok a kutya. Azt hiszi, ő a falkavezér, mindent megtehet. Ha rangban alattatotk lenne, eszébe nem juta elszökni, mert TI bizosítjátok neki az élelmet stb.

Javaslom olvasgass: Jan Fennel, Cesar Millan, Tökör módszer.

Tessék többet foglalkozni a kutyával, ne csak babusgatás és etetés! Kutyasulit ajánlok, megszűnne a szökdösés. Elsősorban Tükörsulit!

2013. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nincsenek kétségeim a felől, hogy eleget foglakozok a kutyával, kinti kutya, naponta sétál, reggel-este kaját kap amikor nagyon akar bejöhet a lakásba, és mostanában még azért is vagyunk vele többet, mert jó idő van, és sokat vagyunk a kertben.

nem hiszem, hogy falkavezérnek gondolná magát, nagyon ragaszkodó, és szófogadó még mindig. ezen túl soha nem volt verve, mindig csak 'szemmel veréssel' lett büntetve, és ezt megérti. szóval nem hiszem, hogy a bánásmóddal lenne gond, talán valami pánik, vagy félelem jön rá, nem tudom mi lehet.. az a lényeg, hogy biztos nem a bánásmód elől menekül!!

2013. máj. 12. 13:55
 6/6 JAnk válasza:
lehet,hogy nem sétál eleget. a mozgásigény nagyon számít a kutyáknál,szerintem egy kiadós séta után senkinek nincs ereje még el is szökni.
2013. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!