Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál tényleg mérgező...

A kutyáknál tényleg mérgező lehet a dió?

Figyelt kérdés
Az én kutyám állandóan elcsen néhány darabot és megeszi,de nem lett semmi baja tőle,de most olvastam hogy mérgező lehet és gondoltam rákérdezek.Próbáltam már leszoktatni róla,csak általában suliban vagyok így nem látom ha majszolgatja és így nem sikerült(amúgy nem zavarna,ha nem káros,csak a teraszon hagyja a héjakat)
2013. máj. 12. 21:00
1 2
 11/12 anonim válasza:
Ja, előző vagyok, még annyit, hogy azt mondta az orvos, hogy most minden második kutya, aki mérgezéssel kerül hozzájuk, az diómérgezéssel kerül be.
2021. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Nekünk az udvarban van diófa, ami leesik azt a kutya összegyűjti feltöri és megeszi. Az egész udvar tele van dió héjjal. Eddig nem volt probléma.

De hogy a nap 24 órájában ott álljunk és figyeljünk ha leesik egy dió valahova és azt a kutya előtt összeszedjük,... nos hát az lehetetlen, főleg mivel éjszakai őrjáraton gyűjti be a zsákmányt jellemzően.

Úgy látom a hosszá szólásokból, hogy akkor van probléma ha a dió fertőzött, feketepenész vagy valami hasonló.

Beagle, ősszel napi 10-20 szemet bedarál, de egyébként lelegeli a szőlőt, paradicsomot, bambuszt, meggyet, cseresznyét akár nagy tételben is.

Többször (nem ezekkel) elrontja a gyomrát valamivel, ekkor füvet legel majd telehány mindent, kicsit remeg, 1-2 napig nem eszik, majd rendbe jön.

2022. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!