Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívósabbak lettek a kullancso...

Szívósabbak lettek a kullancsok? Ti mit használtuk ellenük?

Figyelt kérdés

A ti kutyátokból szedtetek már ki idén kullancsot? Én teljesen ki vagyok akadva, hogy már vagy 6 kullancsot szedtem ki szerencsétlen jószágból.

Nem járunk erdős-bokros helyeken egyáltalán.

A legújabb nyakörvét max 3 hete vettük neki, mert az előző semmit nem ért. (eddig használt, tavaly egy darab kullancs nem volt a kutyában) Ez a bolha-kullancs-szúnyogirtó 1500Ft volt, és nagyon ajánlották, mert gyógynövényes meg mit tudom én.


Most már erősen gondolkodunk Frontline cseppben is, de tudtommal azok sem olcsók és nem is hatnak olyan sokáig, mint a nyakörvek. Mindig is nyakörvet használtam az összes kutyámnál. Már csak azért is, mert ezt legalább más gazdi is látja, hogy nem bolhás-kullancsos a kutyám. A cseppet viszont honnan lássa más is?

Plusz kicsit drágállom, hogy ahogy most olvastam, a Frontline csepp 3 hétig véd a kullancsok ( ettől több ideig a bolhák) ellen. Nonszensznek tartom, hogy 3 hetente fizessek 1500 vagy a másik fajtáért 2000Ft-ot. Mi a biztosíték, hogy azok mellett nem lesz kullancs a kutyában? Szerintem semmi...



2013. máj. 12. 19:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom milyet használtál, de ahogy olvastam korábban a válaszokat, mindenkinek a drágább nyakörvek váltak be.

Pl. Foresto, Scalibor, Kiltix.

Mi egyébként Patadoki 'nincskullancs' homeos cseppjét használjuk, egy szezonra 4200Ft volt, ez 9-10 hónapra elég.

2013. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%
Nagytestű kutyáknak elég erre az időre, kisebbeknek tovább is!
2013. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk 2 bichonunk van és mi OFF! kullancsrisztót használunk.A jó idő beálltával hétvégente és sokszor hétköznap is ellátogatunk a parkba,séta előtt befújjuk a kutyákat ezzel a kullancsriasztóval és eddig (lekopogom) nem volt egyikbe sem!

Sőt az egyik park nagyon kullancsos és ez a kullancsriasztó ott is védte őket!


Használtunk mi cseppet,nyakörvet,de 1-2 kullancs mindig volt a kutyákba,így le is tettünk róla,nincs ennyi pénzünk..


tavaly vettük 1200 ft körül az OFF!-ot és még mindig van benne :)

nekünk ez vált be,semmi allergiás reakcó nem lépett fel..

2013. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam a mostani nyakörv nevét, mert párom vette és én meg elfelejtettem, hogy mi a neve. :D


Na utána járok ezeknek a márkáknak. Csak én a cseppekben hát, annyira nagyon nem bízok. Illetve, most már a nyakörvekben sem.


Kicsi kutya egyébként, 7kiló. :)

2013. máj. 12. 19:13
 5/21 anonim ***** válasza:
31%
Én még nem, pedig mezőn járunk minden héten. Advantix a legjobb!
2013. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jaj igen, még ezt a fújkálós módszert akartam megérdeklődni. :) Boltban hiába kérdezném meg, azt mondják leginkább, amivel ők jól járnak.
2013. máj. 12. 19:15
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

A csepp, amit írtam, máshogy hat, mint a többi, ezt szájon át kell adni :)

De a felsorolt nyakörvek tényleg jók, csak annyi, h én szerettem volna kiváltani a vegyszeres és gyógyszeres nyakörveket.

2013. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

No akkor jövő héten kipróbáljuk valamelyiket. Örültem volna ha a mostani bevált volna, de hát...sajna nem.

Nyáron sokat mennék a kutyával erre-arra (meg most is) de emiatt mostanság nem járunk el "csámborogni".


Tapasztalt vagyok a kullancsok terén, könnyedén kiszedem őket, emberből és állatból is. De nem szeretnél félni, hogy egyszer elrontom...

2013. máj. 12. 19:20
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

kiltix van a kutyámon már két éve eddig egyszer se volt benne kullancs.. viszont amikor mentünk köteező ltásra meg pont volt ott egy fiú a tacsijával amibe kiltix ellenére belement a kullancs...


amugy nem járunk erdőbe sétálni, viszont egy patak fut a há mögött, jó nagy már ott a gaz, és az én kutyám odajár kakilni

2013. máj. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Na igen.. ezért mondom, hogy már nem tudom mit vegyek szegénynek. Azért nem engedhetem meg, hogy csak úgy kidobjak ilyenekre tízezreket... de tessék, egyik kutyába belemegy, másikba nem. Oké, a helytől is függ nyilván.
2013. máj. 12. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!