Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos múlt rotim fél az...

3 hónapos múlt rotim fél az emberektől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
előfordult hogy a családból valaki más ruhába volt meg sapka volt rajta és még nem érezte a szagát elkezdte ugatni , akkor aki a kapuhoz jön mindenkit megugat aki bejön a házba szintén , de nem támadja meg csak ugatja mikor felé nyúl az illető 4 lépést odébb áll. Volt olyan eset hogy nővéremtől úgy meg ilyet ,hogy kifutott a kertbe ugatva ! Mit tegyek ? törzskönyves kutya ! tenyésztőtől lett vásárolva! azt már próbáltuk az illető leguggol és hátulról megszagoltatja magát de nem jött be :( amúgy meg ha elkezd az illető játszani vele nem ugatja de ha abbahagyja a játékot megint kezdi valamint ha 2 nap múlva jön nem ismeri meg és úgyszintén ugatja . akivel megbarátkozik nagy nehezen és csak 2 hét múlva látja pl öt is ugatja nem tudom mit egyek , pedig sokat viszem sétálni szépen jön velem ott is lát embereket de őket nem ugatja csak ha megakarja őt simogatni vagy megsimogatja ! Kérlek segítsetek Köszi!
2013. máj. 13. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Még csak 3 hónapos!!!! Az enyém 8, de simán meghátrál, ha valaki meg akarja simogatni. Ez tök természetes még ebben a korban. Ha meg sétáltatod miért akarod, hogy simogassák? Ne engedd, rotid van, nem labradorod! Mi a francot vársz tőle 3 hónaposan?
2013. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Ne ba**tasd még ilyenekkel..még csak 3hónapos!!!:/

Ha fiatalon bereccsen,az kifog hatni rá élete wégéig!

Az őrzőwédő ösztön másfél éwes korában fog kialakulni benne..wárd ki

Ne engedd simogatni minden járó kelőnek,mert ölebet warázsolsz belőle!

Gondolom nem erre wan szükséged, ha rotit wettél..

2013. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha fiatalon bereccsen,az kifog hatni rá élete wégéig! ez mit jelent ?
2013. máj. 13. 17:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Az hogy ideg gyenge lesz, folyamatosan pánikolni fog. Hagyd a saját ritmusában fejlődni, a te dolgod csak annyi hogy nyugodt vagy ilyen helyzetben és a viselkedéseddel jelzed hogy minden rendben TE ura vagy a helyzetnek.
2013. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, félelmi agreszió ez lesz a következménye ha erőlteted. Nézz utánna.
2013. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor ha pl bejön egy idegen és elkezdi ugatni ne is törödjek vele mert ilyenkor grabancát szoktam rázni meg tiltom hogy "nem" csak hagyjam rá ?
2013. máj. 13. 17:47
 7/11 anonim ***** válasza:

én nem hiszem hogy ez a kölyök félne (annak azért általában másabb jelei vannak). szerintem inkább alapvetően bizalmatlan. de lehet egy egészséges félelemnek is nevezni. ő kicsi még így minden olyan helyzetet ami számára idegen (legyen ez egy számára nem tetsző sapka akár) így reagál le. furcsállom egyébként hogy nem hat a nem vesszük észre, nincsen szemkontaktus, nem beszélünk a kutyához szitu. szerintem inkább türelmetlenek vagytok és nem várjátok ki hogy a kutya a maga tempójában reagálhasson.


egyszer az enyém mikor kb. ennyi idős volt egy játék autótól úgy megijedt hogy csak nah. ugyanígy hátrálva ugatta. én a kezembe vettem leguggoltam, nem néztem közvetlen rá és tiltottam az ugatást és a hátrálást. persze én nem mozgattam a kezemet sem felé sem semerre. viszont ha csak egy millimétert is felénk lépett azt bíztattam. kb. 10 perc után a kutya már a szájába vette vitte volna játszani.


"azt már próbáltuk az illető leguggol és hátulról megszagoltatja magát de nem jött be "


ezt nem teljesen értem. miért éppen hátulról? hiszen az illető a kutyus számára előlről fenyegető... ilyenkor ti vezetitek oda? vagy a kutya a saját tempójában halad és megy oda?


szerintem ilyen esetben az illető guggoljon le, de úgy hogy a kutyának oldalasan. tehát nem szemtől szembe. ne nézzen a kutyára. nézzen mondjuk rád. és az csak szuper ha elkezdtek beszélni mondjuk az időjárásról. ha a kutya ugat és hátrál akkor tils. viszont ha csak egy centit az illető felé mozdul azt biztasd.


fontos hogy a tiltás ne legyen szigorú, sokkal inkább iránymutató mondjuk "á-á"


a biztatás pedig mondjuk "az-az"


mindkettőben érződjön a különbség. tehát a tiltás legyen egyértelmű határozott (de ne olyan szigorú mint amikor valami rosszat csinál)

a biztatás pedig lágy hangnemben. érződjön hogy igen jó úton jár.


amikor már érintkezik az illetővel, szaglássza akkor mehet a dicséret. eleinte eléggé bután fog kinézni a dolog, ugymond felváltva fogsz hozzá kommunikálni mert idő lesz amíg rájön mit vársz tőle. fontos az időzítés is persze.


"Volt olyan eset hogy nővéremtől úgy meg ilyet ,hogy kifutott a kertbe ugatva !"


ez valami nagyon nyomatékos dolog lehetett. más haj, más illat esetleg olyan viselkedés (mondjuk olyan testartásban megindult a kutya felé) . nem hiszem hogy nővéred puszta létezésétől akadt volna ennyire ki. szóval ha úgy vesszük ez is egy teljesen normális reakció a részéről.


"amúgy meg ha elkezd az illető játszani vele nem ugatja de ha abbahagyja a játékot megint kezdi"


ez lehet azért mert játékra hívja az illetőt. nem kizárt hogy téves beidegződés. mondjuk az illetőt ugatja mire az illető játszik vele. tehát: "jól meg kell ugatni hogy ha azt akarom játszon velem "


"akivel megbarátkozik nagy nehezen és csak 2 hét múlva látja pl öt is ugatja"


erről az jut eszembe hogy a párom unokahúga nincsen mindig itt. amikor ritkán megérkezik (idegen van a házban kint mozgolódik) a kutya szokott arra morogni és ugatni. persze tény miután máglatja hogy ő az akkor már nem. bár alapvetően én "tiltom" ezt. (oké, jelezted hogy valami van, kössz).


viszont a totál vadidegenekkel való nagy haverkodást szerintem sem kellene erőltetni. sokkal inkább a családtagok, rendszeresen nálatok megforduló ismik esetében kellene a fenti gyakorlatot elvégezni. idegenek esetében csak szimplán tilsd, nehogy rászokjon arra hogy számára minden idegen nem tetsző dolgot megugat (ez a későbbiekben csak kellemetlenebb lenne). az a lényeg hogy semleges legyen. de ne barátságos mindenkivel.


fontos még az is hogy minden ilyen esetben -ahogy már más is írta- te legyél nyugodt, következetes. érezze a kutya hogy a kezedben az irányítás.

2013. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ebben az esetben a garabnc ráncigálás és a szigorú tiltás inkább csak olaj a tűzre. ezt mindenképpen mellőzzed.
2013. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

viszont ha csak egy centit az illető felé mozdul azt biztasd:


nem ugatva támadólag, hanem jól láthatóan kiváncsian, szagolgatva. azt kell biztatni!

2013. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit olvass utánna a falka vezérségnek is. Ajánlon Jan Fennell Kutyapszihológia című művét.

Ha valaki bejön és a kutyus ugat, egyszerűen jelezd neki hogy elég, látod hogy jött valaki innen nem az ő dolga a helyzet kezelése. Én egyszerűen csak annyit mondtam ilyenkor"hagyd", és megérintettem az oldalát. Ne rángasd a grabancát, nem biztos hogy jól értelmezi.

2013. máj. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!