Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » E1 vizsgán milyen hibáitok...

E1 vizsgán milyen hibáitok voltak? Mi az, amit nem csinált úgy a kutya, mint a gyakorlásokon? Volt vki, akinek az ellenkezője jött be? Órákon nem volt az igazi, a vizsgán viszont szuperül teljesített?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 10:34
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
De akkor valamihez csak köti a jutalmat így ha az nincs nálad/rajtad akkor nem is figyel rád. Ha ezt sikerül kiküszöbölni nem kell aggódni hogy nem fog rád figyelni, bár nekem még mindig nem tiszta hogy miért szaglászik mikor elvileg nem onnan jön a jutalom. Gondolom tükör sulisok vagytok és élelemmegtagadást is tanultatok, így meg végképp érhetetlen számomra a szaglászás miértje.(Nem kötözködni akarok mielőtt valaki félreértené)
2013. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Valamiért még egyszer elküldte ugyanazt a válaszod :D

Sebaj, válaszolok az első részre is.

Jutalomfalat tartóhoz köti a jutalmat és a klikkerhez, amint lekerül rólam, tudja, h nem kap semmit.

Ezt megpróbálom kiküszöbölni a héten, h se klikker nem lesz, se jutifalat tartó, zsebből fogja kapni a jutalmat.

2013. máj. 13. 19:59
 33/48 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem miért küldte el még egyszer mikor ezt írtam :

Ezzel nem értek egyet, mármint lehet hogy tényleg fesz. csillapítást jelent ez a kutya részéről (bár még nem hallottam ilyenről) na de akkor miért nem csinálja a kutyák tömkelege pl BH vizsgákon? Láttam már párat élőben és videóról is és kevésbé képzett kutyák sem szaglásznak menet közben, max helybenmaradásnál. Nem akarom bántani az oktatót, de ez nekem csak amolyan magyarázkodásnak tűnik mert ahelyett hogy a hiba javításán dolgozna veled, inkább megmagyarázza a miértjét, de ezzel nincs a probléma megoldva.


Válaszodat olvasva már felesleges ez a hsz-om, de a teljesség kedvéért csak leírtam újra (érdekes hogy a legutóbb elküldött válaszomnál ezt a szöveget dobta vissza).


Vizsgáig már nem hinném hogy ki tudod belőle szedni ezt a rossz kötődést a tárgyakhoz, majd vizsga után próbálkozz vele addig szerintem csinálj mindent ugyan úgy mint eddig hogy emiatt ne zavarodjon még jobban össze a kutya a vizsgára.

2013. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:

Sok múlik a gazdin is, lehet, hogy akiket te láttál BH-n, nem voltak feszültek és a kutya hozta azt, amit tud. Ez olyan, mint a hétköznapokban, ha feszült vagy, a kutya is észreveszi..

A szaglászás biztos, hogy így van, ezt megfigyeltük akkor is amikor a kutyák egymás között játszottak, ha feszkó volt, sok kutya így reagálta le.


Megpróbálom azért kivenni a falat tartót, szerencsére ezekhez nagyon gyorsan tud alkalmazkodni :)

2013. máj. 13. 20:19
 35/48 anonim ***** válasza:
A klikker és jutitartó elhagyása tök jól működik, megtanulják hamar a kutyák (pár nap), hogy zsebből is jöhet a kaja!
2013. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon kevesen vannak akik nem izgulnak 1-1 versenyen vagy vizsgán, és még sincsen szaglászás menet közben. Egyébként még annyit tudnék tanácsolni hogy a tempótokon gyorsíts hogy a kutyának ne legyen ideje szaglászni, mással foglalkozni (bár látatlanban nem sok értelme tanácsot adni).


Na de a vizsgára visszakanyarodva: nekem legutóbb a verseny előtti tréningen a kutyám olyan rosszul csinált dolgokat hogy alig akartam elhinni, ezért a verseny előtt rendesen paráztam, felvezetésnél remegett kezem-lábam (mondjuk meg is volt rá az okom részben). Helyben maradással kezdtünk és lenyugodtam közben, és nagyon jól sikerült a verseny szerencsére.

Fogd fel úgy, hogy vizsgán már csak jobb lehet a kutyád mint a legutóbbi tréningen volt.

2013. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

Embere válogatja :)

BH vagy versenyek kapcsán nem annyira vagyok otthon, 2 hónapot jártam hagyományos suliba ill. pontosabban olyanba, ahol ez "sport" :)

Nem tudom kinél-mennyi idő, amíg eljutnak odáig, h megjelennek 1-1 versenyen, nálunk kötöttebb a dolog, mert 7 hét van rá, persze nem is akkorák a követelmények azért, de minden kutya más és más és nincs választása az embernek, h még 1 v 2 héttel vagy akár hónappal szeretnénk kitolni a vizsgát, addig egy BH vizsgát vagy versenyt mindenki az egyéni szintjének megfelelően vállal be, nekem pl. nem is volt időm leépíteni a jutalomfalatot, mert a szemkontaktuson folyamatosan dolgoztunk. Talán hiba volt ez is, ha nem akartam volna egyből tökéletes szemkontaktust (ami ugye nálunk e1 vizsgán nem is elvárás) és csak sima a lábnál követésre gyúrok rá, szemkontaktus nélkül, akkor korábban már leépíthettem volna annyira, h ne csak a kajáért dolgozzon és ráértem volna tökéletesíteni később is.

2013. máj. 13. 21:38
 38/48 anonim ***** válasza:
A tanfolyam után kötelező viszgára menni? Mekkora baromság! Én biztos nem járnék olyan helyre ahol megszabják, hogy mikor menjek. Minden kutya más, pontosan azért kéne mindenkinek akkor menni amikor tényleg kész. Akkor nem lennének ilyen katasztrofális szereplések mint amiket láthatunk a k99 alsóbb szinjein.
2013. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerre érdemes a kettőt építeni, vagyis ha nincs meg a figyelme a kutyának feléd akkor inkább lépjetek vissza 1 szintet, annak szerintem nem sok értelme van hogy ellébecolt az ember mellett a kutya a pályán de nem figyel oda rá. De abban igazad van hogy a 7 hét ilyen szempontból nem sokat ér.
2013. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a vizsgát szívesen kihagynám én is :D

Igazából engem a tükörmódszer elméleti része érdekel és az igazán érdekes részek középfokon vannak, ennek pedig feltétele a sikeres e1 vizsga.


Persze, a kettőn egyszerre kell dolgozni, én arra értettem, h már alapból is lábnál követésnél elég sűrűn felnézett rám, rövidebb ideig tartotta is a szemkontaktust, ezt akartam még jobbá tenni. Valszeg itt kellett volna megállnom és később emelni az elvárást.

2013. máj. 13. 22:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!