Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » E1 vizsgán milyen hibáitok...

E1 vizsgán milyen hibáitok voltak? Mi az, amit nem csinált úgy a kutya, mint a gyakorlásokon? Volt vki, akinek az ellenkezője jött be? Órákon nem volt az igazi, a vizsgán viszont szuperül teljesített?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 10:34
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Nálunk is szerintem a tartóval és a klikkerrel lesz a gond. Pontosan tudja, ha nálam van, akkor lesz jutalom. Azt hiszem a mostani gyakorlásoknál már elhagyom mindkettőt és zsebben lesz a jutalomfalat :)
2013. máj. 13. 15:41
 22/48 A kérdező kommentje:
Én egyébként is tartok neki heti 1 koplaló napot, de nálunk előtte az eddigi tapasztalatok alapján nem válna be. Koplaló napon semmi baja, de következő nap nekiáll botokat keresni a földön és állandóan azt ropogtatja, nálunk valszeg abból állna a vizsga, h lábnál követésnél botokra vadászik :D
2013. máj. 13. 15:43
 23/48 anonim ***** válasza:

Ez ismerős, mikor megpróbálkoztunk a koplalónappal, másnap egész nap az orra a földön, szaglászás, botok, fűszálak.

Úgyhogy ebben a dologban érdemes a saját kutyánál bevált szokásokra hagyatkozni (én pl. fele adagot adok péntekenként, akkor jól motiválható, de nem viszik el őrült módon a szagok).

2013. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
Hát nekem fura, hogy egy ilyen "kis" szituáció ekkora stresszet és problémát okos a kutyavezetőknek és a kutyáknak. Hisz még csak nem is valami nagy versenyről vagy valami életbevágó vizsgáról van szó.
2013. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

SOHA nem csinálnék tréninget jutalom nélkül egy olyan kutyával aki menet közben szaglászik, mert ezzel csak rontanék a dolgon. Bár én a szaglászást sem értem teljesen, mert ha tőled kapja a kutya a jutalmat és nem a földről szedi fel akkor nincs ott semmi szaglászni valója.

A stresszt pedig nagyon kevesen tudják leküzdeni úgy gondolom, majd a 30-40. verseny után talán már kevésbé fog izgulni az ember de még akkor is lesz izgatottság.

2013. máj. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Ha itt, ahol gyakorlatilag semmi tétje nincs a dolognak (hát istenem kicsit kellemetlen ha nem mész át elsőre meg pár ezer forint, de ennyi), akkor hogy állják meg a helyüket falkavezérként a való életben? És hogy állják meg emberként a helyüket a való élet kihívásaiban ha már egy ilyen vizsgától is félnek?
2013. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Bármilyen hihetetlen, de én pl. érettségi, vagy saját vizsga előtt soha nem izgultam. Ezen sem izgultam volna, ha nincs a szombat-vasárnapi produkciója. Bár kicsit feszélyezve éreztem magam akkor is.


Jutifalattal gyönyörűen csinálja a gyakorlatokat, ezzel a résszel nincs is gond, hiszen kajával nagyon jól tudom motiválni, de sem a próbavizsgán, sem a vasárnapi vizsgán, nem lehet majd használni jutalom falatot, az enyém ezért (is) szaglászott.

2013. máj. 13. 19:08
 28/48 anonim ***** válasza:
De akkor valamihez csak köti a jutalmat így ha az nincs nálad/rajtad akkor nem is figyel rád. Ha ezt sikerül kiküszöbölni nem kell aggódni hogy nem fog rád figyelni, bár nekem még mindig nem tiszta hogy miért szaglászik mikor elvileg nem onnan jön a jutalom. Gondolom tükör sulisok vagytok és élelemmegtagadást is tanultatok, így meg végképp érhetetlen számomra a szaglászás miértje.(Nem kötözködni akarok mielőtt valaki félreértené)
2013. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Igen, azok vagyunk, azt mondta az oktató, h a szaglászás a feszültség miatt van, h mi vagyunk feszültek és a kutyáknál a szaglászás egy csillapító jelzés a másik felé, amit ugye rajtunk megéreznek.
2013. máj. 13. 19:37
 30/48 A kérdező kommentje:
Na most két mondatom ütötte egymást, sebaj, az utóbbit vedd alapul :D
2013. máj. 13. 19:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!