Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy kutyának, hogy kézjelre például üljön le vagy jöjjön oda hozzám?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes parancsok megtanítása több lépcsős. Én a kölyök kutyámat anno klikkerrel tanítottam (még most is ezt használom, ha bármi újat tanulunk), a következőképpen:


Eleve hozzászoktattam a klikkerhez, hogy tudja, ha kattintok, az azt jelenti, valami jót csinált éppen amiért jutalom jár. Ezt jól bekondicionáltam Nála (eleinte csak összevissza kattintottam, hogy megszokja, katt=kaja, majd fokozatosan csak akkor, ha csinált valamit amit épp elvártam Tőle, pl. leült).


Következő lépésben elkezdtem a kutyát figyelni, és ha azt csinálta, amit pont meg akartam neki tanítani (pl. ül!) akkor klikk és juti. Pár alkalom után a kutya rájött, ha leül, azért jutalmat kap és elkezdte magától csinálni. Egy idő után elkeztem hozzátenni a kézjelet/parancsot, amikor láttam, hogy már leül, gyorsan jeleztem, így mire a feneke a földre ért, klikk és juti. Ha már ez is ment, már csak akkor klikkeltem, ha a kézjelre/parancsra ült le, ha csak úgy magától csinálta, nem vettem róla tudomást. Így rájött, hogy csak akkor jár a juti, ha a jelre ül.


Ezt minden más parancs esetében is végig tudod játszani, pár nap alatt megtanulja. Az a fontos, hogy lépésenként haladj, és ha valami sikerül, ne siess tovább a következő lépésre, mert az túl sok lehet a kutyának és megzavarodhat. Ha egy szintet már jól tud, akkor lehet tovább lépni, viszont akkor már az előző lépést ne jutalmazd, csak ha továbbment.


A [link] oldalon sok jó cikk, tanács van a klikkeres tanításról, szerintem nagyon jó, gyors, eredményes tanítási módszer, a kutya bármit meg tud tanulni, csak ügyesség, türelem és sok juti :) kell hozzá.


Sok sikert a tanításhoz!

2009. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ezeket szóbeli parancsra már végrehajtja egyszerűen mindig mikor alkalmazod, mutasd hozzá a kézjelet. Egy idő után a szóbeli parancs elhagyható. Használd közben az általad megszokott jutalomrendszert, legyen az klikker, jutalomfalat, dicséret, bármi.

Én a kutyámnak teljesen véletlenül tanítottam meg, hogy a mutatóujjam jelzésére idejöjjön. Olyan természetes volt, hogy miközben mondom neki, hogy gyere ide, mutattam is.

2009. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

kutyasulikban az ültetés gyakorlása :

kutya bal láb mellett.

a kutya rád figyel,mert kimondod a nevét

póráz a jobb kézben

parancsszó : ül

bal kézzel a kutya feneke -háta lefelé nyomva

miközben a jobb kézzel a póráz felfelé húzva

a mutató ujjad e-közben kinyujtva,

sok-gyakorlás után :

elég ha rádnéz,és a kezed ökölben,a mutatóujjad az álladhoz értetve ,a kutya leül .

később elég csak a mutatóujjadat mutatni ,és leul.

vagy :

jutifalat kézben,

kutya előtted,

jutifalatot a feje fölé-mögé húzod,

a kutya követi a szemével a kezed ,abban a jutifalat, és leül,mert különben nem látná.

közben mutathatsz neki kézjelet is.


vagy :

a többit nem próbáltam ,tehát le sem írom.

2009. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!